Kaldırım ve engelli bandına park etmek yasak değil!

murat serbet

Forum Demirbaşı
Tepki
1.449
Bisiklet
b'Twin
@Mert E.
Tamam o zaman haklısınız. Bu silecek bükme hareketini yaparken kimsenin yakalanmamasını umuyorum. Bu ülkede cinayetler çok kolay işlenir oldu çünkü.

Scudo

boing

Üye
Tepki
282
Başlangıç
1960—61
Bisiklet
Diğer
@aeneskral

Hocam ben "bireysel silahlanma" diyince insanlar gülüyor. Oysa ki sizin başınıza gelen bu durumda kendinizi bu "mağara adamlarına" karşı savunabilmeniz en doğal hakkınızdır. Adamlar resmen "canınıza kast ediyor". Siz eliniz kolunuz bağlı, devletin polisi gelse de beni bu canavarlardan kurtarsa diye bekliyorsunuz. İnanın bu tımarhane kaçkınları aynı şeyi arabada eşiniz ve çocuğunuz varken de yapabilirdi. Buna benzer bir olay benim de başıma geldi. Bunlar öyle şerefsiz insanlar ki, ben tek başımayım, adamlar arabadan dört kişi çıkıp etrafımı sardılar. Birisi elini omzuma koydu. Bekliyolar ki bi laf edeyim diye, aynı anda dalacaklar. Bu arabanın plakasını alıp polise verdim, ne oldu sizce? Hiç bişey olmadı. E devlet beni korumuyor, savunmuyor. Hakkımı savunmuyor. Sokak ortasında kabadayıların elinde oyunca oluyorum resmen. Adamlar canlarının istediği gibi at koşturabiliyolar. Israrla "bireysel silahlanma"nın bir yasal hak olması gerektiği görüşümü tekrar ediyorum. Herkes lafa geldi mi İsmet İnönü'nün özlü sözünü tekrar edip duruyor. O sözün bir anlamı da aslında "iyiler de kötüler kadar güçlü olacak ki kendini savunabilsin"dir. Hangimiz aynı anda dört kişiye karşı kendisini savunabilecek kadar güçlü içinizde? Var mı böyle bir yiğit? Birisi bıçak çekip iki defa sallasa sokak ortasında ölürsünüz. Resmen beş kuruş etmez insanların elinde oyuncak oluyoruz. Adamlar mahkemeye bile gitmiyorlar yahu. Adresleri zaten yok. Kayıt dışı çalışıyorlar. Vergi vermiyorlar. Arasanız bulamıyorsunuz, adamlar hayalet gibi. Buna rağmen altlarında araba ile geziyorlar, vergisini ödeyen namuslu vatandaşa saldırıyorlar. Şimdi hala ortaya attığım fikri saçma/komik buluyorsanız zaten davul zurna az.

Son düzenleme:

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.471
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Körler sağırlar birbirini ağırlar olmuş.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve efaruk

DKN

Daimi Üye
Tepki
148
İsim
Doğu kan
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
ya araç kendisinin değil de emanet olarak verildiyse ? düşünün aracınız var ve şehir yada yurtdışından bir arkadaşınız geldi 1 saatliğine sizin aracınızı istiyor ve gidiyor acele ile yaya geçidine falan park ediyor. masrafını ödese dahi bu durum sizi üzmez mi ? yada çizip boyanmasını sağlasa değer kaybı ayrı üzmez mi ? benim görüşüm araca hiç bir şekilde dokunulmaması gerektiği ve yetkili "trafiğe ait" çekici çağrılması gerektiği..

