Karbon mu, aluminyum mu?

mcadirci

Aktif Üye
Tepki
276
İsim
Mehmet
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Katlanır
Performansı hiç anlamıyorum ama karbon bisikletler çok estetik duruyor. Sadece görünüşü için o parayı verene de saygım sonsuz.

Scudo

Deniz Duman

Daimi Üye
Tepki
156
Sene 84 85 gibi. İlk bianchi bisikletler "Alüminyum" jantlarla geldi. O zaman çocuk olsak bile o akıcılığa ve hafifliğe şaşırmıştık. Bir abimizin yol bisikleti vardı ona kaçak göçek binerdik. Pedalı ayağımıza oturmazdı. kilitli pedaldı ama hafiflik ve serilik ondaydı. Jantı ve kadrosu çeliktendi. Oturduğu gidonu yarıdan kesmişti ve ilginç bir şekilde bindiğim en rahat sele oydu. Yarim pedal veya ayakta giderdik onunla. yol bisikletinde olan uzun selenin yarıdan biraz fazlasının kesik olduğunu düşünün. Neyse. Alüminyum kadro profesyonel olmayan birini örneğin beni fazlasıyla memnun ediyor. Karbon maşalı benim yeterli. Üzeri bütçeyi ikiye katlıyor. Corelli karbon kadro yol bisikleti dedi tutmadı. Salkano o kadar uğraşıyor profesyoneli tam memnun edemiyor. Yoksa insanlar niye yabancı marka karbona para versin. Uzun lafın kısası karbon da dibi bulacam derseniz sağlam bir bütçe çelik gibi bir sinir lazım. Düşer kırarsanız bana bir şey olmasın diyebilmelisiniz . Çift kadro bisiklet görürseniz düz yolda amber yanaklı gidişi test edip hayattan keyif almaya bakın. İki üç çocuk binerdik beygir gibi giderdi. Gidon tutuşu farklıdır çift kadronun. Çelik ağır sağlam bisikletler.alüminyum olsun karbon olsun Çelik olsun. En iyisi sizin sahip olduğunuz. Kazasız sürüşler. Yaz geliyor sıcakta şoförler çılgın gidiyor aman dikkat.