Kask

Süleyman Şatır

Forum Bağımlısı
Kayıt
22 Mart 2005
Mesaj
1.151
Tepki
2.733
Şehir
Fatih / İstanbul
Bugün geçirdiğim kazadan sonra kaskın ne kadar önemli olduğunu bir kere daha anladım. Sabah, Sarıyer turuna katılmak için Kabataş'a doğru giderken yolda bir kaza geçirdim. Geç kaldığım için telaşlı telaşlı gidiyordum…

Galata Köprüsü'nü geçtikten sonra, alt geçide inmek istedim. Her zaman kullandığım yüksek bir yerden bisikletle inerken 1 metre yükseklikten, betonun üzerine yüzükoyun kapaklandım.

Yüzümü yere vurduğum için, burnum ve çenem çok kötü soyulmuş… Daha doğrusu o anda bunu anlamadım. Burnumun kanamasını durdurduktan sonra bisikletlette fazla sorun olmadığını görünce, Kabataş'a doğru tekrar yola koyuldum.

Kabataş'ta Murat Bey, uzun süredir tanışmak istediğim Haluk Bey, önümüzdeki Pazar günü 1 haftalık tura çıkacağımız Necdet Bey, önceki gezilerde tanıştığım Mert, Gökhan, şu an isimlerini hatırlayamadığım pek çok arkadaş, sağolsunlar ilgi gösterdiler.

Murat Bey, hemen bir hastaneye gitmemi ve yüzümü pansuman yaptırmamı söyledi. O ana kadar yüzümün bu kadar kötü olduğunu bile anlamamıştım. Ve kaskımı incelediklerinde kaskımın ön tarafının ezik, içinin de çatlamış olduğunu gördük.

Günlerdir bu geziyi beklediğim halde eve geri döndüm. Eşimle birlikte Vakıf Gureba Hastanesi'ne Acil'e gittik. Hastane çok kalabalık olmasına rağmen büyük ilgi gösterdiler. Bir sürü film çekildi (Kafa grafisi, eklem grafisi). Çok şükür ki, tehlikeli bir şeyin olmadığını öğrendik.

Yüzüm ve adele zedelenmesi olan ayağım için birkaç ilaçla eve döndük… Ama, yüzümün bu haliyle herhalde bir süre sokağa çıkamayacağım…

Bugün benim hayatımı kask kurtardı diyebilirim… Son dönemlerde bana kask kullanmamı tavsiye edenlere teşekkür ederken, kasksız bisiklete binenleri de şimdi ben uyarıyorum...

Süleyman Şatır
 
  • Beğen
Tepkiler: furkantepee
Scudo

BF Okuru

Daimi Üye
Kayıt
6 Eylül 2004
Mesaj
311
Tepki
280
süleyman bey öncelikle çok geçmiş olsun...gerçekten çok üzüldüm..kask önemli gerçekten..her ne olursa olsun ihmal etmeden kullanmalıyız...otomobildeki emniyet kemeri gibi birşey bu..

tekrar tekrar geçmiş olsun diyorum....

saygılarımla..
 
T

Tuğrul

Misafir
aman Süleyman abi dikkatli olun ,siz bize lazımsınız.
Çok geçmiş olsun.
 

Barbaros

Forum Demirbaşı
Kayıt
16 Eylül 2004
Mesaj
593
Tepki
193
Şehir
İstanbul
Geçmiş olsun efendim. Güzel gezileri anlatınca nazar değmiş. En kısa sürede iyileşmeniz dileğiyle...
 

Gürsel A.

Forum Bağımlısı
Kayıt
10 Eylül 2004
Mesaj
1.387
Tepki
2.152
Şehir
İstanbul
Süleyman bey, çok çok geçmiş olsun..O geziye gelmek üzere hazırlandığım halde gelemedim..

Bu vesileyle burda yazmakta yarar görüyorum ama aramızda yeni bisikletseverler var ve bilmeyenler olabilir diye tekrar yazıyorum: (Bilenler mazur görsün)
Yere 1 kere çarpan ve kuvvetlice darbe alan kaskı artık kullanMAMAK gerekiyor. 2. çarpmada görevini yerine getirmeyebilir. Zaten kasklar ilk çarpmada kırılmıyorsa bilin ki bu açığa çıkan enerji kafanıza zarar verebilir. Bazı müşterilerimiz konuyu doğal olarak tam bilmediklerinden köpükten yapılma "tüy gibi hafif" kaskı görüp " bu mu kafamızı koruyacak" türünden nidaları oluyor. Ama evet Süleyman bey'de olduğu gibi o kasklar kafamızı koruyor..

Tekrar geçmiş olsun Süleyman bey..
Gürsel
 

hhtatar

Daimi Üye
Kayıt
28 Aralık 2004
Mesaj
255
Tepki
102
Şehir
İçerenköy/ISTANBUL
Geçmis olsun Süleyman Bey.
Acil şifalar dilerim.

Hasan H.
 

gurer

Üye
Kayıt
25 Ocak 2005
Mesaj
12
Tepki
0
Süleyman Bey büyük geçmiş olsun. Gerçi sizinle daha tanışamadık ama gezi yazınızı okuduktan sonra size çok imrenmiştim. Umarım nazar değmemiştir. Nice turlarda ve gezilerde özgürce pedal çevirebilmeniz dileğiyle acil şifalar dilerim.
Gürer
 

Süleyman Şatır

Forum Bağımlısı
Kayıt
22 Mart 2005
Mesaj
1.151
Tepki
2.733
Şehir
Fatih / İstanbul
Geçmiş olsun dilekleriniz için çok teşekkür ederim...

Süleyman Şatır
 

Mehmet Çiftçi

Daimi Üye
Kayıt
2 Şubat 2005
Mesaj
327
Tepki
29
Şehir
caddebostan
geçmiş olsun süleyman bey acil şifalar dilerim
sizinle tanışmadık ama yakındas tanışırız diye tahmin ediyorum
gezileriniz asfalt yoğunluğunda olursa bende zevkle katılmak isterim
 

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Kayıt
18 Eylül 2004
Mesaj
2.790
Tepki
789
Yaş
36
Şehir
İstanbul / Eyüp
Bisiklet
Sedona
kaliteli kaskı nasıl anlarız yaa?parasında mı yoksa markadan mı.yoksa kafamızı duvarlara yada kaldırım taşlarına vurarak mı? :D
 

BsoD

Üye
Kayıt
5 Şubat 2005
Mesaj
56
Tepki
10
parasından anlarız bence...prowell bide ked var ikiside iyi bildiğim kadarıyla...bende prowell var...