Kamp yeri tavsiyesi

Matiz

Daimi Üye
Tepki
307
Bisiklet
Mosso
Arkadaşlar herkese merhaba;

Haziran sonunda kız arkadaşımla çadır kampı yapmayı düşünüyoruz. Deniz istemiyoruz, orman ve dağ kampı bizim için daha uygun. İstanbul' dayız ve yer olarak da çok uzak bir yer istemedik, Ege' de en fazla Kaz Dağlarına kadar olabilir, Marmara' da Bursa, Bolu, Düzce çevresi olabilir. Araştırma yaparken Karadeniz taraflarında da bir iki yer gördüm ama çok emin olamadım. Sitedeki konular da eskimiş, linkler kırılmış, resimler gözükmüyor vs bu yüzden kara verebilmiş değilim.

Bizim için birincil öncelik tuvalet ve duşlarının temiz olması, sonrasında yeme-içme konusunda sıkıntı olmaması ve aşırı kalabalığın olmaması. Yolu şehirlerarası otobüsle alacağımız için tek seçeneğimiz var, o da bu isteklerimizi karşılayacak bir yere gitmek.

Yedigöller milli parkı kamp için çok gözde bir yer sanırım, ama bir iki yerde tuvaletlerinin pek temiz olmadığını okudum. Aramızda bisikletle ve bisikletsiz olarak birçok yerde kamp atmış arkadaşlarım, abilerim var mutlaka. Sizin yaşadıklarınız ve tavsiyeleriniz benim için çok önemli, lütfen esirgemeyiniz.

Son olarak aşağıdaki 2 linkteki yerler ilgimi çekti, özellikle erikli yaylası hoş görünüyor, gitmiş olan varsa nasıldır, bilgi verebilir mi?

Hepinize şimdiden teşekkürler!

(link)
(link)

• Beğen
Tepkiler: Burçin Çoban
Scudo

Burçin Çoban

Aktif Üye
Tepki
93
İsim
Burçin ç.
Bisiklet
Merida
Erdekte çamların altında (ağaçlardan gökyüzü gözükmüyor) ,denize sıfır , bir kamping var.Bisiklet ile çok kolay gidilebilir (Bandıma feribotu ve +14 km.bisiklet ile).temiz bir kamping. Karavan ve çadır. Adı KAPIDAĞ KAMPİNG. İki sefer gittim ve çok memnun kaldım.

• Beğen
Tepkiler: Upper Architect

Matiz

Daimi Üye
Tepki
307
Bisiklet
Mosso
Burçin bey tavsiyeniz için çok teşekkürler. Yolum bir gün o tarafa düşerse mutlaka giderim ancak biz dağ kampı arıyoruz.deniz kampları yaz aylarında çok kalabalık oluyor

coffeeguy

Forum Bağımlısı
Tepki
285
Bisiklet
Lapierre
düzcede güzeldere şelalesi güzel 10 tl gibi bir ücretle çadır kurulabiliyor güzel yer :)

ebayusuff

Forum Bağımlısı
Tepki
384
İsim
Mehmet
Bisiklet
Lapierre
Çanakkale de nereler var kamp için güvenli

• Beğen
Tepkiler: Osman2302

ilhanbey

Üye
Tepki
7
İsim
osman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İzmir Özdere kıyılarında muhteşem koylar var tavsiye ederim.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Hem Kamp, hem bisiklet daha ne olsun. Yılbaşı için bir kaç arkadaş program yaptık. Madem mekanlar kapalı biz ortamı yaratalım dedik 🤗
Alternatifler var planladığımız ama tavsiyesi olan varsa seviniriz ☺✌🏻

Cemal Ç.

Sadece sürüyorum. 😒 𐱅𐰇𐰼𐰰- 🚵‍♂️🚴‍♂️
Tepki
20.347
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Kapanma nedeni kısıtlamalar değil mi? Sonra üç biner liradan olmayın. 😅

• Hahaha
Tepkiler: abidin3714

ModernOblomov

Daimi Üye
Tepki
2.496
İsim
Oblomov
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Screenshot_2022-05-08-10-01-45-22_affade91b559f96039602d19bf8a02d9.jpg
Selamlar.
Üç günlük bir Kapıdağ kamplı bisiklet tur planım var. Bölgeyi tanıyan arkadaşlardan "ücretsiz" kamp yeri tavsiyesi alabilirim. Az insan, çokça huzur olan yerlerden. Sahil dışında rotayı iç taraflara da çevirebilirim. Şurayı da gör dediğiniz bir yer olursa değerlendiririm. Kirazlı Manastırı mesela, görmeyi istediğim yerlerden biri.

İkinci husus da şu dik rampalar. Kamp yüküyle kendime eziyet mi etmiş olurum? :) Gerçi üç günüm var, yavaş yavaş çıkarım gibi geliyor. Geçen yaz da böyle korkuttum kendimi, başlayınca bitiyor aslında. Ama bu rampalar geçen seneyle kıyas götürmez tabii. :ssrtcbya: Ve vakit de sınırlı.

• Beğen
Tepkiler: everhard ve ugurus