Kelebek - Trekking gidon

mesutaktas

Üye
Tepki
85
İsim
Mesut AKTAŞ
Bisiklet
Sedona
@Hasan Ç. Hala markete gidonu koymani ya da ozelden mesaj atmani bekliyorum. 31.8 mm kelebek gidonun kokune kran girmis anlasilan. Satori disinda hic bir markada 31.8 mm kelebek gidon yok, bulamadim. Yurticinde bulabilecegim bir yer tavsiye eden olursa cok memnun olurum

Scudo

Sadettin Z.

Forum Bağımlısı
Tepki
11.589
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Cyclocross
@Cemil Dada

Önceki mesajlarda bahsettiğim Humpert Hornbar gidonu Türkiye'de, hem de yurtdışı fiyatının yarısının altında bulunca hemen sipariş verdim. Aslında siyah düşünüyordum ama bu fiyata mor bile sorun değil :)

Gidon bugün elime ulaştı, ben de görmek için monte ettim. Çıplak haliyle pek birşeye benzemese de çok konforlu görünüyor.

image.jpeg

Cemil Dada

para todos todo nada para nosotros
Tepki
694
İsim
Cemil Dada
Bisiklet
Cube
@Sadettin Z.
Aslında bu tam benim aradığım gidonmuş :bsmagryr:Şu ara gidon boğazı ve gidon değişimiyle ilgilenemeyecek olsam da, belki bahar için düşünebilirim. Nereden aldınız acaba?

Güzel günlerde kullanın @Sadettin Z. , bence şu haliyle bile şık duruyor. Görünüş olarak da, kullanım için de daha sportif.

31,8 kelebek gidon bulamadığımız icin bir arkadaşımla aliexpressten bir çift sipariş etmiştik. Mayıs ayında 60'ar liraya gelmişti, markasını hiç hatırlamıyorum. Fren ve vites kollarını yerleştirdiğim yer hala ideal değil. Bullhorn gidonsa tam benlikmiş.

• Beğen
Tepkiler: Sadettin Z.

Sadettin Z.

Forum Bağımlısı
Tepki
11.589
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Cyclocross
@Cemil Dada

Yurtdışı satış fiyatı kargo hariç yaklaşık 20 usd civarında. Öylesine bakınırken aynı gidonu üstelik süngerleri ile beraber yaklaşık 26 TL'ye Özceylan Bisiklet'te buldum. Süngerlerin fiyatı 16 TL olduğuna göre gidon bana 10 TL'ye gelmiş oldu :)

Linki burada: (link)

Havalar hafif düzelince ergonomik ayarları tamamlayıp test sürüşüne çıkacağım. Özellikle ayakta yokuş performansına katkısının büyük olacağını düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: Cemil Dada

mervan kızıl

Aktif Üye
Tepki
297
İsim
Mervan K.
Bisiklet
Giant
@Sadettin Z.

Halihazırda kullandığım kelebek gidon olmasına rağmen, ilgimi çekti bu gidon.. Ürün çelikmiş, alüminyuma nazaran fazla ağır mıdır acaba? Ağırlığını ölçme imkanınız var mı acaba? Bir de en soldan en sağa kaç cm olduğunu ölçebilir misiniz? (Benimkisi sanırım 58,5cm idi. Az daha geniş olsa hiç fena olmazdı..)

Hastateker

Forum Bağımlısı
Tepki
770
İsim
Osman Özgün Yıldız
Bisiklet
Trek
Arkadaşlar herkese merhaba :)
Fitness bisikletimi tur bisikletine dönüştürürken adımları tamamlıyorum yavaşça.
Sıra gidona geldi
Kelebek gidon+gidon sargısı mı
Bar end li elcik mi bilemedim
Kelebek gidonun artısı daha fazla ancak günlük kullanımda aman aman faydası yok %90 aynı yerden tutulacak. Ama reach mesafesini kisaltıp daha dik oturmak istiyorum.

Kelebek gidona geçmem daha iyi mi olur yoksa reach mesafesini sabit tutup bar ende mi geçeyim?

Sadettin Z.