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.471
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hemen bir örnek vereyim daha önce vermişmiydim bilmiyorum. Bisikletten uzak bir örnek olacak belki. Gece 23:30 civarı oğlum aşırı rahatsızlandı otoparktan aracımla çıktım hastahaneye götürdüm saat 01:00 gibi döndük ve ne göreyim otopark girişinde bir araba park etmiş ve gitmiş. Şimdi benim oğlum saat 01:00 da rahatsızlansaydı ben bu tip durumlarda kullanamadıktan sonra benzin yakıp dökmenin daha mantıklı olacağını düşündüğüm aracımla o otoparktan çıkamasaydım. (Böyle bir durum söz konusu olamazdı elbette eğer dediğim senaryo gerçek olsaydı vura vura yolun ortasına atardım o arabayı) Camına notumu yazar ve arabasını yaptırırdım kulağına da güzel bir küpe olurdu herhalde.

• Beğen
Tepkiler: yenhesa

yenhesa

Aktif Üye
Tepki
212
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Diğer
@boing

Benim de çok beğendiğim sözü buraya ilk ağızdan yazayım

"Bir memlekette, namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memlekette kurtuluş yoktur."

Herkese iyi forumlar

Yeni_kullanıcı

Aktif Üye
Tepki
163
İsim
Oğuzhan Aydın
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@boing
Üniversite okumak için buradayım. Bitince gitmeyi planlıyorum. Burası ramazanda oruç tutmayanların dövüldüğü, oruçluların da böyle agresif davrandığı bir yer. Neden, niye yaptıklarını unutuyorlar. Bu akşam fark ettim ramazandan önce böyle değildi.

Mert E.

We create Chemistry
Tepki
3.598
Bisiklet
Giant
@DKN

Kim uzuluyor? Bana ne arac sahibinin uzulmesinden? Ha arac benimse, benim verdigim bu boku yediyse, hincimi yapandan degil buna sebep olandan cikartirim. Benim uzulup uzulmemem, aracimi emanet verdigim okuz arkadasimin ayiligi yuzunden yasam kalitesi dusen diger insanin umrunda degildir, olmamali da.

Zaten ulkede engelli vatandaslarin hayati zor, bir de pasalarin araci zarar gormeyecek diye oyle durup cekicinin gelmesini bekleyecegiz 1 saat kaldirimdan gidebilmek icin.

istanbul'da Mesrutiyet caddesi vardir, Taksim'de, Tepebasi diye gecer, Istiklal Caddesine paralel uzanir, bir ucunda Ingiliz konsoloslugu, diger ucu Pera Palas oteli. Bir gun konsolosluk tarafinda kaldirima park etmis arabalari, acik otoparkin orda duran polise sikayet ettim, "orasi benim mintikam degil, ben bakmiyorum oraya" dedi.

Cekici gelcekmis de, polise sikayet etcekmisiz de.. Sanirsin Stockholm emniyeti muhattabimiz.

Daha once dedigim gibi, bu konuda tum rasyonellikler bitmis durumda bende. Kusuruma bakmayin.

emir yakup bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.434
Bisiklet
Ghost
verilen örnekleri okudukça insanoğluna karşı beslediğim nefret...Rab Adem'i yaratmaya karar verince, melekler: yeryüzünde kan döküp bozgunculuk yapacak bir varlık mı yaratacaksın? dediler...şimdi söyleyin bana melekler haksız mıydılar?

• Beğen
Tepkiler: yenhesa

yenhesa

Aktif Üye
Tepki
212
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Diğer
@emir yakup bulut

Sevgili mümin kardeşim o kadar haklısın ki, kendini bilmez bazı insanlar gerek bilerek gerek dikkatsizlikle arabalarını zaten sosyal yaşamdan soyutlanmış engelli vatandaşlarımızın kullanacağı yerlere arabalarını park etmek suretiyle birlikte uyum içinde yaşamamız gereken bu güzelim düzeni bozuyorlar. Bu hak düzenini korumak için her müslümanı cihada davet ediyorum.

