Kask kullanıyor muyuz?

Kask Kullanıyor muyuz ?

• Kasksız hiçbir yolculuğa çıkmam

• Yaz günü bazen sahil boyunda vb. yerde takmadığım olur

• Araç trafiğinde takıyorum sadece

• Kask gereksiz bir şey, Zaten terminatör gibiyim ben

• Beyin bedava, attım kaskı kafaya çıktım yola

• Toplam katılım
    457
Scudo

hashus1099

Deprem Dede
Tepki
1.464
İsim
hashus1099
Bisiklet
Canyon
çok anlamsız bir soru bence.
artık kask ve gözlüksüz bisiklet sürülmeyeceğinin oturmuş olması gerekiyor. yani bir tura çıkılacağı zaman "kask zorunlu" denmesine anlam veremiyorum. kask takmamanın bir açıklaması olamaz.

Aykuttasdelen

Forum Demirbaşı
Tepki
364
İsim
Aykut TAŞDELEN
Bisiklet
Cube
Kasksız hiçbir yolculuğa çıkmam ve olmayan arkadaşlarımada zorla aldırıyorum kask olsun 60TL'lik de olsun da olsun yani

Gjankrow

Forum Bağımlısı
Tepki
3.300
Bisiklet
Salcano
Kask takmayan arkadaşlarımıza mizahla karışık gelsin.

Zen.eren

Daimi Üye
Tepki
207
İsim
Burak Eren
Bisiklet
b'Twin
Gecen gun oglen 2de gunes tepeseyken bisikletime matara almaya gidiyordum 1-1.5km gittikten sonra kafamin yanmasiyla kaskimi unuttugumu anladim.Hic usenmeden dondum gittim aldim kaskimi.Sicak-soguk artislik falan nafile kasksiz bakkala bile gitmem.

• Beğen
Tepkiler: bsklt07
Tepki
57
Takmiyorum.

Kask takacak olsam ise bisikletle degil arabayla giderim. Bisiklete binmek benim icin ortalama bir insan icin oldugu gibi daha faydali bir ulasim yontemi oldugundan dolayi da kask kullanmiyorum.

ATALAY16

Forum Bağımlısı
Tepki
1.718
İsim
Fatih Mehmet ATALAY
Bisiklet
Sedona
@Emre Keklik tebrik ediyorum seni bilader insanlara çok güzel örnek oluyorsunuz

• Beğen
Tepkiler: bsklt07

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
O güvendiğin arabalar sana gelip vurunca o zaman anlarsın kaskın anlamını.

Tepki
57
@ATALAY16
Gayet oluyorum. Bisiklet basit bir alet. Kask kullanimi da zorunlu degil ve olmamali. Kask kullaniminin zorunlu kilindigi yerlerde bisiklet kullanim oranlari dusmekte.
@KırmızıBereli
Bisiklet kasklarinin kayda alinabilecek kadar faydasinin gorulmedigi arastirma(lar)da cikmisti aslinda. Otomobildeki emniyet kemeri icin boyle bir sey soz konusu degil ancak bisiklet kasklari icin olan durum ucaklardaki yolcu emniyet kemerleri icin de gecerli cikarsa hic sasirmam.
@kubilayt
Cok yersiz konustunuz bence. Tercihe bagli olan bir seydeki tercihimi belirttim. Sizle ayni tercihi yapmadigim icin olecek miyim?

Tepki
57
@GencerGümüşay
su an arastirmaya cok ugrasmadim ama buyrun: (link)

Ilk tabloya bakin. Bisikletli olumleri kask kullanimindan bagimsiz bir sekilde ilerliyor.

(link) Bisiklet basiniza bir kaza gelmesinin en az olasi oldugu yerlerden. Sizleri bilmem ama ben evde perdeleri degistirirken kask takmiyorum.

Ben gunluk islerimi gorurken basima kaza gelmesi olasiligini gormezden gelebiliyorum. Bisiklet surerken basima bir kaza gelmesi daha dusuk bir olasilik. O zaman bisiklet icin normal bir is icin aldigimdan daha fazla guvenlik tedbiri almama gerek yok.

Yanlis anlamayin, kask takmak sizi daha guvenli yapmiyor degil, yapiyor (aslinda yapmadigina dair arastirmalar da var ama orasini gecelim simdilik). Ama kask her isinizi yaparken sizi koruyor. Hangi etkinliklerde bunu takmak size kalmis. Ben tercihimi bisiklet surerken takmamaktan yana kullaniyorum, takanlara saygim var ama takmayanlara nazik bir tavsiyeden otesini demeye kimsenin hakki yok.

• Beğen
Tepkiler: olympos

kaskreis

Forum Bağımlısı
Tepki
468
İsim
Ulaş
Bisiklet
Kron
Böyle devam,sizinkisi içki içiyorum günah da değil demeye benzemiş,Allah sonunuzu hayretsin ne diyelim..

Tepki
57
@kaskreis ya bakin, bisiklet surerken bir kaza gecirmeniz yaya yururken bir kaza gecirmenizden daha olasi degil. Azicik yukarida internet adresi de verdim buna dair. E siz yayaya "kask tak!" demenin komik oldugunu dusunmuyor musunuz?

@AKTÜRK ALİ@

Daimi Üye
Tepki
170
İsim
ALİ
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Kardesim ayni sey degil bir yaya saatte 4 5 km hizla gider biraz komik oldu ancak bir bisiklet ise 45 50 km hiza ulasabilir gecer de ayni seyler degil bir bisikletten dusmekle yururken dusmek lutfen insanlarin kafasini karistirip yanlis ornek olmadan kendi fikrinizi kendinize birakin bu arada bayagi bir sacmaladiniz onu da soylemeden edemiycem

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tepki
57
@@AKTÜRK ALİ@ Linki acmaya usendin galiba, ben buraya tasiyayim verileri senin yerine:
  1. Motor vehicle involvement, including pedestrians but excluding cyclists: 49%
  2. Falls: 35%
  3. Homicide: 6%
  4. Suicide: 2%
  5. Other: 6%
  6. Cycling: 2%
Turkcesi de su:
  1. Motorlu arac iceren kaza (yayalar dahil, bisikletliler degil): %49
  2. Dusmeler: %35
  3. Cinayet: 6%
  4. Intihar: %2
  5. Diger: 6%
  6. Cycling: 2%
Burada hiz diyor mu? Yayalar senden daha yavas gitmelerine ragmen kafalarinin ciddi bir sekilde yaralanmasi senden daha olasi. Eee??

@AKTÜRK ALİ@

Daimi Üye
Tepki
170
İsim
ALİ
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Yav rabbimden daha iyi bilecek biri varmi aptal aptal istatistiklere inaniyorsunuz yav her an basimiza birsey gelebilir evet ama ben yaya ve bisikletli birinin ornegini verdim intihar etme ihtimalimiz icin elbette kask takmiycaz ancak mal mal tartismalara sebep oluyosunuz insanda azcik akil fikir olur takmiyorsan takma kardesim takanlari caydirma biri taktigi kaski senin aptal aptal dusuncelerinden oturu cikaracak takmiycak ilerde bir kaza yapicak o zaman senin vebalin iste takmiyosan bak onune yuru cift suspansiyonlu market bisikletinle . Ilerde otobuscunun teki carpacak sana hem adamin basini yakcan hem de kendini ...

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: selket