Karar veremiyorum!

ozan aktürk

Daimi Üye
Tepki
104
Yol bisikleti alıp keşke MTB alsaydım diyen görmedim ama MTB alıp keşke yol bisikleti alsam diyen birçok kişi tanıyorum.

Scudo

OguzTML

Üye
Tepki
3
Bisiklet
Canyon
Bende bu ikilemde kalmıştım ve mtb topladım kendime uzun yola çıkınca diyorsun kendi kendime kafama tukureyim diye :)

Ilk firsatta mtb satip yola bisikleti toplayacagim eğer yollariniz guzelse mtb yi bosverin ve yol bisikletine yönelin

Selami53

O PARAYA BİSİKLET ALIRIM !
Tepki
963
Bisiklet
Specialized
Atraksiyon yapmadan sadece pedallayarak dahi haz veren bir şey varsa o da yol bisikletidir.Mtbyi kötülemek için söylemiyorum ama sadece pedallamak için fazla sıkıcı bir tarz,ondan zevk almak için atlayıp hoplamak gerekiyor.Aksi halde asfaltta iken fazlasıyla can sıkıcı oluyor.

Ve şu cümleye katılıyorum,mtb'den yola geçtiği için pişman olan görmedim ama mtb alıp pişman olan çok gördüm.

Bunlarda benim fikirlerim,mtb'den yola geçen biri olarak söyleyeceklerim bu kadar.Yol bisikletinin hazzını herkes tadamıyor.Çoğu kişi ön yargılı yaklaşıyor,hassas diyor görüntüsünü beğenmiyor vs.
Zaten bu sebeptendir ki gerçekten bisikletten anlamaya başlayınca Yol bisikletine geçer çoğunluk (mtb'yi amacı doğrultusunda kullananlar hariç) Zaten bu sebeptendir Yol bisikletinin sadece belli bir kesime hitap etmesi.

Ali Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
145
@Selami53

Ben biraz manyak tipliyimdir afedersiniz patika mı gördüm toprak dalarım o yol bisikletini paralarım o yüzden yol bisikleti almıyorum neden kendimi sıkayım ki değil mi he mtb de almıyorum hibrit alıyorum o ayrı

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Rotinda A.

10 Kg altında bir dağ bisikleti 5000 liradan aşağı bulunmaz ki onu alacağını sanmam. Ayrıca dağ bisikletine en ince lastiği tak, yine yol bisikletini geçemezsin...

ProfessionaL

Forum Bağımlısı
Tepki
700
İsim
Hasan Kılınç
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
birinci yapacağın dağ bisikleti alıp yanında 1.50 ya da daha düşük lastikler almak ve düz yolda bu lastikleri dağa çıkacağınız zaman dağ lastiği takmak.
ikincisi Cross diye tabir edilen bisikletlerden almak.
üçünsücü ön amortisörlü şehir bisikleti almak.
dördüncüsü ise yol bisikleti olur çünkü anladığım kadarıyla sert kullanmayı ve arazili yerlere girmeyi hoplamayı zıplamayı seviyorsun