• Beğen
Tepkiler: Mert E.

boing

Üye
Tepki
282
Başlangıç
1960—61
Bisiklet
Diğer
@yenhesa

Yani adam kendi fikrini kendi dünya görüşü çerçevesinde dile getirmiş. Hatta bence de haklı. İnsanoğlu nefreti hak ediyor çoğu zaman. Ne gerek var şimdi dalga geçmeye?

yenhesa

Aktif Üye
Tepki
212
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Diğer
@boing

Dalga geçtiğimi size düşündürten nedir?
Ben de kendi görüşümü yazdım.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@emir yakup bulut

Haksızdılar, çünkü Allah onların bilmediklerini biliyor(du). Melekler de o yüzden Âlemlerin Rabbine hamdediyorlar(dı). Müslümansanız siz de öyle yapıyorsunuzdur zaten.

Kurani bağlamda cevap verdim ama bağlamı genişletirseniz Kötülük Problemine varırsınız. O da burada konuşulamayacak kadar derin bir mevzu.

Aruera

Aktif Üye
Tepki
165
İsim
B. BUDAK
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Konu çok da tartışılacak bir şey değil, silecekleri kırmaya, bükmeye veya araca herhangi bir zarar vermeye hakkınız yok. Sileceği boya kaldırmadan kaldırır makûl uyarınızı vermiş olursunuz, yola devam edersiniz. Bir defa sileceğini kaldırdığınız arabayı benzer bir ihlal durumunda park edilmiş bulursanız da mümkünse not bırakırsınız. He dersiniz ben ihbar oluşturacağım, keyfiniz bilir. Herkese iyi pedallamalar...

emir yakup bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.434
Bisiklet
Ghost
@bisikletgundemi
kurani bağlamı bi kenara bırakıp realiteye odaklanırsak meleklerin endişelerinde haklı çıktığını söylemek zorundayız.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@emir yakup bulut

Hem ayet (üstelik kırparak) alıntılıyorsunuz hem de Kurani bağlamı bir kenara bırakalım diyorsunuz. İyi madem :)

Hues

Mütercim
Tepki
280
İsim
Hüseyin
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Downhill-Freeride
Arabalar ne değerli şeylermiş meğer... araba alacağına yiyecek yemek alsaymış, diksiyon kursuna gitseymiş, kitap alsaymış, okula gitseymiş. Trafikte nasıl davranılacağını önce çevremizden başlayarak yayalım doğruları yanlışları anlatalım ama protesto yapmak için de silecek kaldırmak pek de büyük sorun gibi durmuyor. Neticede yumurta atmıyor, aynasına ingiliz anahtarıyla vurmuyor, levye ile camını patlatmıyor, tamponuna güzel bir tekme atmıyor, plakasını yola fırlatmıyor prestij sembolü olan hurdaya ciddi bir zarar vermiyoruz. Ben bisiklet yolunda bisiklet ile ve yaya geçidinde yaya olarak şahsen araçlara çarpıyorum. Ben E5te dikili bir halde dursam veya bisikletimle ikinci çevre yolunda şeritten gitsem beni kaçı düşünür? Sırf uyarmak için bile sıfır geçerler. Burada dikkat çekmek istediğim şey sadece "geçerler" acaba kaç kişi durup "kardeşim niye buradasın" der?

Aruera

Aktif Üye
Tepki
165
İsim
B. BUDAK
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Yahu bu nefretin sebebi ne? Ben de bisiklet yolunda yol vermeyenlere, bisiklet yolu üzerine veya önüne park yapanlara kızarım ama manevi ve maddi zarara yol açmak nedir? Kaldı ki nefsi müdafaa gibi istisnai durumlar dışında sizi haksız ve kanunsuz duruma sokar, sonra da sizin gibi vurdumduymazlar sayesinde haklı davamızda kamunun gözünde kötü duruma düşüyoruz... Olacağı olan şeyler de olmuyor/gecikiyor.

MAERKEK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.025
İsim
Mehmet Ali ERKEK
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Diğer
@boing
Kusura bakma da abi karakol polisi bunlardan korkar zaten . Kurtlar vadisinde geçiyordu evde hanımları kızar belaya girmezler diyordu . Abdülhey