Forum Bağımlısı
Tepki
11.589
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Cyclocross
@mervan kızıl

Ağırlık takıntım olmadığı için gidonu aldığımda tartmak aklıma gelmemişti. Sizin için bugün söküp tarttım ve beklediğimden daha ağır olduğunu gördüm : 847g. Özellikle de y.dışı sitelerde ağırlık verisi olarak 390 g gördükten sonra. Muhtemelen aynı formda alüminyum bir gidon da mevcut.

Sonuç olarak aradaki 450g fark için bu gidonu kullanmaktan vazgeçecek değilim. Bisikletlerimi yarış kazanmak veya görev icabı değil, keyif almak için kullanıyorum ve bu gidonla sürüşün daha keyifli olacağına inanıyorum.

Kelebek alternatifi olabilir mi diye düşünürken yapısı gereği gidon çantaları için sınırlı alan sunduğunu gördüm. Ön kısımdaki çıkıntıların arasında 21cm boşluk mevcut. Buraya girebilecek bir çanta kullanılabilir ama gördüğüm gidon çantaları genelde daha geniş.

Diğer sorunuzun cevabı ise 57.5cm. Dıştan dışa en geniş ölçüsü bu, yani sizin için tek getirisi reach mesafesi olabilir.

mervan kızıl

Aktif Üye
Tepki
297
İsim
Mervan K.
Bisiklet
Giant
@Sadettin Z. Sadettin Bey, öncelikle ilginiz ve uğraşınızla verdiğiniz cevaplar için çok teşekkürler...
* Ağırlık alüminyumlara gore yaklaşık 2 kat, bu benim için kötü olmasa da iyi haber değil...
* Genişlik benimkiyle aynıymış malesef...
* Gidonu yere dik açıyla olmasa da yaklaşık 60 derecelik bir açıyla tutturduğumuzda gidon çantası takmada sorun kalkar diye tahmin ediyorum, doğru mudur...

Beklentim reach mesafesi artmış daha geniş bir gidondu...

Sadettin Z.

Forum Bağımlısı
Tepki
11.589
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Cyclocross
@mervan kızıl

Gidonu yere 60 derecelik bir açıyla monte ettiğinizde ergonomik açıdan tatmin edici bir sonuç elde edebileceğinizden pek emin değilim. Benim tercihim gidon boğazına paralel bir yerleşimden yana.

Ağırlık konusu biraz fiyat ile orantılı sanırım. Ben y.dışı fiyatının çok altında bulunca balıklama atladım ama aradaki farkın bir nedeni var demekki. Siz aynı formda bir gidon düşünürseniz dışardan alabilirsiniz. Bahsettiğim gibi ağırlık verisi olarak 390g mevcut.

Bu gidonun daha geniş olması benim pek işime gelmiyor açıkçası. Çok daha dar drop gidon kullandığım için bu bile başta gözüme epey geniş göründü. Ancak siz daha geniş bir gidon istiyorsanız standart riser gidona şu tip bir barend ilavesi ile pekala istediğinizi elde edebilirsiniz:

• Beğen
Tepkiler: Cemil Dada

sukrututar

Üye
Tepki
16
İsim
şükrü tutar
Bisiklet
b'Twin
Güle güle kullan.Fren kısmına konforlu kısa elciklerden atarsan hem daha yakışıklı, hem de daha konforlu oluyor.

Themaner

Daimi Üye
Tepki
229
İsim
Toprak Y
Bisiklet
Sedona
@ilhami35
Abi bende de senin bisikletin 829 u var da şehir bisikletimde kelebek gidon kullanıyordum sence bunlara yakışıyor mu? Orjinal gidonu da flat hani güzel duruyor fikrini almak isterim çok uzun yola gitmiyorum genelde ama kelebek gidon rahatlığını aradığım oluyor

