Kedi sever bisikletçiler

Ahmet Bilge Kaan AKIN

Yağmur Getiren
Başlık
25
Tepki
6.104
İsim
Ahmet Bilge Kaan AKIN
Bisiklet
b'Twin
Birkaç gündür eski oturduğum yerin yakınlarında bir köpecik vardı. Kocaman ancak bir o kadar zayıflamış.
Karın içerisinde yatıyordu, açıklık bşr alanda hem de. Gidecek bir yeri yoktu, sığınacak bir yeri de yoktu. Kartonla olacak işte değildi. Her gün oradaydı ama, hiç ayrılmıyordu ordan.
Kaç gündür paylaşmadığım sayfa kalmadı bu yavruyu, her yerden kulübe yardımı istedim. Seçimin yaklaşması yavruya yaradı, Şükrü Başdeğirmenci'nin dağıttığı yuvalardan birisi de bizim yavrunun bulunduğu yere konuşmuştu bugün. Çok sevindik, sevincimi sizinle paylaşayım istedim. Şu kışın ortasında yavrunun sığınabileceği bir yer oldu. O kadar uslu ve tatlı ki anlatamam. Umarım yuvasına zarar veren olmaz.
Şimdilik içerisine elimizde olanları koyduk, uyguna bir şeyler bulup içini dolduracağız sıcak kalsın diye.
Sağolsun hayvansever arkadaşlar çok yardımcı oldular sosyal medya üzerinden, onlar olmasa yavrunun yuvası hala yoktu. Keşke hepsinin yuvası olsa.

185397185398185399185400185401

Ahmet Bilge Kaan AKIN

Yağmur Getiren
Başlık
25
Tepki
6.104
İsim
Ahmet Bilge Kaan AKIN
Bisiklet
b'Twin
Şapşalım 5 gündür ortalıkta yok. Başına bir şey geldi sanırım, çok üzgünüm. Bisiklet antremanından dönerken yerde sürünürken bulmuştum onu, yer yeri yara içindeydi, tüyleri yoktu, kanıyordu bacakları. Çok ishali vardı, tuvaletini hiçbir şekilde tutamıyordu. 7 ay baktık evde, tuvaletini kaçırması en aza indi, ishali soğukta kalmadıkça tekrar etmiyordu. Çok kilo aldı, dünya güzeli bir oğlan oldu. Maalesef sahiplendiremedim, almak istemedi kimse. Sokaklarda yaşadı, çok çabuk alıştı sokağa da, mutluydu. 5 gün önce kaybolup gidene kadar. Hiç ayrılmazdı, kızgınlıkta bile en fazla 1 gün ortadan kaybolurdu. Sanırım araba çarptı yine, bir canımızı daha aldı adi bir taratık. Geçenlerde de Gecem kayboldu, maalesef ona da aynı şey oldu muhtemelen. Lanet olsun öyle insanlara. Bu da Şapşalımın son fotoğrafı, çok üzgünüm. Umarım daha iyi bir yerdedir.
186890

Bu yavrum da (en soldaki) Şapşalımdan 1 sene önce ortadan kaybolan, muhtemelen aynı şekilde ölen Şapşalım. Kendisi çok benziyordu bu yavruma, aynı ismi koymak istedim bu yüzden. Ortadaki de annesiydi, onu da kaybettik :(186891

soner83

Üye
Başlık
0
Tepki
70
maalesef araba çarpması benim de korkulu rüyam. bahçemde beslediğim kedinin cansız bedenini bir gün tesadüfen balkona çıktığımda sokak ortasında görmüş ve yıkılmıştım. en çok koyan da yavrusunun annesinin ölmüş bedeninin başında beklemesiydi. şimdi o yavru kocaman oldu ama her balkona çıkıp aşağıya baktığımda hep aynı korku var içimde.

Mhmm@

Yeni fakat kalıcı üye
Başlık
5
Tepki
3.498
İsim
Mehmet
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu fotoğraf günlük 186915ama kuzenleri "pamuk" yoğun kar yağışının olduğu hafta ölmüş, çok güzel kediydi üzdü bizi.
186917
Yazık yahu bu hayvanlara bakamıyoruz. Yemek veriyoruz alıştırıyoruz sonra mutlaka bi şeyler oluyor başka şeylerle meşgul olurken hazıra alışmış bu zavallılar kendi başlarının çaresine bakamıyor. Severek zarar mı veriyoruz acaba...

Dosyalar

• Beğen
Tepkiler: Özcan ve BarkinD

Mehmet Metin Levent

Forum Bağımlısı
Başlık
21
Tepki
5.909
İsim
Mehmet Metin Levent
Bisiklet
Cube
Bu dünyanın gerçeği ölüm. Bence tek gerçeği. Ölen kedisi arkasından arkadaşım, inşallah bizden razı olmuştur demişti. Sizden razı olmuştur giden canlar inşallah. Üzülmeyin. İnsanın hayat gayelerinden biri yaşamak ve de yaşatmak. Emek verenlerden, sevgi verenlerden, saygı duyanlardan, Allah razı olsun. Üzülmek çok insanı bir duygu, ben de evdeki kedime bakıp umarım arkama kalmaz diye dua ediyorum. Elinizden geleni yaptığınıza eminim. Üzülmemeye gayret edin. Doğa her daim tazeleniyor. Geçen sene yavrularına mama taşıyan şaşı sarı anne yok ama bu sene yavrusu büyüdü. Hayat devam ediyor.

186920

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Başlık
33
Tepki
1.764
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bugün yol kenarında bir tane minnak bir kedi yavrusu gördüm.Yanında annesi veya babası gibi bakan iri bir kedi daha vardı. :D Dedim acaba sevmeye kalksam sıkıntı çıkarır mı.Bisikletten indim yanına eğildim ama diğer kedi bana bakıp şöyle bir gerildi,sonra dedim büyüklük bende kalsın,sıkıntı çıkmasın. :D Ama yavru çok şirin duruyordu. :)

Yukarı Alt