"Karda Uludağ" 28 Ocak 2011

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Dinçer ÜNSAL tarafından paylaşıldı.

 1. Dinçer ÜNSAL

  Dinçer ÜNSAL Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  14 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  910
  Beğeniler:
  533
  Şehir:
  Bursa || İzmir
  Seviye:
  Bütün kış ayı boyunca hayalini kurduğum ve her fırsatta da dile getirerek yandaş aradığım geziyi Sercan arkadaşımla gerçekleştirmiş bulunuyoruz.

  Hafta sonları bursa dışında bulunmam gerektiği için 5 Şubattaki geziye katılamayacağım daha duyurunun ilk gününden belliydi. İşin kötü yanı Karda Uludağ gezisi için Orhan abiye en çok ısrar eden kişilerden biriydim.Neyse başka bir yolunu bulacaktık.
  Tatilim çok uzun değildi.Ve ilk hafta boyunca dönem projesiyle uğraşmak zorundaydım.Son gün 28 Ocak :). Projeyi teslim etmek için cuma mesai bitimine kadar süre olmasına rağmen geziyi yapabilmek için perşembe gecesini uykusuz geçirdim ve sabah 8.30da projem bitti. Buluşmaya yetişememe durumuna karşılık Sercanla haberleşip 10 olan buluşma saatini 10.30a erteledik.
  Bu arada, fena halde hastayım. 2 gün öncesine kadar kolumu kaldıracak gücüm yoktu.Bir önceki gün de müthiş derecede baş ağrısı... Evde yatıp, dinlenmem, sıcak yuvamda, sıcak içecekler içmem gerekirken dinletemedik aklımızın sesini kalbimize ve düştük yollara.

  Evde hazırlık aşaması :)
  [​IMG]

  Kapı önü klasik fotoğraflar:
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Yazın yemyeşil olan bahçemiz kışın biraz sararmış :)
  [​IMG]

  [​IMG]

  Alışverişimi yaptım.Saat tam 10.30da buluşma yerimiz olan Karaman durağının yanındayım ama kimseler yok.Hatta gelen giden de...:)
  Bu arada giyinme işini fazla abartmış olduğumu anlıyorum, aynı zamanda yedek kıyafet işini de. bunu rampalara sardıktan bir süre sonra omuzlarımı kullanılmaz hale getiren çantam vasıtasıyla daha iyi anlamış olacağım :/
  Üzerimdeki eşofmanı çıkarttım ama çantada koyacak yer yok. Bende çantanın üzerinden bağladım :)
  Bekleyiş hali.
  [​IMG]

  Nihayet Sercan göründü.
  [​IMG]
  Saat 11 de başlıyor tekerler tekrar dönmeye.

  Sercan'ın kondisyonunun yüksek olduğunu biliyorum.Benim de formsuzluğum ve hastalığımdan dolayı yavaş gitmesi için ricada bulunuyorum. O da sağ olsun bütün tur boyunca beni bekleyerek gitti.

  Tophaneye çıktık.
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Oturduğumuzu gören falcı teyze karşıdan koşa koşa yanımıza geldi.Falınıza bakayım abiler, ben herşeyi bilirim, kapının rengine kadar...Çok iyi fal bakarım dedi ve baya ısrar etti. Ben de iç lastiğimin rengini söyle fal baktıracağım diye karşılık verdim. Doğal olarak cevaplayamadı. :D Neyse, hayırlı yolculuk duasını alıp ayrılıyoruz yanından.


