Karbon sele borusu kayması.

Scudo

amasseia

Forum Bağımlısı
Tepki
3.779
İsim
Ali
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar merhaba.Karbon sele borusu aliminyum kadroda sıkıntı yaratır mı?Nelere dikkat etmem gerekiyor
Ben kullanıyordum, hiç bir sıkıntı çıkmadı.
Mandallı sele kelepçesi ile problem olur mu peki?
Olmaz, kendim kullandım. Alüminyum bisiklette mandallı kelepçe ile kullandım. Ancak sıkma torkunu iyi ayarlamak gerek, fazla tork sele borusuna zarar verecektir.

Tork anahtarım olmadığı için az sıkıyordum kayma yapıyordu. Sonrasında biraz daha sıkıp karbon gresine para vermemek için de saç jolesi uygulandığımda kayma yapmadı ve problemsiz kullandım.

Yeni bisikletiminin sele boru çapı daha küçük olduğu için maalesef elimdeki daha büyük çaplı karbon sele borusunu kullanamıyorum, o yüzden üzgünüm açıkçası, keşke uysaydı.

ghostt

Forum Bağımlısı
Tepki
4.961
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben kullanıyordum, hiç bir sıkıntı çıkmadı. Aöa

Olmaz, kendim kullandım. Alüminyum bisiklette mandallı kelepçe ile kullandım.

Tork anahtarım olmadığı için az sıkıyordum kayma yapıyordu. Sonrasında biraz daha sıkıp karbon gresine para vermemek için de saç jolesi uygulandığımda kayma yapmadı ve problemsiz kullandım.

Yeni bisikletiminin sele boru çapı daha küçük olduğu için maalesef elimdeki daha büyük çaplı karbon sele borusunu kullanamıyorum, o yüzden üzgünüm açıkçası, keşke uysaydı.
Saç jölesi sürerken ya da gres sadece kadro içine kelepçe hizasına mı sürüyoruz.

amasseia

Forum Bağımlısı
Tepki
3.779
İsim
Ali
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ghostt evet hocam iç tarafa, sele kelepçesinin ve kadronun temas edebileceği yerlere.