Kararsızlık...

Merickagantek

Daimi Üye
Tepki
74
Bisiklet
Lapierre
Herkese iyi geceler...Su an ıcn KPSS kadroları acıklandı ve tercıhlerde zorlanıyorum Ankara da yasıyorum Sınop da ve Afyon da ikisinde de sehır merkezınde aynı kurum muhendıs alıyor...Ikı sehırınde kendı artıları var..Ben eksılerını bılmıyorum ornegın hayat pahalılıgı kıyas edılırse nasıl bır durum ortaya cıkar ... Hep artılardan yanasıyorum ama bu konuda sızlerden yardım ıstıyorum...Bence

^^^^SİNOP Batı karadenızde bır kucuk sahıl kentı dıye tanıtıldımı ınsanın dırekt olarak hosuna gıdıyor :)
^^^^AFYON ise ulasımda bır kavsak noktası ızmıre antalyaya ankara ya bırcok ıle ulasımda 5 6 saat gıbı bır mesafede...

Siz degerli bisiklet severlerin benim gibi bir bisiklet düskününe yardımcı olmalarını diliyorum en azından bu kararsızlıgı atmam konusunda..Şimdiden ilgilenen herkese teşekkür ederim..

Scudo

skywagon

Daimi Üye
Tepki
464
İsim
Cem Kürkcü
Bisiklet
Canyon
Bir Karadenizli olarak, huzur ve rahatlık içinde yaşamak ve küçük akvaryumda büyük balık olmak için Sinop derdim. Afyon'da ayaz sert eser, Ankara'ya yakın bir şehir. Sizin yerinizde olsam oturur düşünür ve 10 yil için her iki şehrin arti ve eksilerini yazardım. Yine de derim ki deniz kenarinda yaşamak bir başka oluyor. Allah kolaylık versin, kararınız size ve sevdiklerinize hayırlı olsun.

• Beğen
Tepkiler: Merickagantek

Kubilay Koparan

Forum Demirbaşı
Tepki
365
İsim
Kubilay Koparan
Bisiklet
Salcano
Biraz karadenizlilik gibi olacak ama forever Sinop insan yaşayınca anlıyor denizin toprağın değerini .

• Beğen

S. Coban

Üye
Tepki
5
Merhaba,

Sinop mutlu ve medeni insanların yasadığı küçük bir sahil kentidir. Şehirde trafik ışığı bulunmaz, suç oranı son derece düşüktür. Ekonomisi güçlü değildir. Kış aylarında memurlar ve emekliler ikamet eder. Yaz aylarında nüfus iki katına çıkar ama rahatsız olmazsınız. Sanayi yok denecek kadar azdır, havası suyu temizdir. Bisiklet ile gezilecek koyları, yaylaları, ormanları, dağları ve köyleri çokçadır. İklimi sert değildir ancak yağmuru çoktur. Kesintili olarak belki 2 ay denize girebilirsiniz. Bolca balık, kuzu eti, manti, hamur işleri yersiniz.
Çok hareketli bir karakteriniz varsa sıkılabilirsiniz. Sakin bir karakteri olan doğasever bir insansanız ölene kadar ayrılmak istemezsiniz ve İstanbul ile Ankaraya bir haftadan fazla tahammül edemez hale gelirsiniz bir kaç yılda.
İleride yapılacak olan santral projesini de göz ardı etmemek gerekir 10 yıllık bir memuriyet için.

Merickagantek

Daimi Üye
Tepki
74
Bisiklet
Lapierre
Bu arada en az 5 senelık bır yasantım olacak ıkı sehırde de ...Yorumlar ıcın tesekkurler Afyon ıcınde arkadaslar yardım edecektır.Bakalım afyon ıcın neler denılecek :)

MeTaLioNs

Daimi Üye
Tepki
211
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Aslen Elazığlıyım. Ankara'da okudum, Bilecik'te askerlik yaptım ve Eskişehir'de yaşıyorum. Bıktım artık sert karasal iklimden. İnanın deniz kenarı bir yere gittiğimde içim açılıyor. Sinop'a hiç gitmedim ama yakın arkadaşlarım defalarca gittiler. Dillerinden düşüremiyorlar güzelliğini. Boş verin Afyon'u. Sinop iyidir.

• Beğen

Kubilay Koparan

Forum Demirbaşı
Tepki
365
İsim
Kubilay Koparan
Bisiklet
Salcano
A-101 bim vb.marketlerden bir dolu var ve İstanbul'da yaşadığımdan buraya göre ucuz.

Ama 5 sene sonra Ağlayarak dönersiniz memleketinize keşke bitmeseydi diye ;)

Birde Sinop'ta doğalgaz yok :(

Kerem Özbayrak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.688
Bisiklet
Giant
Ben de baba tarafınan sinopluyum. güzel ve sakin bir şehir. hatta bir ara mutlu yaşayan insanların oranının en çok olduğu şehir olarak isim yapmıştı. Afyonu şehir hayatı olarak bilmem ama oradan egeye, akdenize bisiklet turları yapılabilir, özellikle yaz aylarında, kamp+tatil gibi. Afyon da günlük yaşamı iyi araştırıp karar verin derim.

• Beğen

Merickagantek

Daimi Üye
Tepki
74
Bisiklet
Lapierre
@Kerem Özbayrak zaten afyonun aklımı celdırmesı saydıklarınızın yapılabılır olması..Evet dedıgınız gıbı mutluluk oranının en yuksek oldugu ıl olmus 2013 de :) Afyon la ılıgılı fazla bır bılgıye ulasamıyorum sınop a ulastıgım kadarıyla....

• Beğen
Tepkiler: Kerem Özbayrak

BRSZNR

Aktif Üye
Tepki
193
Bisiklet
Salcano
ikisini de görmedim Afyon'un sadece içinden geçtim ancak kararım hiç düşünmeden Sinop olurdu

• Beğen

Ozan k.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.738
Bisiklet
KTM
İkisine de gittim. Elbet Sinop çok daha güzel bir şehir, yazın insanlar sahilde geziyorlar, restoranları, kafeleri hep dolu ve yemekler güzel. Doğası harika... O ağaçlar o deniz... Gerçekten çok beğendim.
Yalnız sinopa henüz doğalgaz gelmemiş, 1-2 seneye gelecekmiş. O yüzden kışın havası çok temiz olmuyormuş tek eksiği bu diyebilirim. Ankara ile arası sanırım 5-6 saattir. Yolu güzel, ayrılmış yol ve tüneller işi rahatlatmıştı...

Afyon da güzel bir şehir, kışın ankaradan beter ayazı ve pek olmayan sosyal hayatı saymazsak gene doğası güzel, yemekleri leziz.
Yine de sanırım Sinop daha cazip gibi...

• Beğen

ss80MTB

Üye
Tepki
45
İsim
Seçkin Ş.
Bisiklet
Ghost
İş için 2 defa Sinop!a gittim çok güzel bir yer tavsiye ederim. Bisikletle keşif yapacağınız çok güzel yerler var. Kesinlikle Sinop

• Beğen

RexMortum

Üye
Tepki
44
İsim
Ömür
Bisiklet
Merida
dostum kesinlikle kararsızlik çekmene gerek yok. sinop türkiye'nin en mutlu şehri. ben de ankara'da yaşıyorum ama öyle bi yerde yaşamak isterdim. afyonun coğrafyası, havası pek güzel değil. afyonlu eski sevgilime ve orada üni okuyan çok yakın bi arkadaşıma göre insanı da pek sevimli sayılmazmış, all due respect tabii.

• Beğen

hcikler

Aktif Üye
Tepki
92
Bisiklet
Carraro
Her iki şehri de görme imkanım oldu,
Sinop tercihim olur.
Ammmaaa şu 'Nükleer Santral' işi soru işareti:kötü:

• Beğen

gcs

Aktif Üye
Tepki
93
İsim
Görkem S.
Sinop merkez

CHP %45,94 17380
AK PARTİ %29,14 11024
MHP %19,20 7265
HDP %1,83 691

Afyon merkez

AK PARTİ %53,48 86897
MHP %27,18 44171
CHP %13,74 22324
SAADET %2,59 4212
HDP %1,40 2271

Kendini daha iyi hissedeceğin hangisiyse onu seç derim. Halkları hakkında bir done.

• Beğen

pilot

Forum Demirbaşı
Tepki
215
İsim
mehmet coşkun uzak
Bisiklet
Focus
karasal iklim iyidir kardeşim. nem oranı düşüktür. rahat edersin. heryere ulaşım kolaydır. ankaraya yakın. güzel turlar yaparsın heryere, akdenize. sinop ta rüzgar nem eksik olmaz. heryerin ağrır, tutulur. ben de afyon diyorum. maksat muhalefet olsun.:)

• Beğen