Kamp izlenimleri, tavsiyeler, fotoğraflar ve tecrübeler

Daha önce kamp yaptınız mı?

• Toplam katılım
    388

deadlistcach

Daimi Üye
Tepki
443
Bisiklet
Felt
@Can Bozkurt
Uzun dediğime bakmayın:D 600km lık bir turdu malum iş güç okul 1 hafta vakte uzun der olduk:(

Scudo
Tepki
5
Bisiklet
Salcano
@deadlistcach 1 hafta izin almakta buyuk bir sey bencede normal senelik izin haric senede bir iki defa haftalik tura cikabilsek buyuk bir basari olurdu bence

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
istanbula yakın karadeniz kıyılarına gidilebilir. çilingöz iyi bir seçenek. hem kamplı denizli falan olur :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Arkadaşlar yalnız kamp yapmak sakıncalı mıdır? Tehlikeli tiplerle sorun yaşanır mı? [emoji33]

#Tapatalk

Gjankrow

Forum Bağımlısı
Tepki
3.300
Bisiklet
Salcano
@morishej Bisikletle mi yoksa doğa içinde yürüyüş yapıp ormanın içlerinde mi kamp yapacaksınız ? Çünkü tehlikeler iki ayaklı ve dört ayaklı olarak cereyan edebilir. Ona göre size tavsiye vermek lazım :)

• Beğen
Tepkiler: Çağrı Öztürk

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Atilla G.
Bisikletle şehir dışına çıkıp iki ayaklıların nazaran az olduğu yerlerde kamp yapmak istiyorum ama çekingelerim var. Gece iki kişi çadıra gelirse insan ne yapabilir ki? Önerilerinizi merakla bekliyorum sayın @Atilla G.

#Tapatalk

Gjankrow

Forum Bağımlısı
Tepki
3.300
Bisiklet
Salcano
@morishej Öncelikle insanlardan uzak bir yerde sizi bulmaları biraz zor. Bulanlar dağcılar ve yürüyüş yapanlar veya av bölgesinde iseniz avcılar olur. Bu saydığım gruplar size yardım bile ederler. Öteki durumda kamp yaparken yanınızda bıçak, balta gibi unsurlar olacağından en kötü ihtimalle ( Allah göstermesin ) kendinizi savunabilirsiniz. Bu ihtimali o yüzden zayıf görüyorum. O yüzden canınızı sıkmayın. Çok büyük çekinceleriniz ( fobi, ağır korku vb. gibi ) varsa av tüfeği alıp içine tuz fişeği basarsanız kendinizi hem vahşi hayvanlara, hem iki ayaklılara karşı korumuş olursunuz. Sizi en fazla rahatsız edecek grup bence demlenen insanlar olabilir (ki onlarda yanlarına gittinizmi hoş muhabbettirler, hikayelerini dinlersiniz ) bu abilerimiz insanları rahatsız etmemek ve keyif yapmak için genelde böyle yerleri tercih ederler. Aksi takdirde doğaya saygı gösterirseniz size zarar vermez, bağrına basar.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Atilla G.
Cevabınız için teşekkür ederim @Atilla G. Aklımda kamp işini 4 mevsim yapabilecek kadar öğrenmek gibi bir plan var. Doğayı elbette çok severim. Dediklerinizi kulağıma küpe yapacağım. Herhangi bir fobim yok. Korkak bir insan da sayılmam aslında :) araştırmaya yeni yeni başladım ve sizin gibi insanların yardımıyla zamanla bu işi umarım yapabilecek seviyeye gelirim. Saygılarla.

