Kapanacak Ankara Bulvarı Biz Bisikletçiler İçin Harika Olmaz mı?

Tepki
42
İsim
mehmet
Bisiklet
Bianchi
Merhaba arkadaşlar,

17 Ağustos Pazartesi 03.00 da kapanacak olan Ankara Bulvarında bisikletle tur yapmak nasıl fikir?
[emoji41]
Çok kalabalık olabiliriz yol yeteri kadar müsait[emoji4]

• Beğen
Tepkiler: barhan
Scudo

Taxonera

Forum Bağımlısı
Tepki
823
İsim
Gökhan
Bisiklet
Mosso
Ben ankarada değil pek beni ilgilendirmez ama tarih saatten dolayı Marmara depremi anma etkinliği amaçlı mı kapanacak

massaget

Forum Bağımlısı
Tepki
424
Bisiklet
Dahon
Kaçtan kaça kadar kapanacak, mahkeme kararı olduğu için kapanacakmış...

Bahadır S.

Daimi Üye
Tepki
698
İsim
Bahadır S.
Bisiklet
Canyon
Mevcut haliyle de yeterince iyi bir güzergah zaten. Kapanmasını beklemeye gerek yok. Haftasonu sabah saatlerinde oldukça tenha oluyor, yan yol bağlantılarında dikkat edildiği sürece güzel bir güzergah.

Hiko

Aktif Üye
Tepki
116
Bisiklet
Carraro
En az 2-3 gün kapanacağını düşünüyorum. Tabi mahkeme yürütmeyi durdurmanın yarardan çok zarar getirdiğine kanaat getirip apar topar karar almaz ise... bakarsınız daha da uzun bir süre yepisyeni bi veledromumuz olur :koptum:

kemken

Aktif Üye
Tepki
62
Bisikletim çalınmadan önce işe giderken bu yolu kullanıyordum. arkadaşın dediği gibi trafik akarken bile oldukça güzel bir yoldu bir keresinde yolun bikaç km lik tek şeridi yol bakım çalışması nedeniyle kapanmıştı da yolun ortasından özgürce gidebilmiştim. şimdi boylu boyunca rahat bir şekilde bu yolda gidebilmek harika olur... tekrar trafiğe açılmadan bu fırsatı değerlendirin derim.

Tepki
42
İsim
mehmet
Bisiklet
Bianchi
Benim de çok sık kullandığım bir güzergahtır. Trafikte bile kullanışlıdır gerçekten arkadaşların söylediği gibi. Ama şimdi bir rüya yaşayacağız sanırım. Girişimize izin verilir umarım. Gözlerimi kapatıp yüzlerce bisikletçiyi orada düşünüyorum...[emoji4]

massaget

Forum Bağımlısı
Tepki
424
Bisiklet
Dahon
Kaçtan kaça kadar ya da kaç gün kapalı kalacak...

uurdundar

Üye
Tepki
7
Aslında geçen gün istanbul da florya civarına gitmiştim de şu eski banliyo treninin olduğu güzergah kaç yıldır boş olarak duruyor o tren yolu pendikten taaa haydarpaşaya sirkeciden de taaa bilmem nereye kadar bisiklet yolu olarak tasarlansa ne melem bi iş olur ama nerdeee..

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
Fırsattan istifade bulvarda kaslı MTBlerle haldır huldur fink atan kullanıcılar yüzünden zaten pek sevilmeyen bisikletlilerden iyice irite olmaz insanlar umarım.

Ciddan var böyleleri

waafy

Daimi Üye
Tepki
305
İsim
Mustafa
Bisiklet
Giant
@uurdundar

bunu ispanya da yapıyorlar . 2100km bisiklet/yürüyüş yolu yapmışlar eski tren yollarından (ben sadece sevilla tarafındakini biliyordum araştırırken denk gelmişti.) Merak edenler için (link)

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
Yürütmenin durdurulması kararı verilirse -ki büyük ihtimalle hatra gönüle- makam sevdasına sütü bozuklar vereceklerdir- karar verildiği tarihten itibaren yol tekrar kullanıma açılır. Danistaydaki mevcut iş yükünden hareketle karar baya gecikir normalde ama yine aralara birileri girer yukardan bastırırlar karar 1-2 aya çıkar gibime geliyor.

Soru içinde, evet güzel olur ancak kaçak giren araçlara engel olurlarsa. Araç forumlarına da bakıyorum millet orda yarış yapabilir miyiz yanlayabilirmıyız derdinde. Bunun önüne gecelerse tam antrenmanlik yol.

Ömer Ş.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.154
@M.Burak KARADAĞ

İmar planı hakkında yürütmeyi durdurma kararı verildiği için yol trafiğe kapatıldı zaten.Yürütmeyi durdurma kararının kaldırılması halinde tekrar açılır demek istediniz herhalde.

• Beğen
Tepkiler: M.Burak KARADAĞ

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
@Ömer Ş. Yürütmenin durdurulması kararı verildiğine emin misiniz? Tam metni okumadım ama yolun kapatılması şeklinde dava açılmış diye gördüm. Yürütmenin durdurulması olarak değil. Çokda önemli değil gerçi. Biz bisikletliler için boş yol sonuçta :)

Ömer Ş.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.154
@M.Burak KARADAĞ

AOÇ arazisi üzerindeki ulaşım şeması ve ulaşım uygulama projesinin kabul edilmesine ilişkin Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi kararının iptali istemiyle dava açılmış.
10.02.2014 tarihinde yürütmenin durdurulduğu ancak bir buçuk yıldır belediye tarafından kararın uygulanmadığı yazıyor.
13.07.2015 tarihinde ise dava konusu işlem iptal edilmiş. Ankara Barosu'nun konuyla ilgili açıklaması: (link)

• Beğen
Tepkiler: M.Burak KARADAĞ