Kaza yaptım - triban 500 yardım eder misiniz?

Scudo

Owlknife

Forum Bağımlısı
Tepki
380
İsim
Samet Elmacı
Bisiklet
b'Twin
@Ömer Ş. protokol yolu pursaklar Sağolun 2 gün önce birdaha kaza yaptım konu açayım unutmadan duran araca 25 ile arkadan girdim :)

yaoart

Üye
Tepki
17
İsim
Oğuz Y.
Geçmiş olsun. Allah korumuş. Herkes söylemiş ancak ders niyetine :) ben de belirteyim ciddi hatan var. Ankara gibi bir yerde, hele ki trafiğin aşırı olduğu bir noktada o kadar rahat, anlık kontrol ile yola atlamışsın ki dua et arkadan gelen yüklü bir tır değildi. Bu tarz noktalarda "gerekirse" özellikle trafik yoğunsa bisikletten inip geçmek en sağlıklısı. Çünkü çok süratli değilsin araç kadar hızlı olsan çok çabuk yan yola akma şansın var. Ancak düşük sürat ile gittiğin için arkadan gelen araçlarla arada ki mesafe saniyelik kapanıyor. Uzun mesafeli bir boşluk olmadan bu şekilde yola çıkış yapmak maalesef bu tarz kazalara sebebiyet verir. Şahsen karşıdan karşıya geçişlerde, bu gibi ayrımlarda bisiklet üzerinde geçiş yapmayı tercih etmiyorum. Pedal kilitlenebilir, zincir atabilir, her şey olur.. Can her şeyden önemli.. Tecrübe olmuş, tekrar geçmiş olsun.

Tepki
246
İsim
Hakan
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
geçmiş olsun

brky1905

Cycle to stay alive
Tepki
594
İsim
Berkay A
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
abi böyle kalabalık yollarda akan trafiğin içinde 2 tekerle kaportasız seyretmek çok tehlikeli tamam bisikletliyiz , trafiğin parçayız ama biz motorlu taşıt değiliz kalabalıktan sıyrılın milleti sollamaya sağlamaya kalkmayın varacağımız yere 1 saat geç gitmek hiçbir şeyi değiştirmez Allah korumuş geçmiş olsun,

• Beğen
Tepkiler: serhat1299
Tepki
20
İsim
Oğuzhan
Bisiklet
b'Twin
öncelikle geçmiş olsun . Bende başıma gelen bir kazayı anlatıp sizlerden tavsiye isticem . 2017 bahar aylarında aklıma bisiklet alma fikri düştü bunun için forumu bir süre takip ettim ne alsam diye düşünürken yol biskleti almaya karar verdim . decathlonda triban 500 ün sezon sonu indirimiyle triban500 aldım . bisikleti 3.sürüşümde kaza yaptım ve bisikletin maşası yamuldu (benim gördüğüm bu kadardı ).Ön tekerin dönmesine engel olacak kadar bir yamukluk oldu .daha sonra bende bisikleti decathlona götürdüm tamir ettirebilirmiyiz diye . Bisiklet 4-5 ay kadar orda durdu ben öğrenci olduğum için yaz tatili dolayısıyla memlekete gitmiştim takip edemedim bisikleti . geçtiğimiz günlerde tekrar decathlona uğradım biskleti sormak için, maşanın ve birkaç parçasının daha değişmesi gerektiğini söyledir . Gerekli olan parçalar ellerinde olmadığını ve americadan getirteceklerini vede mliyetinin 1500 tl olucağını söylediler . isterseniz biskletinizi alıp başka bir decathlon şubesinde tamir ettirmeyi deneyebileceğimi söylediler . ben decathlondan vazgeçtim şuan ankarada bunu tamir edebilcek bisikletçi önerileriniz varmıdır veya ne yapmamı önerirsiniz onun için tavsiye istiyorum . (bisikleti tamir ettirdikten sonra satıcam büyük ihtimalle şuan bisikletle uğraşmakta zor geliyor farklı önerilere açığım yardımımız için teşekkürler)

• Beğen
Tepkiler: Owlknife

NoIde4

Aktif Üye
Tepki
163
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
b'Twin
tamamen senin hatan orda o şekilde bakmadan atlamamalıydın

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.895
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Dr.Oğuzhan

