Kaskın Önemi

Ensar..

Aktif Üye
Tepki
46
yaklasik 2 saat once bende bi kaza gecirdim sayilir. işim nedeniyle pek bisiklet suremiyorum yarin izinliyim diye cikiyim dedim, yokus asagi inerken km ye en son baktigimda 48 km gosteriyodu hizim. on vites ortadaydi o yetersiz gelince 3. disliye aktardim, ne olduysa o anda oldu. on vites 2. disliyle 3. disli aradinda kaldi pedali ceviremeyince ayaklarim pedaldan kesildi ve yerde ayaklarim altimda bisiklet yaklasik 10 metre suruklendim.tam duracagim vakit panik yapip on vitese abaninca yere dustum, sag ayak bilegim incindi onun disinda bisey yok. o hizla ayaklarimla yerde suruklenirken dusersem bile kafamda kaskim var dedim icimdem. ya kaskim olmasaydi da o hizla düşseydim..? kafamizda o kaski süs diye takmiyoruz..

• Beğen
Tepkiler: bsklt07
Scudo

ilker

Forum Bağımlısı
Tepki
987
İsim
İlker
Bisiklet
b'Twin
@Ensar.. Off çok kotu bir durum, hızlı inişlerde dediginiz gibi zincirin takıldigini düşünemiyorum, korkunç sonuçları olabilir.

mirim04

Üye
Tepki
85
Bisiklet
Diğer
@selen-oz
Ben fotoğrafı süs olsun diye koymadım hanımefendi fakat bir insana kask takmamak ne demek onu anlatmaya çalışıyorum.Kask tak demekle olmuyor çünkü bisiklet severler hatta ilk biniciler asla ciddiye almıyor kaskın önemi.Görüşünüze sonsuz derece saygı.

@alper 76 sağolun teşekürler.

@semihus sağolun kazasız günlere hep beraber.