  Tophaneden dağ yoluna doğru ilerliyoruz.Çok çabuk yoruluyorum.Ufak bir mola.
  kocaman botlarla pedal çevirmek çok güç.(Ama sonradan alışıyorum.Özellikle gece inerken keyfime diyecek yoktu:))
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Jandarmaya geldik.
  [​IMG]

  Buralarda bile kar baya vardı.
  [​IMG]

  Rampalardaki sadık arkadaşım Sercan :)
  [​IMG]

  Yazdaki halinden eser kalmamış, bitik ben :)
  [​IMG]

  Biraz ilerledikten sonra hem gördüğüm güzel kareleri ölümsüzleştirmek hem de çaktırmadan dinlenmek için sarılıyorum fotoğraf makinesine :)
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Alemcilerin çeşmesinde mola:) İlk kez Uludağa çıkarken beyaz kafalı ve reno12li amcayı görmüyorum :)
  Buraya geldiğimizde eczaneden aldığım ameliyat eldivenlerini, yün eldivenlerin üzerinden giydim, kol kısmını da montun içine soktum.Böylece hem eldivenim ıslanmıyordu hem de montun kolundan içeri rüzgar girmiyordu :)
  [​IMG]

  [​IMG]

  Dağ yolunun 7. km.sindeki çeşme.
  [​IMG]

  Botlar fotoğrafa uyum sağlamaya başladı :)
  [​IMG]

  [​IMG]

  Amcam keyfini biliyor.Kar üstünde mangal :)
  [​IMG]

  Kimsenin aklından çıkmayacağı yazın Sercan'ın çayı döktüğü yerdeyiz :)
  [​IMG]

  [​IMG]
   
 2. #2
  Dinçer ÜNSAL

  Dinçer ÜNSAL Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  14 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  910
  Beğeniler:
  533
  Şehir:
  Bursa || İzmir
  Seviye:
  Çay ısmarlıyor arkadaşım bana :)
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Bu çıkışta köpeklerden yana ilginç bir şansımız(yada şanssızlığımız:D) vardı.Sanki üzerimizde bütün köpekleri bize çeken bir şey vardı. Bizi gören her köpek ya havlıyordu ya da peşimize takılıyordu.İşte onlardan bir kaçı
  [​IMG]

  Havlamalar başlayınca bir anda 1ken 3 oldular :) Hareket etmemize izin vermiyorlar.
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Çok geçmeden yine bir köpek çıkıyor karşımıza. Sercan'ın bir önceki çıkışında peşine takılmış bu köpek.Sercan köpeği görüp sevdikten sonra hareket ediyoruz ama yine peşimize takılıyor :) 2 km bizle tırmandıktan sonra geri dönüyor.
  [​IMG]

  [​IMG]

  Bir an kafamı kaldırdım ve önüme baktım. Aman Allah'ım bu ne! Kartpostal gibi...
  [​IMG]

  Çok geçmedi ki bir tane daha :)
  [​IMG]

  Dura kalka dura kalka ilerlerken yine köpekler çıkıyor karşımıza. Ve en ufağı peşimize takılıyor. Birazdan başımıza bela olacak bu.
  [​IMG]
  300 metre peşimizden geldi.Sonra evinden uzaklaştığını anladı ki yanık yanık havlamaya başladı. Bunu duyan anası ve çetesi taa aşağıdan havlaya havlaya koşturuyordu.5 saniye geçmedi ki etrafımızı köpekler sardı.Gitmemize izin vermiyorlar. Mecbur bisikletten inmek zorunda kaldık.Yürüyerek ilerliyoruz ama hala köpekler peşimizi bırakmıyorlar, üstüne üstlük saldırmaya çalışıyorlar. Birden yolun yukarısından da havlama sesleri gelmeye başladı. 3-4 tane köpek de oradan geliyordu. Tam "Eyvah! İşimiz bitti.İtlere yem olduk!" derken yukarıdan gelen köpekler bize değil de diğerlerinin üzerine yürümeye başladı ve onları durdurdu.Biz de bunu fırsat bilip hemen oradan uzaklaştık.
  Tahminim bizi kovalayan köpekler yukarıdaki köpeklerin bölgesine girdi. Havlamaları duyan köpekler de bölge ihlali sebebiyle bize değil de onlara saldırdı. :)

  Büyük bir tehlikeyi atlattıktan sonra Milli Parka kadar biraz tempoyu artırarak ilerliyoruz.Yavaş yavaş tempomu buluyorum diye seviniyordum.Ama bu yüksek tempo ilerde tamamen bitmeme neden olacaktı.
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Bir kaç kartpostal daha.
  [​IMG]

  [​IMG]

  İlerlemeye devam ediyoruz.Milli parkan sonra gücüm iyice tükeniyor.Her kmde mola vermeye başlıyorum.
  [​IMG]

  Bu bisiklet kara ayrı bir yakışıyor ya. :D
  [​IMG]

  [​IMG]

  Kar küreme
  [​IMG]

  [​IMG]

  :in: :in: :in:
  [​IMG]

  Molaların sıklığı artıyor.500 metreye düştü.
  [​IMG]

  [​IMG]

  Başka bir mola.Bu arada kava kararmaya başladı.
  [​IMG]

  Buz tutmuşum :) :Skull-175
  [​IMG]

  [​IMG]
  Bu sıralarda Sercan'a "olm yolun kalanını yürüyerek çıksam da, hava kararıp gece 12 olsa da ben bu gün oraya çıkacağım"diyorum. O da aynı fikirde benimle :)

  Bundan sonra iyice yavaş bir tempoda yukarı kadar çıkıyoruz.

  Ve azmin, hırsın, inatçılığın ve benle Sercan'ın zaferi :in:
  [​IMG]

  Tabelaya geldiğimizde hava kararmış, akşam ezanı okunmak üzereydi.Fotoğraf makinası gece modunda olduğu için ve heryer bembeyaz kar olduğu için fotoğraflar aydınlık çıkmış.
  [​IMG]

  Benim "Kar Tanesi" özüyle buluştu :)
  [​IMG]
   
 3. #3
  Dinçer ÜNSAL

  Dinçer ÜNSAL Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  14 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  910
  Beğeniler:
  533
  Şehir:
  Bursa || İzmir
  Seviye:
  Oteller bölgesi
  [​IMG]

  Yazın Orhan abiye komik gelen yazının üzerindeki buzlar. :)
  [​IMG]

  Keşiş tepe
  [​IMG]

  Şahinkaya tepe
  [​IMG]

  [​IMG]

  Ve yılın bomba görüntüleri bu fotoğrafın olduğu yerde. Az sonra.... :D
  [​IMG]

  İlk inişimde önce zemini yokluyorum.Sonrasında bir kaç güzel hareket geliyor. :)

  http://www.youtube.com/watch?v=YQ56gt7vt0w
  Vidyonun sonundaki ablanın yorumu: "Dağda bisiklet sürenini de ilk kez görüyorum" :D :D :D
  İkinci inişim birazcık daha hızlı ;)

  http://www.youtube.com/watch?v=ht9d4BcXcIY
  Yorumsuzzzz :D :D :D

  http://www.youtube.com/watch?v=MpW1EaAhrGc

  Temizlenip toparlandıktan sonra dönüş hazırlıklarına başlıyoruz. Hava tamamen karardı. Geceleyin yapacağım 5 saatlik bir yolculuk var ve eve çok geç kaldım :) Sercan farlarını takıyor ve dağdaki son fotoğraflarımızı bir abiye rica edip çektiriyoruz.
  [​IMG]
  Yalnız fotoğrafı çeken abinin sorduğu soru biraz ilginç."Bisikletleri de alayım mı?"
  Cevabı yanındaki kız arkadaşı veriyor."Tabi alcan yoksa ne anlamı var burda fotoğraf çekinmenin!" :D
  İkinci fotoğrafta yine sadece bizi çekmiş :)
  [​IMG]
  Teşekkür ediyoruz ve 6ya 10 kala otellerden ayrılıyoruz. Benim ön aktarıcı donmuş. Zinciri 3. dişliye almakta baya zorlanıyorum.Neyseki geçiyor ve kapkaranlık ve buzlu yollarda muhteşem riskli, tehlikeli, adrenalin dolu, bir o kadar da zevkli iniş başlıyor.Sadece kar ve buz üzerinde kapkaranlık yolda müthiş derecede hızlı ilerliyoruz. Bisikletler sendeliyor, kayıyor, virajları dönmek istemiyorlar ama biz onları zorla döndürüyoruz. :) Gece de yolculuk yapacağım için bir an önce eve gitmek istiyorum ve iyice tempoyu artırıyorum. Artık Sercan değil önde giden benim :) Ve müthiş derecede iyi bir zamanla, hiçbir tehlike yaşamadan,sağ salim jandarmaya varıyoruz. 40 dakika.

