Katlanır bisiklette 26 inç kullanımı hakkında

fbyram

Üye
Tepki
39
İsim
B.Emeksiz
Bisiklet
Salcano
Herkese merhaba,
Öncelikle şunu ifade ederek bilgi istediğim konuya geçersem sanırım daha faydalı olacaktır; bisikletle ilgili fazla bilgim yok. Forumda araştırdığım kadarıyla teorik olarak bilgi sahibi olduğum söylenebilir. Pratikte ise düşük seviyede bisiklet bilgim var.
Şehir içinde hafta içi günlük aktif 3 km işe gidiş-geliş ve aylık (hafta sonu gezmeleriyle) yaklaşık 100 km kullanım için bir bisiklete ihtiyacım var. Katlanır bisikleti apartmanda/evde muhafaza etmek daha rahat olacaktır. Merdivenler çok dar olduğundan ve bu durum neticesinde (kolay sinirlenen bir yapım olduğundan) sağa sola zarar vererek kimsenin rahatsız olmasını istemiyorum :)
Tern ve Dahon markalarının ürettiği 20 inçlik bisikletler incelediğim kadarıyla diğer bisiklet markalarının önünde yer alıyor. 1-2 yıl sonra o tarz kaliteli bir bisiklet almak istiyorum. Şuanki bütçem 700 TL kadar olduğundan Mosso Marine 26 inç lik katlanır bisikleti almayı düşünüyorum.
Salcano ve bianchi markalarının 20 inçlik katlanırlarını inceledim bence istenen fiyatın çok altında kalitede bisikletler o nedenle eledim onları.
Alacağım bisikleti satmayacağımı ve uzun süre kullanacağımı düşünürsek eğer değerlendirmeniz nedir?
Ürün linki şu: (link)
Şimdiden teşekkürler...

Scudo

Efe Cycler

Aktif Üye
Tepki
91
İsim
Efe Çetin
Bisiklet
Salcano
Ben ikinci el B'twin Tilt 5 almanızı tavsiye ederim.Sahibinden'de 700 tlye vardı bir ilan.

• Beğen
Tepkiler: cashsta

D.Mustafa

Forum Bağımlısı
Tepki
754
(link) Mesajımı inceleyiniz. Aynısını bir daha yazmak istemedim. Ama 20" de rahattır daha kıvrak dır. Manevra kabiliyeti ve dönme durumlarında 26 " e göre daha avantajlı ve performanslıdır.

fbyram

Üye
Tepki
39
İsim
B.Emeksiz
Bisiklet
Salcano
@D.Mustafa

Merhaba üstadım, Bfold 3 hoşuma gitti f/p ürünü ama internette stokta yok. Nasıl temin edebilirim? Vitessiz olması benim için sorun teşkil etmez.

@Efe Cycler
2.El düşünmüyorum. Mosso Marine ile Tilt5 ağırlık olarak yakın birbirine. Herhangi bir avantajı fiyatıyla kıyaslandığında yok. Teşekkürler...

D.Mustafa

Forum Bağımlısı
Tepki
754
Hocam güzel ama çok ağır. Yani al diye demiyorum ama salcano nun alü bisikletini inceledim dandik tamam ama hafif olduğu için çok rahat oluyor. 700 lira bütçe var demişsin. İlla b-fold serisi diyorsan birazdaha koyup 500 modelini almanı öneririm. Birde sahibinden de takip edebilirsin ama genelde durmuyo ilan hemen gidiyor.

(link)
Mesela böyle birşey iyi olabilir.

fbyram

Üye
Tepki
39
İsim
B.Emeksiz
Bisiklet
Salcano
@D.Mustafa

b-fold için aradım stokta bulunan şubeler kargolamıyor internete geldiğinde alabiliyormuşuz. 2.eli elden alamayacağım için ve ileride doğabilecek problemlerde muhatap bulunması açısından sıfır alacağım.
Mosso bisiklet markası güven vermez mi problem çıkarır mı? Kısa sürede cevap bulmam gereken sorun aslında bu denilebilir. Teşekkürler...

D.Mustafa

Forum Bağımlısı
Tepki
754
Hocam şimdi marka konusunda birşey diyemiyorum tecrübe etmedim. Ama 26 katlanır bana pek mantıklı gelmiyor. Ama. yerden tasarruf ve kolay taşınma fakat 26" baya normal bisiklet gibi. Birde ülkemizde katlanırı kullanan bi azınlık var hele hele 2 kullanan çok nadirdir diye tahmin ediyorum.

fbyram

Üye
Tepki
39
İsim
B.Emeksiz
Bisiklet
Salcano
@D.Mustafa

Evet biraz düşünüp biraz daha arastirsam iyi olacak sanırım. Tavsiyeleriniz icin tesekkur ederim...

D.Mustafa

Forum Bağımlısı
Tepki
754
Kusura bakma mesajı düzgün yazamamışım o yüzden bir daha yazıyorum :) Hocam şimdi marka konusunda birşey diyemiyorum tecrübe etmedim. Ama 26 katlanır bana pek mantıklı gelmiyor. Ama 20" yerden tasarruf ve kolay taşınma için ideal fakat 26" baya normal bisiklet gibi. Birde ülkemizde katlanırı kullanan bi azınlık var hele hele 26 kullanan çok nadirdir diye tahmin ediyorum.

Tepki
1
İsim
Scn.
Bisiklet
Mosso
Kesinlikle tavsiye ederim ve çok da ağır değil şöyle söyliyim ben 16 yaşındayım ve kollarım çok kaslı değil(maalesef) ancak tek elle tutabilip taşıyabiliyorum çoğu 20" katlanırlardan iyi mosso nun 26" modeli ve de adam gibi bisiklet kolay ya da zorlu yolda da ister 3-5 saat bin ister 10 dakka hiç yormaz bacaklarını 20" küçük olduğu için hem yorar hem manevraları daha zor yaparsın hem de alışması daha zor olur eğer 1500 tl ve üstü ne bütçen varsa çok iyi20" modeller var ancak benim tavsiyem al mosso yu rahatına bak araba bagajın yeterince geniş değilse biraz zor sığıyor doğrudur ama hiç sokamadın ön tekeri çok rahat çıkıyor çıkartır yanına koyarsın Mosso iyidir kardeş ;)