Kardeş ülke AZERBAYCAN gezisi için ön hazırlık.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Kardeş ülke AZERBAYCAN'a bir gezi yapsak diyorum tarihi,rotayı v.b herşeyi birlikte konuşarak ayarlasak ve mükemmele yakın bir organizasyon olsa sizce olur mu?Bisikletlerimize çeksek Türk Bayraklarını gönüllere taht kurup gelsek.

Artık topluca yurt dışına açılmanın zamanı gelmedi mi? Ayrıca çok uzakda değil.

Scudo

a-simetri

Daimi Üye
Tepki
168
merhabalar. senin aklinda kabataslak olarak bir tarih v.b. gibi bilgiler mevcut mu? ne sekilde gitmeyi dusunuyorsun. yani bu da simdilik kabataslak olarak aklindan gecenler. mesela turkiye'nin dogu sinirina kadar aracla gitmek, oradan pedallamak v.b. ve daha once bu veya buna yakin bir bisiklet gezisine dahil oldun mu. bu arada ismin ne idi? gorusmek dilegiyle maras'a slmlar...

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.807
Sevgili Kardeşim çok güzel bi fikir. Bu yaz imkansız ama gelecek senelerde böyle organizasyonlar düşünebilirim. Hatta şöyle İRAN'a felan uzansak. Tebriz-Tahran felan süper olur. Pasaport yeterli. Bildiğim kadarıyla vize istemiyo bu ülkeler.
Van yada Doğubayazıt'tan çıkılabilir. Ama güzel bi plan olması lazım.

Sevgiler...

• Beğen
Tepkiler: Metin_S

Ozge Deniz

Forum Bağımlısı
Tepki
328
benim gelmem imkansız:( .ama yapılabilir.umarım başarırsınız arkadaşlar.destekliyorum duyurun adımızı;) ...

Necati Bilgen

Daimi Üye
Tepki
793
Evet benim düşündüklerimi düşünme..!
Geçen sene Batıdan Doğuya Orta Anadolu turuna çıkmadan evvel Azerbaycan'a geçmeyi düşünmüş,buradaki elçiliğe gidip bilgi almıştım. Nahcıvan dan geçiş olmadığını İran'a oradanda tahmini 500 km.sonra bizim ülkemize girebilirsiniz, iki fotoğraf ve pasaport la vize verebiliriz demişlerdi..
Bu sene İmranlı dan sonra Gürbulak kapısından İran ve Azerbaycan düşünüyorum. Önümüzdeki günlerde bu hususu araştıracağım.
Sevgiler..

• Beğen

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
Merhaba
Bence, önce kendi yurdumuzu bir iyice tanımak lazım. Söylediğim Necati abi gibi karış karış yurdumuzu gezenlere değil. Ama daha oturduğu il hariç , hiç il dışına, bisikleti ile, çıkmamış bir kişinin, yurt dışana çıkması çok mantıksız. Mesela benim gibi.

İnsan önce kendi yudunu karış karış gezip tanımalı. Yurdumuz bittikten sonra , diğer ülkeler düşünülebilinir.

Ve yurdumuzu tam anlamıyla gezdikten sonra dışarıya açılınca esas, o gezi bir işe yarar.
Bu benim şahsi düşüncem.

Hoşçakalın.

Ertan ABA

Forum Bağımlısı
Tepki
3.909
Bisiklet
Lapierre
güzel bir fikir.mükemmel bir gezi olur.bu organizasyonu oluşturup, katılan tüm arkadaşlara başarılar dilerim.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Ender Alıcıoğlu

Bunu serkan abi sayesinde hep birlikte yapıcaz :D

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Arkadaşlar benim aklımda olan şeyler var tabi ama hep birlikte karar verelim diyorum.

• Beğen

nikto

Aktif Üye
Tepki
211
Benim kafamda Gurcistan var Eylül'de 90 güne kadar vize yok.. soçi Tiflis uzerinden baku toplam 1000km civarı donush ucakla baku'den...

Hırvatisanı hic bilmiorduk catir catir gezdik..
yurtdısını gozunuz de buyutmeyiniz

saygı ve sevgiler

emre
(link)

• Beğen

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
Mart ayına kadar ben varım. (Sanırım Nisan'da askerde olacağım.)
Azerbaycan, Kazakistan, Kırım gibi ülkelere tamamı bisiklet üzerinde gidip gelme koşuluyla katılabilirim.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
varım her sdekılde bu ıs olacaksa oturup aklı basında ıncelemeler yapılmalı ve yola koyulmalıyız dıye dusunuyorum dedıgım gıbı ben antepte yapılabılcek herseyı yaparım ve senınleyım dostum cok ıyı dusunmussun

• Beğen
Tepkiler: dawson_46

Metin_S

Gezgin
Tepki
138
İsim
Metin S
Bisiklet
Diğer
Dostum bende aksilik olmazsa eylulde ya Gürcistan,Azerbaycan,iran uzeri yurda dönüş(tersi istikamette olabilir).
Ya da Gürcistan uzeri direk bakü düşünüyorum.
Eylül ayında Türkiye,Gürcistan,Azerbaycan arası tren seferi başlıyor.Dönüş trenle olabilir.
Ya da trenle bakuye gidilip oradan pedallanarak dönülebilir.
Uçak pahalı,dönüş yada gidiş için tren güzel olur.Bilet 50 euro(200tl)civarı.
Tren olayı bisikletle seyahat için çok guzel olur.Ayrıca turcularin babası Ahmet Mumcu şuan Gürcistan üzerinden Bakü ye gidiyor.
Onun tecrübelerinden yararlanilabilir.İsteyene bilgi vereceğini umarım.

Boran Selçuk

Daimi Üye
Tepki
352
Bisiklet
Cube
Azerbaycan güzel ve ilginç bir ülke. Uzun süre çalıştım. Ancak dikkat edin bölünmüş yol neredeyse yok denecek kadar azdır.Ve bu nedenle de araç sollamaları çoğu zaman risklidir. Ancak Kardeş Azerbaycan halkı iyidir. Yardımseverdir. Ben kaldığım onca süre burada anlatılacak türden bir sıkıntı yaşamadım. Bu arada Türkiye ye göre daha pahalıdır.(Benzin hariç). Girişte 20 dolar bir vize harcı ödüyorsunuz. Ve yanınıza 2 adet resim almayı ihmal etmeyin.

• Beğen