  Sercanın rüzgar kesen eldivenleri pek de işe yaramamış görünüyor.Çocuk az daha parmaklarını kaybedecekti.
  Benim bisiklet eldiveni üzerine yün eldiven, onların da üzerine lastik eldiven işe yaramış gibi görünüyor.Ama itiraf edeyim. Parmaklarım üşümeye başladığı anda öteki freni kullanıp parmaklarımı aç kapa yapıyordum.Ve işe de yaradı.
  [​IMG]

  [​IMG]

  Biraz ısındıktan sonra Çekirgeden aşağı iniyoruz. Tam hareket ettiğimiz sırada bir kamyon bizi tehlikeli bir şekilde geçiyor. Ama sonrasında virajlar başladığı için yavaş kalıyor ve bizim hızımızı kesmeye başlıyor.Üstüne üstlük sürekli toz kum fırlatıp gözümüzü kör ediyor. Belaya bulaşmayalım deyip mesafe bırakıyoruz virajda tekrar yetişiyoruz.Sonunda sinirlendim ve iyice dibine yaklaştım ve çıkışı görünen bir sola u virajda içeri daldım ve yanından ok gibi fırladım. Hemen arkamdan da Sercan fırladı. Adam viraj çıkışında beni gördükten sonra arkadan bir tane daha bisikletli geldiğini görünce tırstı ve frene bastı. Ondan sonra o adamı bir daha görmedik :)


  İzmir Mudanya yol ayrımında Sercan'la olan son fotoğrafları çekiniyoruz.
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Kendisine çok teşekkür edip ayrılıyorum.

  Mahalleye geldim.Müthiş derecede yorgun ve açım.Yine bizim kokoreççi amca çekmiş arçeliği, mangalını tüttürüyor.Kokuya dayanamadım bende çektim bisikleti :D
  [​IMG]

  ve günün son fotoğrafı, Kar Tanesi :)
  [​IMG]

  Bu gezimiz de tatsız bir olay yaşanmadan eğlenceli bir şekilde tamamlandı.Eve geldiğimde sat 7.06ydı. Hemen otobüs biletlerine baktım.Şansıma boş ver vardı ve gece 2 otobüsüyle Manisa'ya doğru yola çıktım.

  Okuyan herkese çok teşekkürler.
  Haftaya tekrar görüşmek üzere.
  Esen kalın :)
   
 4. Sercan Balcı

  Sercan Balcı Kıdemli Üye

  Kayıt:
  8 Aralık 2009
  Mesajlar:
  332
  Beğeniler:
  271
  Şehir:
  Şuan BurSa aslen BANDIRMA
  Seviye:
  Yine Dinçer abi ile çıktık Uludağ' a bisikletlerimizle. Bu havada bisiklet sürdük ya Uludağ' da karlı ortamda artık ölsemde gam yemem :D Videoda bir drift olacaktı ama ne yazık ki ön ve arka kayınca malum düşüş gerçekleşti. Ama o ablanın lafı beni öldürdü gülmekten. Dağdada bisikletle gezeni ilk defa görüyorum :D:D:D Sizlere iyi seyirler fotoğraflar ile Saygılarımla...
   
 5. mülayim sert

  mülayim sert Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  25 Nisan 2010
  Mesajlar:
  780
  Beğeniler:
  1.578
  Şehir:
  istanbul-Kadıköy
  Seviye:
  gaza gelmek üzereyim :D
   
  Sercan Balcı ve Orhan Kılıç bunu beğendi.
 6. Orhan Kılıç

  Orhan Kılıç Bisikletkolik

  Kayıt:
  30 Ocak 2010
  Mesajlar:
  1.487
  Beğeniler:
  2.421
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  Patrondan izin al. :)
   