Bildigim kadari ile decathlon Fransiz kokenli bir firma. Parca neden Amerika'dan geliyormus acaba? Sonucta sattigi malin arkasinda durmasi ve yedek parcasini bulundurmasi ticari yasa geregi. Tamam kaza sonucu olan bir sey icin garanti devreye girmeyecektir ancak yeni alinmis bir urunun parcasini bulmasi gerekir. Bu fiyatta bisiklet fiyati kadar olmamalidir!Bence siz durumunuzu decathlon merkeze iletin ve aciklamasini isteyin. Magazalarinda hala satilan bir urune ait parcanin neden tedarik edilemedigini ve/veya yurtdisindan nakliye masrafida size yuklenerek getirtilmesi sacmaliginin nedenini sorun.

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.895
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Dr.Oğuzhan

musterihizmetleri@decathlon.com bu tip yerlerin cagri merkezleri konustugunuzda genelde cozum uretmeyebiliyor. Yazili oldugu takdirde cevap verme zorunlulugunda kaliyorlar ve kayit altina alinmis oluyor. Tatmin edici bir cevap/sonuc gelmeyebilir. Ancak havada kalan konusmalara gore daha etkilidir genellikle.

Tepki
20
İsim
Oğuzhan
Bisiklet
b'Twin
@suat akman tavsiye için teşekkürler . fakat decathlondan artık ümidi kestim ben , hafta sonu bisikleti decathlondan alıp güngörler bisklete götürücem . Bugün güngörler bisikletle konuştum yardımcı olabileceklerini ellerinde parça yoksada temin etmeye çalışıcaklarını belirttiler tavırları decathlon çalışanlarından daha sıcaktı . bir daha da decathlondan birşey alırsam 10 kere düşünürüm .

zeytin1905

Üye
Tepki
0
İsim
timuçin
Triban 500 kaza yaptım ve kadroyu kırdım. Decathlon a gittim ve yeni kadro istedim. Yardımcı olamayız dediler. Garantisi dolmamış bisiklet için parça getirmiyorlar. Tüm ürünlerinde aynı şeyi yapıyorlar. Yazıştımi konuştum nafile. Decathlon dan bir ürün alırken 2 değil 5 kez düşünün lütfen. Triban 500 (2017) kadro için yardımınız olursa lütfen yazın, yerine ne kullanabilirim. Selamlar.

Owlknife

Forum Bağımlısı
Tepki
380
İsim
Samet Elmacı
Bisiklet
b'Twin
@zeytin1905 yerine derken, bisikletin bütün aksamını yeni bi kadro alıp ona takabilirsin, sadece aynakol göbeğine dikkat et kare mil tribanınki, geçmiş olsun bu arada

Uğur_TR

Üye
Tepki
73
İsim
Uğur T.
Bisiklet
Merida
Çok geçmiş olsun konuyu yeni gördüm,Trafikte el işareti vermek şart !

• Beğen

Decsan

Forum Bağımlısı
Tepki
903
İsim
Ethem C.
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@zeytin1905
Yönetmelik gereği on yıl yedek parça bulundurma zorunluluğu var..
Götürüp servise bırakın kadro istiyorum deyin yasal süresi sonunda teslim edilmezse tüketici mahkemesine başvurun..

Kaynak: (link)

JusTiMe

Siyah Bisiklet Delisi
Tepki
1.117
İsim
emre
Bisiklet
Mosso
@zeytin1905 Sebebini açıklamış olmaları lazım sana onu bize anlatır mısın? Decathlon boş yere böyle 1 şey diyemez sana tahminimce. En başından kazayı anlat bize ki bu durumda ne olacağını da söyleyebiliriz sana...

Geçmiş olsun bu arada

Taner James

Forum Bağımlısı
Tepki
1.180
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bende yeni fark ettim, geçmiş olsun. Bence iyi kurtulmuşsunuz ve iyi birine denk gelmişsiniz. Çoğusu dediğiniz kadar uğraşmaz.

Cana geleceğine mala gelsin boşverin, onların yeri öyle de böyle de dolar.

Diğer arkadaşların dediği gibi o hızda oradan geçmek çok zor. En güzeli trafiğin boşalmasını beklemek...

Allah daha kötüsünden sakınsın.

• Beğen