Kasklı ya da kasksız

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@agnostika

neyse dostum sonunda anlaştık ya boşver bulduk birbirimizi

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
hatırlatma
tur organizasyonuna soyunmuş kişilerin
başka insanlara kask dayatması yapması yanlıştır ve hatta turuna kasksız almaması ise en büyük ayıptır ayrıca kim tur düzenlerse düzenlesin o turun ekip lideri olamaz o tura katılan herkes ekip lideridir ve birbirinden sorumludur

avrupa bisiklet federasyonuna bağlı derneklerin düzenlediği turlarda
bir sürü kasksız insanın olması dikkat çekici olmalıdır ve düşünmeliyiz biz niye böyleyiz diye neden
avrupalıların canı patlıcanmı
hiç düşündünüzmü ordaki insanlar niye kask takmıyor sadece alt yapılarının iyi olmasındanmı
ve orda insanlar birbirlerine sen niye kask takmıyorsun dermi
yada derneklerin düzenlediği turlarda ekip lideri varmı yoksa sadece derneğin görevlilerimi üstlenir bu görevi

herkes kendinden sorumludur.kask takmak isteyen takar istemeyen takmaz, kimsenin başka birine karşı yaptırım uygulamaya hakkı yoktur.kask belki önemlidir hayat kurtarır ancak kimseye zorla kask takacaksın diye dayatma uygulamaya hakkı yoktur

http://i496.photobucket.com/albums/rr326/bisikleti/mdbdreux021.jpg

şimdi yukardaki avrupalı teyzeyi aforoz mı edeceğiz kask takmıyor diye ayrıca ona kalkıp sen niye kask takmıyorsunmu diyeceğiz

umutkahraman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.304
Bisiklet
Geotech
bencede bisikletten soğutucu diretmeler olmamalı ama kask yada koruyucu yinede takılmalı.

Burak Coskun

Forum Demirbaşı
Tepki
861
mesaj umarım gerekli yerlere gitmiştir..

Yazıyı yazan, çeviren, yayınlayan, uygulamaya çalışan, emeği geçen herkese teşekkürler.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@neverhood

burak dostum istanbulda tur düzenlemek isteyen pedalşörlerin en başta dikkat etmesi gereken olay pedalşörleri kask takmaya özendirmeleridir
bunun için katı aşırı derecede bunaltıcı kural hatırlatmaları yerine kişinin bireysel tercihine de saygı duyulmalı ama emniyet açısından kask giyilmesinin önemide vurgulanmalı ama bunu insanların sürekli kafalarına vura vura anlatmamalı insanlar salakmı kask giyilmediği zaman başlarına geleceği bilmiyormu
bu forumda çoğunluk hafta içi çalışmakta hafta sonu stres atmak için bisikletiyle bir yerlerde hoşça vakit geçirmek istiyorlar bunun yerine yok ekip liderliği yok efendim arka takım kaptanlığı gibi uygulamalar bence çağ dışı bu konuda kendimide eleştiriyorum bana sorulmadan benim fikrim alınmadan kendimi bir anda arka takım kaptanı olarak gördüm bu forumda
önceleri güzeldi insanların arkada kalmaması için ekip liderini uyarıyordum ama sonra düşündümki insanların buna ihtiyacı yok bizim durumumuz biraz askeri militarist tur anlayışı tarzında idi evet insanlar bu forumda pekalada kendi başlarına organize olabilirler insanların katogarize edilmelerini açıkça artık saçma buluyorum bu konuda kendimi değiştirdim
benim görüşüm ekip lideri olmayan arka takım kaptanı olmayan bağımsız
herkesin ekip lideri olduğu ve birbirinden sorumlu olduğu turlara artık inanmam

@Tarık Kalkan

bu sorun bu ülkeye aittir görüşlerinize katılıyorum kask konusunda ise bunu insanlara sevdirerek yapmalıyız aşırı derecede bunaltarak değil

aşağıda kkazım arkadaşında bu konudaki görüşlerine de katılıyorum

Sanırım bu konuda insanlar kendi seçimini kendi yapmalı. Ne kask takılmalı diye dayatılmalı ne de kask çok da gerekli değildir tarzı bi yaklaşım sergilenmeli.

aşağıda kutay beyin fikirleride güzel

Bu hususta bir dayatma yapılması gereksiz zaten...
Seçim meselesi değilmi? :)
Fakat öneri şeklinde yapılması gerekir...
Lakin yaş gruplarında göreceli bir konu.Küçüklere en azından alıştırılmalı..
Tüm bunlara mukabilen kaskın bir önlem aracı olduğu kadar bir kültür sembolü olduğunu biliyoruz...
iyi pedallamalar...