 7. RECEP İŞLEK

  RECEP İŞLEK Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  11 Ekim 2009
  Mesajlar:
  851
  Beğeniler:
  1.077
  Seviye:
  Merhaba.:)
  Harika bir tur olmuş.Ayaklarınıza sağlık.Video paylaşıma renk katmış.
  Herşey için teşekkürler.:in:
   
  Sercan Balcı ve Dinçer ÜNSAL bunu beğendi.
 8. Orhan Kılıç

  Orhan Kılıç Bisikletkolik

  Kayıt:
  30 Ocak 2010
  Mesajlar:
  1.487
  Beğeniler:
  2.421
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  Dinçerciğim nereden başlayacağımı bilemiyorum. Öncelikle sizleri cesaretinizden dolayı kutluyorum. Güzel anlatımınla daha da renklendirdiğin harika kareleri bizlerle paylaştığın için teşekkür ederim.
  Şu anda iki ayrı sayfada bu konu açık ve birisinden fotoğraflara bakıp diğerinde ise mesajımı yazıyorum.
  Bu geziye gelmeyi çok istedim ama bir yandan işlerimi yetiştirememem diğer yandan hafif boğaz ağrısı ve burun tıkanıklığı beni engelledi yoksa akşam 20:30 feribotunun olması iştahımı iyice kabartmıştı.
  Giyim konusunu gerçekten fazla abartmışsın. Dönüş için uygun olabilir ama çıkış için hiç uygun değil. Aşırı kalın. Ayrıca gerçekten performans kaybı yaşamışsın. Yazın çıktığımızda Çobankaya ve Bakacağada gitmemize rağmen sizin varış saatinizde Çekirgedeydik. Gerçi bunda soğuğunda etkisi var. Soğuk hava insanın ciğerlerini yakar.
  Alemcilerin çeşmesi deyince yoksa yine mi oradaydılar dedim ama bu sefer yoklarmış. Peşin peşin söyleyeyim bu sefer o arkadaşlara rastlarsam tırmanmaktan vaz geçip o arkadaşlara katılacağım. :)
  Sercan çayı döktükten sonra oranın müdavimi oldu. Gerçi bizde ilk çıkışımızda orada yemek yemiştik. Çaktırmadan dinlenmek için fotoğraf bahanesi ile durdum demişsin. Şimdi ben düşünmeye başladım acaba fotoğraf çeksem mi yoksa çekmesem mi? Çeksem yoruldu çaktırmadan dinleniyor diyecekler. çekmesem hırs yaptı aldı başını gitti diyecekler. çekerek gitmeye kalksam kayıp düşebilirim. :)
  Ama o güzellikleride çekmeden olmaz. Kim ne derse desin umurumda değil. İlk kez bir kış günü Uludağa gitmişim çekmeden gelmem arkadaş.
  Hatırlarsın ilk çıkışımızda bana moral veriyordun, Milli parktan sonra eğim azalıyor diye. Hatta bir yokuşu yardırarak ineceğiz ve çıkışın yarısına kadar pedal çevirmeden çıkacağı o yokuş sayılmaz diyordun. Oysa şimdi Milli Parktan sonra iyice yoruldum diyorsun. Gerçekten de yolun Milli Parktan sonrası daha kolay.
  Yazın hayalet kasaba görümündeki oteller bölgesi araba dolu. Yine yezın büyük bir heyecanla bisikletlerimizle tırmandığımız tepenin karla kaplı hali çok hoş görünüyor.
  her ikinize de teşekkür ederim, bu soğuk kış gününde güzel fotoğraflarla içimizi ısıttınız. Bunları gördükten sonra uyku tulumumun üzerinde yazan ısıya kadar koruyacağına güvensem çadırımı da alıp gideceğim.
   