sukrututar

Üye
Tepki
16
İsim
şükrü tutar
Bisiklet
b'Twin
Merhabalar Süleyman Bey.Aldığım kelebek gidonla gelen sünger elciği vardı.Kelebek gidonun uzun sünger elciği taktıktan sonra,fren kısmına da aynı zamanda kısa,konforlu elciğimi taktım.Hem daha yakışıklı oluyor,hem de daha konforlu,sağlam tutuş sağlıyor.Daha çok kısa elcik kısmını kullanıyorsun,elini dinlendirmek için süngerin üzerinden de değişik tutuşlarla tutuyorsun.Ancak sünger dayanıksız oluyor.Takılmalarda ve sürtmelerde gidiyor.Benim de,arkadaşımında kelebek gidonunun süngeri 1000 km lik turumuzda gitti.Ancak kelebek gidonunun süngerinin çiftini 15 tl ye alıyorsun.Yenilemek o kadar dert değil.Mesela bu benim bisikletimdeki gibi.20160805_155301_Richtone(HDR).jpg

ilhami35

Üye
Tepki
205
İsim
İlhami kolgak
Bisiklet
Scott
@Themaner
Haklısın,bazen kendimi belediye otobüsü kullanıyorum sanıyorum :) Ancak rahatlığı ve konforu da bir başka.
Geçen gün orijinal gidonu taktım,yine kollarım ve sırtım ağrımaya başladı.Müsait bir zamanda yine Satori yi takacağım.

Themaner

Daimi Üye
Tepki
229
İsim
Toprak Y
Bisiklet
Sedona
@ilhami35
Abi yok ya öyle demek istemedim bence farklı olmuş:D Ben eskiden kullanıyordum da tekrar mtbye geçince bir çelişkide kaldım sorayım dedim kaç mm likler oluyor ?

ilhami35

Üye
Tepki
205
İsim
İlhami kolgak
Bisiklet
Scott
@Themaner benim kullandığım 31.8 lik gidon.
600 mm.genişliği var.447 gr.ağırlık.

Themaner

Daimi Üye
Tepki
229
İsim
Toprak Y
Bisiklet
Sedona
@ilhami35 tamamdır abi bende yaza dogru almayı planlıyorum simdi daha rahatım teşekkür ederim kazasız belasız sürüşler Carraro cidden iyi bu arada

Hastateker

Forum Bağımlısı
Tepki
770
İsim
Osman Özgün Yıldız
Bisiklet
Trek
Arladaşlar merhaba.
Kelebek gidona geçtim ancak havalar yüzünden bir türlü deneyemedim.
Kelebek gidonu performans amaçlı kullanırken bir sorun çıkartıyor mu? 25-30 ortalama yapmak istersek bir engel teşkil eder mi?

mesutaktas

Üye
Tepki
85
İsim
Mesut AKTAŞ
Bisiklet
Sedona
Kelebek gidonunuzda sunger mi kullaniyorsunuz gidon bandi mi sariyorsunuz elcik mi kullaniyorsunuz? Ben gidon bandi sarmayi dusunuyorum ama yumusakligi kafama takildi. Ne tavsiye edersiniz?

Forumu arastirdigimda jelli gidon bandi gozume takildi. Kullanan var mi aranizda arkadaslar...

• Beğen
Tepkiler: bysutcu

olricom

Üye
Tepki
21
Bisiklet
Trek
@mesutaktas
Genelde eldiven kullanıyorsanız o kadar fark hissetmezsiniz.Ben aliexpressten normal bir bant aldım gayet memnunum.Görmek isterseniz ilanlarımda bisikletimi görebilirsiniz.

@Hastateker
Yani sonuçta normal gidona ek olarak tutma pozisyonları var sadece o yüzden ortalama hıza etkisi yok.Pedalıda bacağımızla çevirdiğimizden olay bacaklarınızda bitiyor.Ben bisiklet olarak sizinde sahibi olduğunuz fx serisinin 7.2 modelini kullanıyorum.Ve birr buçuk ay ortalama hergün 100 km kelebek gidon ile yolculuk yaptım.Diyebileceğim şu ki 30 km veya üstü ortalama yapmak bu bisikletler olacak iş değil yapılabiliyor ama zor oluyor.Sizde kelebek gudonu ve bisikleti ilanımda görüp fikir sahibi olabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: Hastateker