Kafama Çakmak Attılar!

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
Başlığı ve yorumları okuyunca bisikleti bırakasım geldi :ckskc:

@aykutnizipli Geçmiş olsun, tekrarı yaşanmasın diyelim. Bana da araçtan terlik fırlatmışlardı :)

Elin avrupalısı yine bizden ilerde tabi. Adamlar çıtayı yükseltmiş, "bisikletli düşürmece" oynuyor. Bisikletlileri itip düşürmeye çalışıyor. 2 örnek bulabildim, video koyamıyorum siteden izlemek gerekiyor:

(link)

Scudo

Tavariş

Üye
Tepki
128
İsim
Mehmet Z.
Bisiklet
Carraro
@D.Cengiz İQ seviyesi deyince,aklıma metrobüs şoförünün kafasına şemsiye ile vurup kaza yaptıran yaratık geldi.Sanırım bunlar iyi günlerimiz. :acpsnr:

• Beğen
Tepkiler: Hazar Cengiz

birolb

Üye
Tepki
91
İsim
birol bostancı
Bisiklet
Dahon
Öncelikle geçmiş olsun. Bence neden böyle ? Bir ülkenin toplumunda siyasetin, müziğin ,şarkıların etkisi baskındır. Ağırlıklı olarak müzik daha çok toplum üzerinde etkindir. Bizdeki şarkılarda aşk,meşk,sevgiliye gönderme, sevgiliye tehdit, Allah' a şarkılarda genelde tanrı derler ,tanrı ya küfür, kadere isyan içerikli bu şarkılar yıllardır radyolarda döner durur. Bu şarkıların bilinç altına etki ettiği bir toplumda aslında çokta bir şeyler beklemek hayalcilik olur. Her şeyden önce bizim dinlediğimiz şarkılarda insana saygı yok , yaratana saygı yok, seni doğuran yarının annesi olacak kadına saygı yok. tek düze şarkılar ve sosyal olarak bu şarkıların olumlu etkisi yok denilecek kadar azdır. Radyolarda ehliyet kampanyalarının bangır bangır anons edildiği bir ülkeyiz. Herkes ehliyet almak zorunda hissettiriliyor. Ehliyeti alan araç alma peşinde, araç alan trafikte. Bisikletin önemle vurgulandığı bisikletin doğaya ve şehir trafiğine olumlu katkısını anlatan ne bir tv programı , ne bir radyo programı, ne bir basında köşe yazısı, ne bir basında haber, nede bisikleti anlatan bir şarkı yok. Yapsak o şarkıyı çaldıracak bir bisikletli kitle var ama kaç kişi talep istek yapar bilemem. Dahası yollarda minübüsler birbirlerini sollamaca yapıyor ördek avı yarışı. o yoldan 1 metre ayırıp her ilçede her caddede sağ yolu da bisiklete ayırsalar ne bu kadar hava kirliliği taşıt kirliliği yaşanır nede bu kadar maganda terörü yaşanır.

• Beğen
Tepkiler: Kuzey Ege

Tavariş

Üye
Tepki
128
İsim
Mehmet Z.
Bisiklet
Carraro
@Serkan Mıstınoğlu Mirror İngilizlerin meşhur tabloid gazetesidir.Asparagasta sınır tanımaz.İngiltere'de böyle bir şeye cüret eden adamın hayatını kaydırırlar.

Bozkırlı

Daimi Üye
Tepki
378
İsim
Serdar GÖK
Bisiklet
KTM
Yazık ya. Atacak başka bir şey bulamadıysa demek ki. Bir bira şişesi yahut dolu su şişesi bulamamış zavallılar (!)

mmehmedd

Aktif Üye
Tepki
211
İsim
mehmed çelebi
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Selamlar

Başlığı görünce dayanamadım. Acıyı hissesince insanın daha da acıyası geliyor diye düşünüyorum.
İşin iyi tarafından bakarsak, dışarıya çakmak fırlattı ama size denk geldi deyip vicdan rahatlatma yapabiliriz. Ama acı hakikat halen güpengündüz ortada:
Türkiyede insanlar son model arabalarından sigara kutusu, izmariti fırlatmıyorlar mı.
Türkiyede insanlar mühendis olmuş, tahisili yüksek olmuş, bilmem ne olmuş, hiç farkediyor mu.
Piknik yerlerinde, yollarda gezen hep düşük seviyeden adamlar mı.
Ne kızı ne erkeği değişmiyor. Son derece medeni zannedilenler yeri geldiğinde hayvanlığın gösterisine girişmiyorlar mı.
Karısını döğen, evladına söğen tahsilliler değil mi.
Türkiyede insanlara neden sigara kutusunu yola attın dendiğinde sananeden başlayıp taa bilmem nerelerde biten tartışma ve kavgaları yapmıyorlar mı.
Heyhat! Nasıl bir millet, nasıl bir kültür, nasıl bir eğitim, nasıl bir din, nasıl bir ahlak.
Son söz olarak unutamadığım şu anıyı nakl edeyim.
Üniversiteden mezun olan bir talebem bana demişti ki:
-Hocam ben bu dört senelik üniversite hayatımda tek bir şey öğrendim. O da sizin sınıfta sigara izmaritlerini arabadan dışarı atmak, yola atmak bir üniversite talebesine yakışmaz demiştiniz ya. İşte o zamana kadar ben de öyle idim. Ondan sonra bu hareketi bıraktım!
-İyi dedim bende. En azından bir şey öğretebilmişiz. ;)

