Kaza sonrası STI kolların yamulması

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
Merhaba arkadaşlar,

Bugün yağmur eşliğinde Veledrom'da 10 km'yi bitirmiştim ve usulca geri dönüyordum. Veledroma en yakın olan Beltur'un orada ki ıslak zeminde 10 km/h hızla giderken ne olduğunu anlamadan kendimi yerde buldum :) ( "Yağmurda ne olduğunu anlamadan düştüm" diyenlere inanmıyordum ama bugün anladım ne olduğunu ) Bu arada lastiklerde Conti GP 4000S II. Anti-Contici'ler bayram yapabilir. :D

Konumuza gelirsek ; Yerden kalktım,ben de bir şey yok hemen tabii bisiklete baktım. Gidon yamulmuştu yani tekerle aynı hizada değildi,onu hallettim sonra dedim bu kollarda bir gariplik var. Kollar içe doğru gelmişti,şansa ikiside aynı şekilde. İşlevlerde bir sorun yok ama haliyle rahatsız ediyor. Olayın sıcaklığı ile alelacele açıyorum konuyu,kusura bakmayın. Başına böyle bir olay gelen veya gelmeyen yol/yordam bilenler var ise onlardan bilgi almak isterim,teşekkür ediyorum.

image.jpeg

İşte sol kol. Sağda bu kadar yamukluk yok ama bu bariz bir şekilde "yamuldu"

Scudo

EnesKlf07

Daimi Üye
Tepki
532
İsim
Enes Kalfa
Bisiklet
Scott
İnternette yol bisikletiyle iniş videosunda kaza yapıyordu adamın teki aynı bu şekilde yamuluyordu. Arkadaşı hızlıca vurup düzeltti orayı tabi ne kadar sağlıklı bilemem. @Tolga Çelebi

• Beğen
Tepkiler: Tolga Çelebi

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.895
Bisiklet
Cervélo
Vurup-çekip düzeltebilirsin :)

Kibar davranmak istiyorsan kauçuğu kaldırıp gidona monte edildiği vidayı gevşetmen gerecek, belki de gidon bandı da uğraştıracak. En temizi vura vura, avcunla vurabilirsin :D

wooodrow

Üye
Tepki
4
İsim
Onur Yağmur
Bisiklet
b'Twin
içlerinde ayar vidası var düzeltip sıkarsan bi sorun olmaz diye düşünüyorum.Dışındaki plastik yapıyı kaldırırsan ortaya çıkıyor.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Elin aya diye tabir ettiğimiz iç kısmıyla aksi yöne doğru sert ve kararlı birkaç darbe vur diyeceğim ama içim elvermedi :) geçmiş olsun bu aralar forumun üzerinde kara bulutlar dolanıyor kaza yapan yapana. Bu arada düşme sebebin muhtemelen ön teker kayması. Islak zeminde en korktuğum hadisedir.

safak743

Üye
Tepki
24
İsim
Şafak
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Gecen hafta aynısını bende yasadım insaat icin yolun yarısını kaplayan bir tahtadan alete carparak 1 2 ittirmeyle duzelttim tedirgin oldum basta fakat bisikletcime goturunce normal kendin ayarlayabilirsin dedi.yani bi problem yok

• Beğen

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
Halledildi arkadaşlar,hepinize teşekkür ediyorum. Vidayı gevşetip-ayarlayıp-sıkıyoruz. Bu kadar basitmiş :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Kerim BEŞER
çok teşekkür ederim ben bunu düşünmeyip önceki bisikletimde sonuna kadar sıkmıştım birde pahalı bunlar bu yuzden hayati önemde şu sizden aldığım bilgi gerçekten çok ama çok önemli teşekkürler. :)

Tepki
0
İsim
Osman Tokmak
Bisiklet
Sedona
merhaba aynısı bana da oldu bugün ve hangi vidayı sıkacağımı bilmiyorum vida da bulamadım nerede vida acaba yardımcı olursanız sevinirim veya bir fotoğrafını atarsanız

Tepki
0
İsim
Osman Tokmak
Bisiklet
Sedona
merhaba dostlar ben bugün bir kaza yaptım biraz hızlı giderken kayarak düştüm ve bisikletimin gidonundaki elciklerden soldaki içe doğru yamulmuştu. konuyu okudum bir konu vardı onu okudum orada vida ile düzeltiliyor diyolardı fakat ben vidayı bulamadım yerini söyleyen de yoktu nerede acaba bu vida bana yardımcı olursanız veya bir fotoğrafla anlatabilirseniz çok memnun olurum. bisikletim sedona 601

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.895
Bisiklet
Cervélo
@osmantokmak1 elinizin içiyle vura vura düzetebilirsiniz :ckskc: Bir büyüğünüzden yardım da isteyebilirsiniz. Vidalarla uğraşmanıza gerek yok

OnurÖzdağ

Forum Bağımlısı
Tepki
694
Kauçuğu sıyırın, uzun alyanla bir vidayı yoklayın. Bulduğunuzda gevşetin, doğru pozisyona alın. Vede hafifçe sıkın.

Tepki
0
İsim
Osman Tokmak
Bisiklet
Sedona
ya elimle vurmak istemiyırum kauçuğu sıyırdım ama vida falan göremiyorum

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.371
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@osmantokmak1
bu videoda gidona bağlı kısımda kelepçeler var
buna benzer biraz plastiği sıyırdığınızda arkadan sıyıracaksınız tabiki karşılaşmanız gerekir. Bu videoda görüldüğü gibi gidon sargısının altında kalmış olması kuvvetle muhtemel.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Vurmaya veya vida gevşetmeye gerek yok bi elinizle sağlam kolu yukarıdan tutun diğer elinizle de yamulan kolu kendinize çekin gelir, yalnız bunu güçlü biri yapması lazım.

NKurtuldu

Forum Bağımlısı
Tepki
1.205
Bisiklet
Canyon
@Tolga Çelebi geçmiş olsun.

Conti GP4000 s2 ler yağmurda inanılmaz güvensiz bir lastik. Hele de hafif yağmur-çamur bileşiminde en ufak harekette bisiklet altınızdan kayıyor.

• Beğen