Kafayı yiyeceğim

Türko

Sunroofa değil gökyüzüne inananlar
Tepki
3.144
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Scudo

Kerem Özbayrak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.688
Bisiklet
Giant
@1dost o kişi de kargoyu göndertip sonrasında bilerek almayarak karşı tarafa kargo ödettim gibi bir şeyler yazmıştı :)

Türko

Sunroofa değil gökyüzüne inananlar
Tepki
3.144
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Kerem Özbayrak Doğrudur. Belki bu hareketimiz de doğru değil bilemiyorum. Böyle yapınca ders almıyorlar sonuçta. Belki bende zarara uğrattığım için onlar gibi oluyorum. Bundan sonra uğraşmam sanırım :kötü:

hakan64

Forum Bağımlısı
Tepki
543
İsim
hakan
geçende haberlerde çıktı aynı senin yaşadığın olay gibi. adamı telefondan arayıp 1000tl lik telefonu 100tl ye veriyoruz demişler. adamda kabul etmiş. içinden 5-10 lira değerinde farklı parçalar çıkmış. kargoya da 100tl ödemiş adam

• Beğen
Tepkiler: Kerem Özbayrak

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Bu aralar genel sağlık sigortası dolandırıcıları da ortaya çıktı önleminizi alın mağdur olmayın. Geçenlerde bir telefon geldi ve çok hızlı konuşan bir kadın, Türk Ekonomi Bankası tarafından 1senesi ücretsiz olmak üzere 2 seneliğine genel sağlık sigortalısı olduğumu ve buna benim tarafımdan onay verildiğini :) kalan 1 senelik kısmın ücretinin ödenmediğini ve yasal faiziyle birlikte 2300tl olduğunu ve hakkımda icra takibi başlatıldığını söyledi. Daha sonra bir hesap numarası verdi ve parayı buraya yatırmam gerektiğini anlattı. Sonra beni bir gülme aldı. Kadın sordu beyefendi neden gülüyorsunuz ? Hanımefendi öncelikle ben avukatım ve şu an dolandırıcılık yaptığınızın farkındayım dedim sonra dıııt dıııt dıııt dııt sesi geldi :D

Kerem Özbayrak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.688
Bisiklet
Giant
Kargo bugün evime geldi. Karşımdaki ptt görevlisi değildi, gittikten sonra farkettim. Pakette "Özel Günler Dağıtım" diye bir şirket adı vardı!? neyse adam önce 20 tl istedi. Almayacağımı ve sahtekarlık yapıldığını söyledim. Adam da hızla gitti :) İçinden ya uyduruk parfüm ya da büyük ihtimalle hıyar çıkacaktı :)

@Onur YCL Bu aralar sağlık sigortası + iphone hediyesi adı altında çokç okudum bu hikayeyi. Benim başıma gelen olayla ilgili de yorumlar artmaya başladı. Sanırım bu yöntemin ilk potensiyel kurbanlarından oldum. Neyse kazasız belasız atlattım olayı :)

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.877
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Onur YCL
Bir ara bana da dadandi bu sigortacilar. Her kibarca boyle bir durumun sozkonusu olmadigini, taahhutum ve sigortam olmadigini belirterek reddettigimde farkli biri daha baskici ve tehditkar ariyordu.
"Varsa yasal olan bir hakkiniz avukatiniz veya noter araciligi ile belgelerinizi gonderirsiniz, incelerim, mahkeme kanaliyla alirsiniz alacaginizi" demeye basladim. 3-5 kere daha arayip ""bakın mahkemeye giderse odemeniz su kadar olacak, 3 gune - 5 gune yatirmazsaniz isleme basliyoruz" dediler.
Icimden "mahkemeye vermeyen boyle olsun ulan! kabul mu?" demek cok gecti :)
En sonunda kestiler :)
Bu arada arayan numarayi bloke ederseniz baska numaradan arayarak yine israrla tuzaga cekmeye calisiyorlar...

İbrahim27

Üye
Tepki
5
İsim
Halil İzbulan
Bisiklet
Kron
aynı durum abiminde başına geldi adresi verdi içinden maliyeti 5 lira bile olmayan bi saat çıkmıştı 25 lira para vermişti gelen kargoyu almaman tavsiyemdir

• Beğen

ercst0rm

Forum Demirbaşı
Tepki
694
İsim
Ercüment
Bisiklet
Specialized
O değil de iyi ki dogdun:) en azından bu tarz olaylarda yqpılması gereken önemli birşey ögrenmis oldum:)

• Beğen

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
444 lu yada bişi pazarlayan firmalar İçin basit ama sizin zevkli yalanlar soyleyin cidden çok eğlenceli ve güldürücü oluyor. Şimdi aranızdan çıkıp onlarda insan ekmek parası işte ne yapsınlar vs gibi yorumlarda bulabilirler haklılarda ama artık milleti bezdirdiler. Neyse konuya doneyim benim kullandığım birkaç tane favori yalan /bahanem var. 1 tır kullanıyorum 2 askeri operasyondayım 3 İnşaatın 22 katında duvara resim asıyorum. Ozellikle 3. Şıkta karşı taraf hemen müsait olmadığımı anlayıp hızlıca iyi gunler diyip kapatıyor. Sanırım kapattıktan sonra ona kullandığım cumleyi düşünüyorsa trollendiğinin farkına varıyordur.

Yusufclp

Forum Bağımlısı
Tepki
746
İsim
Yusuf C.
Bisiklet
Dahon
Bugün telefonuma şöyle bir mesaj geldi.

"05.........No lu Telefon Numaraniza Alisverislerinizden dolayi tanimlanan 1750 tl degerinde HEDIYE paketinizi 3 gün icinde almazsaniz iade olacaktir.02129255178"

@Kerem Özbayrak `a teşekkürler. Bu konuyu açarak yeni bir dolandırıcılık yönteminden bizi haberdar ettiği için.

• Beğen

Kerem Özbayrak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.688
Bisiklet
Giant
@Yusufclp Farkında olmadan da olsa yardımcı olabildiğim için çok mutlu oldum :) Geçmiş olsun size de.

Kerem Özbayrak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.688
Bisiklet
Giant
@Barış TURAN Hocam konuyu bilen birisi için nasıl "hayır" denileceği çok önemli değil. Sahtekarlık olasılığı aklına gelmeyen biri ptt veya kapıya gelen kargo sürecinde tüm dikkatini pakete ve sürprizine verdiğinden inanın o 20tl leri düşünmeden verip sonrasında anlıyor kazıklandığını. Konu ile ilgili internetten yaptığım araştırmada olayı çözenlerin "sakın almayın" mesajları kadar "ben aldım kazıklandım aman siz almayın" diye uyarı yazan 10larca mağdur var. Yani konu aslında ciddi ve maalesef kişinin şüphelenme ihtimali dışında bu sahtekarlara karşı alınmış olan etkili bir yaptırım yok.

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
Bir iinsana haberi olmadan nasıl kargo gelir ve insan nasıl kabul eder alır hiç anlamam anlamayacagım.Ne acayip şeyler gönderiyorlar bir bilseniz. :) Yaptırım konusunda haklısınız,yasal bir boşluk olduğu aşikar. @Kerem Özbayrak

Abdullah07

Daimi Üye
Tepki
425
İsim
Abdullah
Bisiklet
b'Twin
Benim de anneme gelmiş böyle bir mesaj. Hem de 20 bin TL kazandınız yazıyormuş. Yuh yani 20 bin TL kim kime verir bu zamanda. Usturuplu bir şey yazsalar belki insan inanır.:koptum: