Karaisalı, Kapıkaya Kanyonu, Varda Köprüsü, Taşdurmaz Çakıt Vadisi, Belemedik turu

Scudo

Yusuf8384

Üye
Tepki
433
İsim
yusuf8384
Bisiklet
Merida
Çok güzel bir gezi olmuş. Ben de 2 hafta önce Tarsus'tan sabah dolmuşla Pozantı'ya gidip, belemedik-taşdurmaz-kuşçular-hacıkırı-varda köprüsü rotasını izleyerek akşama tekrar Tarsus'a dönmüştüm, tek kelime ile muhteşem bir doğa; özellikle belemdikdeki o derin vadide, sessizlikte pedal çevirmekten inanılmaz zevk almıştım ama siz daha fazlasını yapıp bir de kamp atmışsınız kıskandım doğrusu.

• Beğen
Tepkiler: Murat PAR

sezginnatik

Aktif Üye
Tepki
173
İsim
sezgin
Bisiklet
Salcano
Memleketimin en güzel yerlerinden bazılarını gezmişsiniz . Harika bayıldım

• Beğen
Tepkiler: Murat PAR

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bisikletin limitlerine kadar kullanıldığı, sıradışı bir tur olmuş. Trenle belemedikten geçerken, alaman köprüsünün üzerinde karşıdan kırılmış diş boşluğu gibi gözüken kapıkaya kanyonuna uzaktan bakarken bile heyecan duymuşumdur. Bu heyecanı yapmış olduğunuz turla iliklerimize kadar hissettirdiniz. Açıkcasi iyi cesaret. Demekki şehir hayatında yaşaya yaşaya doğal olana iyice yabancılaşmışız.

sivas2758

Üye
Tepki
0
İsim
sivas
çok eskilerde o köprüyü görmüştüm.anılarım canlandı sayenizde.ayaklarınıza sağlık çok güzel bir coğrafyada mükemmel manzaralar için teşekkürler

five

Part time turcu
Tepki
3.955
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bu harika turu hem de tek başına tamamladığınız için gönülden tebrik ederim. Bu kadar güzel bir coğrafyayı fotoğraf ve videolarınızla aktadığınız için de çok teşekkürler. Kanyonları gezmekten çok zevk aldığım için bir gün yolumu oralara da düşüreceğim. Ayrıca vadi de harikaymış.:)

Çok çok teşekkürler

Kazasız ve keyifli turlar

five

meraklı

Üye
Tepki
1
İsim
bülent akın
Bisiklet
Trek
okudum Murat çok güzeldi, çadırlı ve konaklamalı bir tur olduğunu düşünmemiştim, helal olsun tek kelimeyle, gerçekten de yalnız gitmen müthiş, yazdığından pek kaybolma yaşamamış gibisin, yön kavramın iyi sanırım, ben tek başıma herhalde ençok kaybolmaktan korkarım :) ankarada iken çubuk diye bir ilçenin tüm köylerine tek başıma gitmiştim benim de tek başıma en tehlikeli maceram budur tabii anayoldan ayrılmadan, köpeklerle hiç karşılaşmadın mı? bu kadar vahşi bir ortamda köpekler nasıl davranır doğrusu merak ettim? selamlar bir de videolarını seyredeyim,...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Böyle güzel tur yazılarını okudukça sanki kendim gitmiş gibi bulunduğum ortamdan kopuyorum. Çok güzel olmuş

ÇaNakkaLeRuHu

Forum Bağımlısı
Tepki
5.645
İsim
MuHammeT
Bisiklet
Merida
Bizi oralara götürdüğünüz için teşekkürler.

biyolog

Üye
Tepki
8
@meraklı abi tesekkür ederim.kaybolma olayı pek yaşamadım.dağ köylerinde öğretmenlik yapmıştım ilk atamamda orda kaybolmama tecrübelerini birebiir yaşayarak öğrenmiştim.artık teknoloji de var eskisi gibi degil navigasyon çok yardımcı oluyor.vaktin olursa diğer turların linkini aşağıya ekliyorum.özellikle zamantı vadsi ve kapuzbaşı mühhiş benim nazarımda.
(link)
(link)
(link)

@ÇaNakkaLeRuHu tesekkürler kardeşim

Murat PAR

Aktif Üye
Tepki
337
@Cem cm teşekkürler kardeşim.kısmet olursa bu yaz bolkar dağları yada azdavay da zümrüt diye bir köy var.valla kanyonu felan kastamonu civarları.ayılara yem olmadan yapabilirsem yüklerim.çünkü ülkemiizdeki ayı popülasyonunun en fazla olduğu bölgeler.

Homer

Forum Demirbaşı
Tepki
590
İsim
A.Murat Günal
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Giant
Harika gezi

2015'de Toroslarda yaptığımız gezide Belemedik-Hacıkırı arasını yürümek durumunda kalmıştım.
Gerçekten müthiş bir yer.
Tren geçişine denk geldiniz mi?
Ben yürürken denk geldiğimde o derinden gelen, tünelden çıktığı gibi patlayan gürültüsüyle bir hayli irkilmiştim.

• Beğen
Tepkiler: smhkvs

Murat PAR

Aktif Üye
Tepki
337
@Homer evet kardeşim tren denk geldi yalnız tünel çıkışı değil tüneldeki rayların bakımı için yapılmış bir kaçış kapısı var.disardan 30 40 metre yukarıya tirmaninca dağın içine açılan bir kapı.oradan tren geçerken denk geldi.videolarda var mıydı hatırlamıyorum ama müsait bir zamanda yuklerim tam onai kameraya almistim

Bisikletli Gezgin

Forum Bağımlısı
Tepki
4.683
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
Geçen yıl Belemedik'ten Kuşçular köyüne tesrten geldim. Çok zor bir tırmanıştı. Yolun yarısından fazlasını elimde itekledim diyebilirim. Benimde tavsiyem bu yolu gitmek isterseniz tersi daha uygun... Hacıkır - Kuşçular - Belemedik rotası... Tekrar tebrikler... Yolculuğum gözümde canlandı... Anlatılmaz yaşanır bir rota...:harika: