Kalkınca sürmeden önce yediklerim..

Reahax

Daimi Üye
Tepki
250
İsim
Recep
Bisiklet
Cannondale
Aç karnına tok karnına göre daha performanslı sürüyorum :)
Bu sabahki aç karına sürüşte şimdiye kadar en hızlı 40km yi sürmüşüm.

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Açlık veya tokluk kısmına girmeyeceğim. Ancak filtre kahve'nin faydasını ciddi şekilde görmüş birisi olarak. Turlara çıkmadan önce ev de filtre kahve yapıp içmenizi tavsiye edebilirim. :)

(link)

Yok ben uğraşamam derseniz de, en basitinden starbucks ve benzeri yerlerde içip tura öyle başlayın, veya imkan varsa ara mola esnasında tüketin.

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
Evde şunu kullanıyorum;

(link)

Akşamdan saatini ayarlayıp, kahvemi çekip, hazırlıyorum. Sabaha kalkar kalkmaz hazır, sıcacık kahvem oluyor :).

dodobir

Daimi Üye
Tepki
207
İsim
Kerem
Bisiklet
Cube
Ben sabah bir tane l-carnitine hap atip, poweradelerle yola koyuluyorum. Kahvalti yapma ihtiyaci duymuyorum.

Savas Cebeci'nin kahvalti ile ilgili soyle bir videosu var:

Cengo

Daimi Üye
Tepki
358
Bisiklet
Carraro
Sabah sürüşü öncesi kahve en iyisi. Ama nescafe vb hazir kahveleri tuketmeyin iceriginde kahve bile yok onların.

Orhan Akarkut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.092
Bisiklet
Cannondale
@hcs Ben hep merak ederdim o aleti, adını da bilmezdim, kahve makinesinin yerini tutabileceğini de hiç düşünmezdim. Biraz araştırdım, bazılarına göre filtre kahveden daha iyi, daha zengin tat sağladığı için. kahhve.com'dan bir adet sipariş verdim. :) Bisikletle işyerime ulaştıktan sonra orada içmeyi planlıyorum, kahvaltısız güne başlamak benim yapamayacağım bir şeydir.

hcs

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Trek
@Orhan Akarkut taze çekilmiş kahve ile denemenizi tavsiye ederim. ben orta sertlikte kahve sevdiğim için guatemala tercih ediyorum. umarım memnun kalırsınız :)

Orhan Akarkut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.092
Bisiklet
Cannondale
Çekmek için ne kullanıyorsunuz? Kendiniz mi kavuruyorsunuz?

hcs

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Trek
ben starbucks'tan alıyorum. alırken french press için çektiriyorum. genelde en taze kahveler onlarda oluyor.

Orhan Akarkut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.092
Bisiklet
Cannondale
Küçük, pirinç kahve değirmenleri var, sanırım onlar olmaz ince çektikleri için...

hcs

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Trek
doğru söylüyorsunuz. çok ince olması french press için iyi değil.

Orhan Akarkut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.092
Bisiklet
Cannondale
@Reahax Sonuç olarak ne yemeye/yememeye, içmeye/içmemeye karar verdiniz? :)

BicycleLover

Forum Demirbaşı
Tepki
363
İsim
lazım değil
Bisiklet
Salcano
@hcs

Ooo starbucksa her gün kahve için verecek param olsa :huhuu: Öğrenciyiz biz daha :kyfmyrn:

hcs

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Trek
@Jokurx ben de her gün içmiyorum :)
french press için bi çektiriyorsun uzun süre kullanıyorsun ;)

canayaz0734

Daimi Üye
Tepki
641
İsim
Can AYAZ
Bisiklet
Diğer
@dodobir Videoda sabah kahvaltısı hakkında bilinmesi gerekenler var.Lakin sabah aç karına bisiklet sürmek vücuda katabolizma etkisine sokacak ve değerli olan kas hücrelerini enerji için yakmaya başlayacaktır.Dolayısı ile lif oranı ve protein oranı yüksek (yulaf,yoğurt,yumurta,fıstık ezmesi) gıdaların tüketilmesi daha uygun olacaktır.

Şahsen sabah kalkınca kepek ekmeği üzerine fıstık ezmesi+siyah nescafe kombinasyonu yapıp yola çıkıyorum...

Kolay Gelsin....

BicycleLover

Forum Demirbaşı
Tepki
363
İsim
lazım değil
Bisiklet
Salcano
@canayaz0734

Mantıklı geldi :) Ama fıstık ezmesi bana ağır olur cidden kilo vermem lazım. Yoğurt çok severim yoğurt yiyebilirim. Yumartayı sürmekten geldikten sonra yiyeceğim . Kahvaltım

canayaz0734

Daimi Üye
Tepki
641
İsim
Can AYAZ
Bisiklet
Diğer
@Jokurx Fıstık ezmesi her iki amaca hizmet eder ;) ister zayıflamak için ye ister kilo almak ye ....Enerji ve protein oranı çok yüksek bir gıda bünyesinde doğal ve vücuda iyi gelen yağ asitlerini içerdiğinden sabah abartmadan tüketilebilir .Misal ben 3 tatlı kaşığı fıstık ezmesini (tepeleme değil ) 3 küçük ekmek parçasına sürüyorum su ve kahvemi içip çıkıyorum.Midede hızlı bir şekilde öğütüldüğünden hem enerji açığını kapatıp hemde gerekli proteini bünyesinde ihtiva ediyor.Kısacası kası besleyen enerji veren bir gıda .....Kilo verirken kas miktarını ne kadar arttırırsan yağlardan o kadar hızlı kurtulursun.

ismail.yüksel

Forum Demirbaşı
Tepki
276
Videoda savas beyin soyledigi seylerin hicbirisi benim vucudumda gecerli degil maalesef. Ben sabah ac karnina bisiklet surunce kaslarim acayip gevsiyor. Bu da kaslarin biraz zayifladigini gosterir. Ama saglam kahvalti yapip sindirilmesini bekleyip yola cikinca kaslar daha da sikilasiyor.

dodobir

Daimi Üye
Tepki
207
İsim
Kerem
Bisiklet
Cube
@canayaz0734 Tam izlemedin yanilmiyorsam videoyu Can. Savas Cebeci'nin dedigi gibi vucut biraz ac kalir kalmaz hemen kastan yemeye baslamiyor. Bunun icin uzun sureli ciddi bir aclik gerekiyor. Kasa sira gelene kadar vucuttaki yaglar vs var. Videoda bahsedilen eger yag yakmak istiyorsaniz sabah kalkar kalkmaz vucut insuline duyarliyken kahvaltiya saldirmayin. Hatta vucut sabah yag yakma modundayken kardiyonuzu, sporunuzu yapin bir kac saat sonra kahvaltinizi yapin. Ben de ise yariyor bu ama herkesin vucudu farkli tabi, kimileri kahvaltisiz gune baslayamiyor. Eger kahvalti yapilacaksa da karbonhidratlardan uzak durup protein agirlikli yapmak iyi olur. Dedigin gibi fistik ezmesi guzel bir besin. Ben de yiyorum arada bir ama abartmamak lazim onu da. :)

Bu arada herkes kahve demis ama eger sabah uzun bir bisiklet surusune baslanacaksa kafein yuklemesi kalp icin pek yararli olmaz diye dusunuyorum.

Cengo

Daimi Üye
Tepki
358
Bisiklet
Carraro
Sabah kahvalti oncesi 1 fincan kahve icip 40 km turlayip geldim. Gayet rahat ve guzel bir gezi oldu. Donuste protein agirlikli bir kahvalti yaptim.

@dodobir 1 tatli kasigi kadar iyi kahve ve 150-200ml su ile hazirlanan bir fincan kahve kalp krizi gecirtecek kadar kafein yüklemez vücuda. Ama kahveyi evde icip, yolda da expres soguk kahve alip icmeye devam ederseniz veya kafeinli enerji icecekleri vs alirsaniz kafein dozu giderek artar ve risk olusmaya baslayabilir.