  Sercan Balcı ve Dinçer ÜNSAL bunu beğendi.
 9. #9
  Dinçer ÜNSAL

  Dinçer ÜNSAL Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  14 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  910
  Beğeniler:
  533
  Şehir:
  Bursa || İzmir
  Seviye:
  Müthiş yorumun için çok teşekkür ederim Orhan abi.:D
  Performans kaybında kıyafetin de etkisi vardı ama beni en çok etkileyen hastalıktı. Sürekli dinlenerek çıkmama rağmen bir türlü gücümü toplayamıyordum, kaslarım çok çabuk yoruluyordu.Bunu tekrar yaşamamak ve otellerde kızakla kayılan yerden bisikletle kaymaya vakit kalması için önümüzdeki hafta iyice iyileşene kadar bekleyeceğim.Ve bomba gibi bir dönüş yapacağım. Hem de yeni frenlerimle ;)
  Yalnız kıyafetin için fazla kalın kelimesini ayakkabı için kullanmamak gerekli. Çünkü Sercan'ın şikayetlerinden biri ise çıkarken ayaklarının donmasıydı.Kimbilir inerken ne haldeydi.Oysa benim hem inişte hem çıkışta sımsıcaktı.Hatta eve geldiğimde terlemişti bile.
  Fotoğraf çekme konusuna gelirsek, "Keşke daha fazla çekseymişim!" diyorum.Aklına esen, gözüne ilk bakışta hoş gelen herşeyi zamanı hiç düşünmeden çekmeni tavsiye ederim Orhan abi. Çünkü Uludağ'ı her zaman bu halde bulamazsınız.
  Milli parkan sonrası için ise fikrim hala değişmedi. :) Bana hala en zor yer orası geliyor.Belki de oraya kadar olan bölümde, hızlı çıkcam diye kendimi zorlayıp sonlara doğru enerjimin azalmasından kaynaklanıyor olabilir :)

  Önümüzdeki haftaya olan gezimizde beraber pedallamak hala istiyorum :)
  Görüşmek üzere.
   
  Sercan Balcı bunu beğendi.
 10. Orhan Kılıç

  Orhan Kılıç Bisikletkolik

  Kayıt:
  30 Ocak 2010
  Mesajlar:
  1.487
  Beğeniler:
  2.421
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  Dinçer soğukta ayakların ve ellerin sıcaksa vücudunda nispeten sıcak oluyor. Sana katılıyorum ayakkabıların çok iyi olması lazım daha doğrusu botların. Su almaması lazım. Şahsen ben haftaya yapacağımız turda bot giyeceğim. Bu arada başın, yüzün ve gözlerinde korunması gerekiyor. Özellikle inişte mutlaka iyi bir gözlük kullanılması gerekiyor. Her ikinizde kendinize iyi bakın.
   
  Sercan Balcı bunu beğendi.
 11. Zafer Ünlü

  Zafer Ünlü Kıdemli Üye

  Kayıt:
  14 Mayıs 2010
  Mesajlar:
  237
  Beğeniler:
  121
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  Arkadaşlar aferim size dersinizi çalışmışsınız Karnenize pekiyi verdim. :) Bakalım Orhan beyin Uludağ sınavı nasıl olacak bu ara derslerden başını kaşıyamıyor. :)
   
  Dinçer ÜNSAL bunu beğendi.
 12. Burak Açıl

  Burak Açıl Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  25 Aralık 2010
  Mesajlar:
  439
  Beğeniler:
  123
  Şehir:
  Eskişehir
  Seviye:
  Güzel gezi olmuş, elinize ve ayağınıza sağlık
  Videolar güzelmiş :D
   
  Dinçer ÜNSAL ve Sercan Balcı bunu beğendi.
 13. Hakan Saç

  Hakan Saç Aktif Üye

  Kayıt:
  30 Haziran 2009
  Mesajlar:
  171
  Beğeniler:
  47
  Şehir:
  Ankara
  Seviye:
  Çok güzel bir gezi ikinizi de tebrik ederim. Kaliteli ve ayrıntılı fotoğraflar için teşekkürler
   
  Dinçer ÜNSAL ve Sercan Balcı bunu beğendi.
 14. Sercan Balcı

  Sercan Balcı Kıdemli Üye

  Kayıt:
  8 Aralık 2009
  Mesajlar:
  332
  Beğeniler:
  271
  Şehir:
  Şuan BurSa aslen BANDIRMA
  Seviye:
  Yorumlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim. bu güzel fotoğraflara ve videolara zamanınızı ayırıp baktığınız için. Saygılarımla...
   
