Kas yorgunluğu mu damar hastalığı mı?

arev

Üye
Tepki
8
Bisiklet
b'Twin
Herkese merhaba,

Yıllardır kısa süreli yürüdüğümde bile bacak kaslarım çabuk yoruluyordu ama bunu pek ciddiye almıyordum. Yavaş yürümeye çalışsam da tempom genelde hızlı ve bu bacak ağrısını daha da şiddetli kılıyor. Ağrı ve kısmi sertleşme sadece sol bacağımda, kaval kemiğinin yanındaki kaslarda. Asıl mesele, bisiklet üzerindeyken böyle bir ağrı oluşmuyor. 10 dk yürüyüşte bile zorlanırken saatlerce bisiklet sürmek sorun yaratmıyor. Bunun sebebi ne olabilir sizce?

Kan değerlerim çok normal. Daha önce bu problemle karşılaşan oldu mu? Antrenman ile çözmek mümkün müdür? Hiç olmadı, bu soruna hastanelerin hangi birimi bakar? Teşekkürler.

Scudo

halil halil

Forum Bağımlısı
Tepki
1.564
tam hatırlayamadım ama siyatik tarzında bir hastalık bu
geçenlerde birisi anlatıyordu
birazdan bulurum adını beyinden gelen bir ağrı
sigara içiyorsan tetikler
çözümünü de bulmuştum
siyatikte sinir sıkışması bı arada sinirlerin besinsiz kalıyor dinlenemiyor

Tepki
0
Bisiklet
Salcano
Ağrınızın sebebi düztaban olmanız olabilir diye düşünüyorum.
Siyatik sinir sıkışması dediğiniz yerde ağrı yapmaz. Sinir sıkışmalarında genelde hissizlik ve uyuşukluk meydana gelir.
Sizin ağrınızın olası sebeplerinden en büyüğü düztaban olmanız olabilir.
Kontrolü basittir, çoraplarınızı çıkarıp yere çıplak ayakla basın ayağınızın iç kısmında tabanda çukurluk oluşmuyor ve ayağınızın büyük kısmı yere temas ediyorsa düz tabansınızdır.

kadir karakaya

Forum Demirbaşı
Tepki
492
İsim
kadir
Bisiklet
Bianchi
Merhaba, noroloji ve fizik tedavi klinigine birlikte basvurmani oneririm. Siyatik ise hastalik bel agrim kalcaya dogru artiyor kasik bacak kaslarim agriyor de senle daha iyi ilgilenirler. Dedigi gibi n.ichiadicus sinirinden kaynakli olabilir. Uyusma her durumda olmaz. Agri olabilir. Tetkikler sonucunda dogru tani koyacaklardir lakin universite egitim arastirma hastanesine gitmen daha iyi cozumun acisindan. Devlet hastanelerinin durumunu biliyorsun ;)

MKN

Üye
Tepki
2
Sedarten yaşıyorsan olabilir yani ; gün içinde hareket etmiyorsan , spor yapmıyorsan . Spora başladığında zamanla düzelir.
Tabi bu bir ihtimal doktor falan değilim , doktor bile olsa görüp muayene etmesi lazım.

• Beğen
Tepkiler: kadir karakaya

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Uzman doktor muayenesinden geçin, burası cevap bulabileceğiniz bir mecra değil.

mehmet.ali

Forum Bağımlısı
Tepki
2.933
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Aynısı bende de oluyor onun bendeki sağ bacakta. Depar atarken gram ağrı yok ama hızlı tempoda ağrı var. Onuben nedeni uzun zaman hareket etmeyip yaz gelince yürüyüşe başlamama bağladım. Yürüyüşe başlamadan önce ısınma hareketleri ağrıyı büyük ölçüde azaltıyor.

arev

Üye
Tepki
8
Bisiklet
b'Twin
Herkese yorumları ve önerileri için teşekkürler. Kan değerlerim için doktora göründüm ve dediğim gibi normaldi. Diğer birimler için de randevularımı aldım. Elbette medikal tahminler beklemiyordum, daha ziyade bu kas kasılmalarını yaşayıp antrenmanla yeniden sağlığa kavuşan var mı ve ne şekilde çalıştılar diye merak etmiştim. Tekrar teşekkürler.

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
Bisiklet
Scott
Size tavsiyem ayak basınç analizi yaptırmanız. Genellikle kullandığımız ayakkabılar basış şeklindeki bozukluğu ele verir. Bir çoğumuz bunu önemsemeyiz fakat bu tür kas ağrılarının ve hatta kemik bozukluklarının en büyük sebeplerinden. Bisiklet üzerinde bu tür ağrı oluşmuyor olması tabandan kaynaklı olduğu şüphesini artırıyor.

Tepki
49
İsim
Emre Savuran
Bisiklet
Salcano
aynı problem bendede vardı. hızlı yürümeye başladığımda kaval kemiğimin hemen yanındaki kas grubu yanmaya ve ağrımaya başlıyordu. ancak artık o ağrı yok