Katlanır Bisikletle Londra-Sofya

alperr125

Daimi Üye
Tepki
266
İsim
Alper
Bisiklet
Merida
Mükemmel bir tur olmuş nefes almadan okudum. Resimler de son derece harika.

Scudo
Tepki
0
Harika bir deneyim paylaşmışsınız teşekkür ederim

TURKCELL T60 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.303
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Aylık coğrafya dergileri alırdım eskiden.Kaliteli kağıda harika fotoğrafları ve yöreyi tanıtan yazıları ile her ay farklı bölgeleri gitmesekte tanıma şansı bulurduk.
Zamanla yurt dışına çıkmaya başlayınca dünyamızın yaşanılası tek yer olduğunu ve her bölgesinin gidilip görülmesi gerektiğini daha iyi anlamıştım.
Sonra bisikletli turlara başlamış ve bu deneyimi daha içsel ve özel hale getirmiştim.Yıllar sonra o günleri anımsadım bir çırpıda...
İngiltereden , kıtanın en batısından başlamak iyi olmuş.Fransa dan sonrası zaten tam bir ''Bisiklet Kültürü Cenneti''...
Özendim ve de gönülden kutluyorum sizi ama ben katlanırın jant çapına bir türlü alışamadığımdan herhalde ki yol bisikletini tercih ederdim...;)

ventiol

Aktif Üye
Tepki
334
İsim
Ventiol
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Tek kelimeyle harika. Zaten Brompton P6R konunuzun ilk cümlesinde "İngiltere'den Brompton aldım sürerek geldim" diye başlayınca altından böyle bir şeyler çıkacağı belliydi. :)

Tur yazınızı uzatmak için baskı yapmayacağım fakat bir şeyi çok merak ettim. 450 Euro diyip yazıyı en heyecanlı yerinde bitirmişsiniz. :) Yeme-içme, duş, elektrik gibi ihtiyaçları nasıl hallettiniz biraz daha açarsanız çok mutlu olurum.

Atasoy

Terörü ve destekcilerini Lanetliyorum
Tepki
12.350
İsim
ibrahim
Başlangıç
1977—78
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bravo, tebrikler, aferim :harika: bütün övgüleri hakediyorsunuz

sanmarco

Üye
Tepki
28
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Katlanır
Harika bir gezi ve tur yazısı olmuş. Ülkeler, şehirler ve insanları hakkında da bilgi vermeniz buradaki tüm bisikletseverleri aydınlatacaktır eminim. Daha nice kazasız 4500 kmlere :)

Decsan

Forum Bağımlısı
Tepki
903
İsim
Ethem C.
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ventiol
Harika bir tur ve fotoğraflar.
Teşekkür ederim.
Ancak ben de aynı soruları sordum okurken:::

Enki

Üye
Tepki
844
İsim
Cüneyt
Bisiklet
Brompton
@ventiol @Decsan Kusura bakmayın bu ilk tur yazım olduğundan gözden kaçan bazı bilgiler var :), yanımda benzinli ocak taşıdığımdan bütün yemeklerimi kendim hazırladım hiç dışarıya bağımlı yaşamadım diyebilirim. Su konusuna gelince gördüğüm bütün çeşmelerden su ihtiyacımı karşıladım. İsviçre de adım başı çeşme bulmak mümkün, diğer ülkelerde daha seyrek. Duş kısmına gelince italya'ya inene kadar yıkanmadım desem doğrudur. Ara sıra çeşmelerde doldurduğum sular ile kafamı yıkadığım oluyordu fakat tam yıkanma olayı italya denize inene kadar olmadı. 3 hafta yıkanmadım diyebilirim, bu çoğu kişiye fazla gelebilir fakat elden gelen birşey yok :), benzin istasyonlarında tırcılar için duş yerleri var ama bütün hepsi otoban kenarında olduklarından oraya girmek de imkansız. Birkaç kere 6 adet 1.5lt lik su alıp yıkandığım oldu. Çaresizlik böyle birşey :D
Elektrik konusuna gelirsek yanımda Power Monkey Extreme güneş paneli vardı. Bütün kamera telefon gibi elektronik cihazları bunun sayesinde şarj ettim. 9000mah lık bir bataryası var o şarj oldukça gerekli her yere kullanabiliyorsun.