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
Bisiklet
Scott
7 sene önce İzmir de sırtıma puro atmışlardı. Ben büyük bir böcek çarptı sandım, yanımdan o anda hızla geçen lüks bir bmw ve yerde kıvılcımlar saçan puroyu fark edince, itin birinin attığını anladım. Araç hızla hayvan barınağının yanından Balçova istikametine doğru köşeden sıyrıldı gitti, plakayı alamadım.

Alanya da özellikle bu sene bir kaç kez şahit olduğum, bisiklet sürerken dibiniz de bitip aniden korna çalan, araçtan çığlık atan ve motosiklet ile yanınıza kadar yaklaşıp gaz veren aklı sıra korkutup düşürebileceğini sanan tipler türedi. Bunlar sonucu sakatlanma, hatta ölümlü olabilecek kazalara sebebiyet verebileceklerinin farkında bile değiller. Maalesef şuurunu kaybetmişlerin çoğunluk olduğu bir döneme doğru gidiyoruz. Aileler çocuklarına söz geçiremiyor, sonucun da sistemin de çökmesi ile birlikte, etrafa zarar vermekten, rahatsızlık vermekten haz alan bir nesil oluşuyor.

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
Çok geçmiş olsun, bizden bu beklenirdi... altta arkadaşlar daha da vahim örnekler vermiş. Ben Mersin den Silifke ye yaptığım gezide maganda tarafından arabayla korkutmaca çalışılmıştım. Yanımda öğrencim olunca hayvana "buyuksun" dedik o çok koymuştu... tüm keyfimizin içine edebilecek bir kavganın kenarından donmustuk.
Lanet olsun! diyorum bazen filmler deki gibi susturuculu silahla dolaşasım geliyor.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Geçmiş olsun. Yol bisikletine niye geçmiyosun diyen arkadaşlarım oluyor. Niye geçeyim? Giriyom doğaya, ağaca taşa takılıp düşersem de kendi sakarlığım yüzünden düştüm derim. Kolumu bacağımı kırarım ama kafam rahat olur.

Deniz A

Forum Bağımlısı
Tepki
1.253
İsim
YDA
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Serkan Mıstınoğlu
İşte bunun gibi adamlara da ÇAKMAK lazım
Belliki çakmağı kalmamış :) olsa bisiklete atardı:)

bsklt07

Forum Demirbaşı
Tepki
824
İsim
tuğrul
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti

serkant yakıt

Daimi Üye
Tepki
309
Bisiklet
Lapierre
@Serkan Mıstınoğlu

Terlikmi? oda çok yaratıcıymış. :koptum:

h.kozan

Forum Demirbaşı
Tepki
681
İsim
H.Kozan
Benim de yanimdan geçip öküz gibi böğürenler oluyor. Herhalde bu kıskançlık artik. Araba ile gittikleri yolu kendi inancımla bir günde gidebiliyorum. Bedava ulaşımı çekememezlik herhalde.

• Beğen
Tepkiler: birolb ve ozgur908

uguryilmaz144

Forum Bağımlısı
Tepki
2.755
İsim
Uğur Yılmaz
Bisiklet
Mosso
Çakmağı atan adam o kadar korkak ki, o kadar ezik ki sizin onu yakalayamayacağınızdan emin olmak için sonrasında gazı köklemiştir. Aynı hareketi bir motorcuya yapabilecek miydi? Hiç sanmıyorum. Keşke siz de arka camına suluk atsaydınız ;)

• Beğen
Tepkiler: dodurgalı_06

ozgur908

Forum Bağımlısı
Tepki
999
@h.kozan
çok doğru bir tespit. yurtdışındaki bisikletlilerin videolarında bile motorlu taşıt sürücüleri sürekli olarak trafik için vergi ödüyorum onun için yol benim hakkım gevezeliği yapıyor. lüks araçları içinde trafikte bekleye bekleye giderek daha fazla tahammülsüzleşiyorlar.

dodurgalı_06

Forum Bağımlısı
Tepki
1.170
İsim
Mustafa Erdoğan
Bisiklet
Kron
Bisiklet sürerken cebimde taş taşımamın nedenlerine biri daha eklendi :D

• Beğen
Tepkiler: Kuzey Ege

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.286
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Tipik bir ortadogu davranis tarzidir, naif olana, savunmasiz olana hakaret etmek, onu ezmeye calismak, ona saldirmak hatta onu öldürmek.
Giderek daha da cahillesiyoruz ve bu surec devam ettikce daha cok tehlike altinda kaliyoruz.