 15. kizak

  kizak Forum Bağımlısı

  Yaş:
  60
  Kayıt:
  18 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  900
  Beğeniler:
  1.984
  Şehir:
  Balıkesir/Akçay
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  :in: :in: :in: Dinçer ve Sercan kardeşlerim.İnanılmaz kareler ve 10 numara videoda Yıldızlı takdir.Zorluğun mücadelenin en güzel örneğini sergilemişsiniz.Cesaretinize,performansınıza hayran kaldım.Orhan KILIÇ abimizinde belirttiği gibi mükemmel başarılması zor bir olayı geçekleştirmişsiniz.Her ikinizide canı gönülden tebrik ediyorum.Bu güzel paylaşım ,emekleriniz için Çok teşekkür ediyorum.Sağlıklı bol padallar diliyorum.
   
 16. Cem Şentin

  Cem Şentin Bisikletkolik

  Kayıt:
  28 Temmuz 2010
  Mesajlar:
  1.403
  Beğeniler:
  1.333
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  Elinize sağlık. Zorlu şartlarda bu turu başarıyla gerçekleştirdiğiniz için sizi kutlarım. Özellikle hasta haliyle turu bitiren Dinçer kardeşi azminden dolayı kutlarım.

  Bendeniz 7 yıl aradan sonra yeniden bisiklete başlayan biri olarak yavaş yavaş forma giriyorum. Dünkü turumda molalarla da olsa 2 önemli yokuşu (en zorlusu Alt Kaynarca'dan Güzelyalı'yaydı) çıkmayı başardım. Ama dönüşte gittikçe şiddetini artıran ve enerjimi tüketen rüzgar nedeniyle turumu ‎Pendik Veteriner Kontrol ve Araştırma Enstitüsü'nün hemen aşağısında sonlandırmak zorunda kaldım. Buz gibi havada, kar maskem olmadığı için, yüz felci riskinden soğuğa karşı etkili kremi yüzüme sürerek korundum. Bisiklet eldivenim olmasa da giydiğim yünlü eldiven epey işe yaradı. Bu havada haliyle bisikletimi botla sürmem gerekti.
   
  Dinçer ÜNSAL ve Sercan Balcı bunu beğendi.
 17. BULUT ÇELİK

  BULUT ÇELİK Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  29 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  460
  Beğeniler:
  181
  Şehir:
  istanbul AVCILAR
  Seviye:
  harika bir tur okurken bende hayal ettim orda olmayı. ayrıca tebrik ederim:)
   
  Dinçer ÜNSAL ve Sercan Balcı bunu beğendi.
 18. oguzhanzed

  oguzhanzed Kıdemli Üye

  Kayıt:
  21 Nisan 2010
  Mesajlar:
  388
  Beğeniler:
  331
  Seviye:
  çok renkli bir tur olmuş.paylaşım süper.emeğinize sağlık.
   
  Dinçer ÜNSAL ve Sercan Balcı bunu beğendi.
 19. Uğur ŞENCAN

  Uğur ŞENCAN Kıdemli Üye

  Kayıt:
  10 Nisan 2010
  Mesajlar:
  202
  Beğeniler:
  150
  Şehir:
  İstanbul-Büyükçekmece
  Seviye:
  Bu hafta yağacak kar ile uludağ yolu neredeyse jandarmadan itibaren tamamen karla kaplı hale gelecektir, Gelişmeleri izleyeceğiz...:Skull-175
   
  Sercan Balcı ve Orhan Kılıç bunu beğendi.
 20. Göksun Özkirişçi

  Göksun Özkirişçi Bisikletkolik

  Kayıt:
  4 Mart 2010
  Mesajlar:
  1.173
  Beğeniler:
  1.086
  Şehir:
  Gaziantep
  Bisiklet:
  Scott
  Seviye:
  karda hiç deneyimim olmadı ama çok keyifli olsa gerek.paylaşım için teşekkürler.ayaklarınıza sağlık...
   
  Sercan Balcı bunu beğendi.