#Tapatalk

yakubi

Daimi Üye
Tepki
958
İsim
Mehmet
Bisiklet
Fuji
IMG_3603.JPG
Güzel bir yerde eksiğin olmadan yapılan bir kamp büyük lükstür.
IMG_2950.JPG

KAMP KONUSUNDA
*Eksiğin olmayacak
*Süprizlere daima açık olacaksın
*İlk birkaç yıl ustalaşmayı beklemeyecek çömezliğin alçakgönüllülüğü ile davranacaksın
*Mümkünse başlangıçta güvendiğin ve bu işleri bilen biriyle başlayacaksın
*Alışveriş değil doğayla kucaklaşmaya müptela olacaksın
*Temizlik ve giyim kuşam gibi konularda gerekenleri yanına alsan da aksilikler halinde durumu abartmayacak ve şehir bebesi gibi titizlik içinde olmayacaksın.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@yakubi hocam decathlonun dandik çadırıyla başlıyorum. Bilgi-tecrübe sıfır. Varsa her türlü öneriye açım. Kaç gündür okuyorum. Okumakla da olacağa benzemiyor :)

#Tapatalk

kokanche

Üye
Tepki
69
Bisiklet
Carraro
O çadır ile sıcak bölgelerde kamp yaparsanız sadece astarını bile kullansaniz pisersiniz içinde. Almayin.

Alabiliyorsaniz Husky markasının Bizam modelini alın. 330 TL civarında. Fiyat çok ise şekil şemal olarak bire bir aynı Makalu markasının Bizam modelini alin. Atlas Outdoor firması N11 de yakın zamanda 199 TLye satıyordu. Bende makalu var. Yaz kamplarında çok ama çok memnunum. Yağış zamanında da sorun yaşayacağımı sanmıyorum.

@morishej

• Beğen
Tepkiler: egesengun
Tepki
36
İsim
Magsud
Bisiklet
Merida
Birkaç kamplı tur yapmış ve sonuncusundan bugün dönmüş birisi olarak bir iki tavsiye de benden gelsin :) Birincisi çadırı kuracağınız bölgede geniş bi gölgelik alan yoksa, doğu batı yönünü ayarlayıp ona göre çadır kurun. Sabah güneşin saat 7de çadırı saunaya çevirmesi, boncuk boncuk ter içinde uyanmak hiç hoş değil. İkincisi yerleşmeden ve toplanmadan önce kamp atacağınız yeri bi 5 dk dolaşarak sırasıyla ne yapacağınız aklınızdan geçirin, diğer türlü mesela tam herşey tamam dediğinizde çantanın derinliklerinde birşey unuttuğunuzu hatırlayabilirsiniz. Üçüncüsü derli toplu olun. İlk kampımda hatırlıyorum, çadırın kılıfı bir tarafta, bisiklet bir tarafta çantalar ayrı tarafta, her yer her yerdeydi :D Son olarak da lütfen ama lütfen arkanızda bir tane bile çöp bırakmayın :)

yakubi

Daimi Üye
Tepki
958
İsim
Mehmet
Bisiklet
Fuji
@morishej benim önerim o tür çadırlar yerine biraz daha bekleyerek normal standartlarda bir çadır almanız. Bu düşünce kamp konusunda diğer başlıklar konular için de geçerli. Fakat yalnız başınıza bu işi yapmaya çalışıyorsanız yanlış ürünler almanız yanlış tercihler yapmanız yüksek olasılık. Bunu engellemenin tek yolu bence yakınımızda bir tecrübe sahibiyle tanışmak ve mümkünse kamp yapmak.

kamp konusunda en önemli konulardan biri de yemek hazırlamaktır. çünkü en basit yemeğin dahi lezzeti tadı o doğanın içinde birdenbire farklılaşır. bu konuda youtube'ta bolca video bulunabilir. bir örnek aşağıdadır

• Beğen
Tepkiler: veyselozcelikk

Brkdr

Üye
Tepki
1
İsim
Berk D.
Bisiklet
Lapierre
Doğada gerekmedikçe ateş yakmak döğadan faydalanmak değildir, zarar vermektir. Bir dağcı ve kaya tırmanışçısı olarak desteklemiyorum.

• Beğen
Tepkiler: Seya

kokanche

Üye
Tepki
69
Bisiklet
Carraro
Ferhat Bey merhaba;

Mesajımda özellikle belirtim "sıcak bölgelerde kamp yapacaksanız" diye. Ben Mersin'deyim. Burada Arpenaz kullanan çok arkadaş var. Genelde kapı açık yatıyorlar. Yunanistan daha kuzeyde olduğuna göre o bölgede rahat etmiş olabilirsiniz.

@Ferhat Karaca

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru ve edge35