Groover

Üye
Tepki
2
İsim
Mustafa
Bisiklet
Merida
@Enki Tebrikler. Geçmiş olsun. Paylaşım için teşekkürler.
Vaktiniz olursa şu konularda tecrübenizi paylaşabilir misiniz:
1) Vize alırken bisiklet ile karayolu sınır geçişleri yapacağınızı belirttiniz mi?
2) Sınır geçişlerinde bisiklet herhangi bir sorun oluşturdu mu?
3) Kaza ihtimaline karşı herhangi bri sağlık sigortası yaptırdınız mı? Yaptırdıysanız kapsamı nedir?
4) Mobil olarak internet kullandıysanız bunca ülkede bunu nasıl gerçekleştirdiniz?
5) Karayolu katılımlarınızda egsoz dumanına karşı özel bir önlem aldınız mı?

Enki

Üye
Tepki
844
İsim
Cüneyt
Bisiklet
Brompton
@Groover

1) - 2) Bulgaristan vatandaşlığım olduğundan dolayı vize konusunda hiçbir problem yaşamadım. (Avrupa Birliğinde olduğundan dolayı)
3) Hiçbir sigorta yaptırmadım bodoslama yola çıktım diyebilirim.
4) Mobil olarak internet kullanmadım pek telefon kullandığım da söylenemez. Arnavutluk hariç her ülkenin herhangi bir şehir merkezinde free Wi-Fi bulmak mümkün. Ülkemizde daha bu kadar yaygın değil.
5) Egsoz dumanına karşı bir önlem almadım ki böyle bir önlem alan kişi ile daha karşılaşmadım. Yolda bir çok kişi ile karşılaştım böyle bir önlem aldığını söyleyen görmedim diyebilirim.

Groover

Üye
Tepki
2
İsim
Mustafa
Bisiklet
Merida
Tekrar teşekkürler. Darısı nice turlarınıza.

Yusuf8384

Üye
Tepki
433
İsim
yusuf8384
Bisiklet
Merida
mükemmel bir gezi, pedalınıza sağlık, darısı bizlere olsun...

gokean

Üye
Tepki
49
İsim
Gokhan Celik
Bisiklet
Specialized
o kadar imrendim, o kadar kıskandım kiii anlatamam. tam kedi ciğer ikilisi. bir ara kendimi söylenirken buldum. :)
ama gerçekten çok güzel bir deneyim yaşamışsınız. tam anlamıyla bayıldım.
galiba geri gelip bu konuyu tekrar tekrar okuyacağım.
ayaklarınıza sağlık. :)

appendix

Forum Demirbaşı
Tepki
1.087
Bisiklet
Bianchi
çok güzel, imrenilecek bir gezi...

recep24ank

Forum Bağımlısı
Tepki
4.634
İsim
Recep Eşref ÇINAR
Bisiklet
Carraro
Lütfen biraz daha fotoğraf ekleyelim. Baktıkça derinlere ve hayallere daldım. Hiç bitmesin sitedim. Birebir aynısını sadece hayal ettım ama yaşamış kadar oldum. Yorumları okumadım ama okumuş kadar heyecanlandım. Fotoğrafçılık konusunda bilinçli olduğunuzda belli oluyor bu da bu güzellikleri bize daha iyi yansıtıyor. Elleriniz ayaklarınız dert görmesin.

Ahmet Bag

Daimi Üye
Tepki
489
İsim
ahmet
Bisiklet
Scott
@Enki
yani bugüne kadar gördüğüm en güzel fotoğraflar desem yeridir, mükemmel... sabah sabah içim açıldı valla

• Beğen
Tepkiler: Enki