kaset dişli oynama yapıyor

Emir Alaca

Forum Bağımlısı
Tepki
437
deore 9 lu kaset dişli sağa sola oynama yapıyor bunun bir sakıncası var mı varsa nasıl giderebilirim cevaplarsanız sevinirim

Scudo

tayfur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.025
sağa sola dreken bisikletin sağı solu mu yoksa kasete karşıdan bakarken sizin sağınız solunuz mu? birinici tehlikeli, 2. ise normaldir.

• Beğen
Tepkiler: Emir Alaca

Önder Özdoğan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.167
Dişli donerken oynama yapar..Önemli birsorun değildir...

Çunkı vıtes gecıslerınde zıncıre ve makaraya kolaylık saglar ...

Gürsel A.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.153

Biraz daha açıklayıcı yazsaydınız.. Sağa sola oynama ne demek? Boşluk mu var? Dönerken mi oynama, yoksa elle sağa sola kıpırdatınca mı sağa sola "oynuyor"?

Kasetin takıldığı "body" yani gövde gevşemiş olabilir, veya değişmesi gerekebilir.Sorun büyük bir olasılıkla kasetin geçtiği gövdedir .. Bir de Hyperglide vb. dişliler hızla dönerken yalpa yapıyor gibi görünebilir. Bu göz yanılmasıdır.. Çünkü her diş eşit değildir ve bazılarının belli bir düzende "pahları" yani rampaları vardır..Bunlar zincir transferini kolaylaştırır..

Önder: Senin ne demek istediğini anlamadım.. Ne neye kolaylık sağlıyor?Sanırım yukarıda yazdığımı anlatmak istedin..

• Beğen
Tepkiler: S26 ve Emir Alaca

Önder Özdoğan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.167
Arkadasın dedıgı zannedersem gursel abi...

Teker donerken hızlı bır sekılde,arka kaset dans eder gıbı donme saglıyor ben onu anladım galıba...yada ole demek ıstedı yorum olarak yazdım..genelde kaset dişlide oluyor bu boşluk..tamırat gerektırecek kadarsa arkadasımız acıklayacı yazması gerek senın kastettıgın gıbı gursel abıı hayırlı işler...

Emir Alaca

Forum Bağımlısı
Tepki
437
dişliyi bisiklet dururken elimle tuttuğumda sağa sola oynama yapıyor boşluk var herhalde

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
@gürsel

bende de bir sorun var; elle tutup sağa sola ittirince oynama yapıyor.
küçük dişli tarafındaki dişlileri takınca sıktığımız vida var ya, onu sıktık. biraz azaldı oynaması ama geçmedi.

bu gövde gevşemiş olabilir dediğinizi biraz daha açar mısınız? gövdeyi sıkma yolu var mıdır? yada genel sorayım; bu oynamayı komple kesebilir miyiz veya ciddi bir problem çıkarır mı?

not: lx göbek ve 9'lu kaset kullanıyorum.