Kask Kullanımı

Muad dib

Daimi Üye
Tepki
315
Bisiklet
Orbea
Mesafe onemsenmenden 1km ya da 100 km. o kask o kafaya takılır mı?:)
Özellikle yol bisikletçilerinden cevaplar duysam guzel olur:)

Scudo

lealtad

Forum Bağımlısı
Tepki
1.597
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Diğer
Evet kesinlikle. Uzun uzadıya anlatmaya gerek yok. Sadece zorunlu ve hayatî bi ekipman olduğunu söylemek kâfi

Samet Arslan

Forum Bağımlısı
Tepki
299
Bisiklet
b'Twin
Kesinlikle takılmalı. Nerde ne olacağı belli olmaz. Geçenlerde okumuştum buralarda. Birisi kazasız kafasında kaskla 100lerce km yapmış, bir gün kasksız markete çıkmış onda da kaza geçirmiş. Dediğim gibi nerde ne olacağı belli olmaz :)

• Beğen
Tepkiler: Muad dib

Muad dib

Daimi Üye
Tepki
315
Bisiklet
Orbea
açıkçası bu soru ile kendimi, sokağa kasklı bir sekılde surme konusunda hazırlıyorum:) guzel yol bısıkletı aldım. eyvallah. guzel de kask aldım. o da super. ama sahil serıdınde gıderken fılan takmaya ıhtıyac var mı gıbı dusunceler aklıma geldi. ya da abartıyor muyum gibi!
demek ki gelmemeliymiş. insanlara nasıl gozuktugun değil, sana nasıl geldiğin ve sağlığın önemliymiş pek tabii ki..

ersnpk

Daimi Üye
Tepki
516
İsim
Ersin
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Ghost
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@omur_ms insanlara nasıl görünürüm die düşünüorsan kask en karizma bisiklet aksesuarıdır :) insanlar zaten bisikletlilere bile gzl bakmıyo pek önemsencek düşünceleri önemsemeyelim tak kaskını bak keyfine :D

• Beğen

ersnpk

Daimi Üye
Tepki
516
İsim
Ersin
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Ghost
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@omur_ms ozaman düzelteyim mesajı kafaya taktığın tek şey kask olsn :D

• Beğen

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.079
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Vücudun kafa haricindeki her yerinde oluşan darbelere bağlı ezikler veya kırıklar bir şekilde düzeliyor ama kafaya alınan ağır darebelerden sonra kişide muhakkak kalıcı bir hasar bırakıyor, beynine bir kez hava değmeye görsün. Takıp takmamak senin bileceğin iş ama bana kalırsa kasksız bisiklet sürmek, rus ruleti oynamak gibi bir şey.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
İnsanların ne gördüğü veya ne düşündüğü değil, sizin sağlığınız çok daha önemli. Aşağıdaki konuları fırsat buldukça okuyun lütfen.

(link)

(link)

(link)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@omur_ms dostum, sadece birşeye çarpma veya yere düşme olarak algılamayalım. güzel güneşli bir günde sahil yolunda sürerken -aynen bana olduğu gibi- tanımlayamadığın sert bir cismin (çünkü göremedim) -allah korusun- kafanda patlaması ile karşı karşıya kalabilirsin.

O şoku atlatınca şunu düşünüyorsun, ya kask sana angarya olacak veya ömründe bisiklete binmemiş ama herşeyden anlayan etrafındaki bir sürü insan senle dalga geçecek, ya da kafan bilinmedik hasarlardan, ameliyatlardan korunacak.

"Ormanda yol ikiye ayrıldı, ben az kullanılan yola girdim"

Hüseyin Külcüoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
675
Bisiklet
Ghost
Kask tabi ki takılmalı, yanına da bir gözlük ikisi uyum içinde gerçekten estetik bir görüntü sağlıyor. :harika:

Bkz. Profilim ( Yeterince ciks değil mi ? :cool:

• Beğen
Tepkiler: Fevzi Orak

Çağrı Soylu

Forum Bağımlısı
Tepki
686
Bisiklet
Focus
100km'lik yol 100 tane 1kmlik yoldan oluşur. Ne fark eder ki.
Başınıza neyin ne zaman geleceğini bilmeyeceğinize göre her şekilde takılır.

Gökhan BİROL

Forum Demirbaşı
Tepki
794
İsim
Gökhan Birol
Bisiklet
Lapierre
Sevmesek de takıyorum, kask olayı ile hiç barışık değilim.
Hiç düşmedim, ancak bir gün karşı şeritten gelen aracın lastiğinden fırlayan ceviz büyüklüğündeki taşın hızla kafama doğru gelip kaskımdan "donk" diye sektiğini çok iyi hatırlarım. Başımda kask olmasaydı, kim bilir şimdi hangi hurinin veya nurinin kollarındaydım :)
o gün anladım ki, evet kask önemli. Gerçi gözüme de gelebilirdi. Allah korudu.

Yusufclp

Forum Bağımlısı
Tepki
747
İsim
Yusuf C.
Bisiklet
Dahon
Kaskı yaya iken dahi kullanmak lazım. Bir de istanbulda yaşıyorsanız. Büyük bir şantiye burası.
Birgün yıkım kararı çıkmış ancak çalışma olmayan bir binanın karşı kaldırımında yürüyordum. Yanımda 3 yaşındaki kızımla birlikte. Binanın tam karşı hizasından geçerken duvardan bir parça düştü. Karşı kaldırımda olmasaydık kızımla kafamıza düşecekti. Bu duruma göre yaya olarak kask takmak abartı olmaz bence. Dikkat etmek lazım.

• Beğen
Tepkiler: Mutlu Furkan

seyyah_26

Üye
Tepki
40
İsim
Halit A.
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Nerede olduğunu bilmiyorum ancak motorluların kask takmayanlara ceza kesildiği için bunu protesto etmek için toplandıkarında bir kişi motordan düşüp kafasını vurarak hayatını kaybetmişti...kask iyidir yani..

• Beğen
Tepkiler: Sarper Tuncer