Kadrodaki Sticker Sorunsalı

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bugün bisikletimdeki stickerları çıkardım, sebebi ise bisikleti fazlasıyla basit ve açıkçası çocukça göstermesiydi, stickerları normal çıkardım, zaten yapıştırma gibi birşeydi. Ama daha sonra altta kalan yapışkanlı kısmı nasıl temizleyebilirim bir fikriniz var mı?
Ya da bisikleti boyayabilir miyim diye düşünüyorum, eğer boyayabilirsem siyah mat renge boyamak istiyorum tüm kadrosunu fakat işin kötü yanı, bisikletle ilgili hiçbirşeyi bilmiyorum, kadroyu sökmeyi bırak, vitesi dahi sökemem. Sizce ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim. :)

Scudo
Tepki
10
İsim
İbrahim DEKER
Bisiklet
Carraro
biraz benzini beze veya süngere dök onunla sil çıkar bende de vardı aynı sorun yaptım oldu :D

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Gökhan G.Aseton - Pamuk ikilisini denedim fakat pamuk yapışıyor yapışkanlı yerlere. Onun dışında, İbrahim sanada çok teşekkür ederim, fakat benzin nerden bulucam hiçbir fikrim yok. :)

Tepki
10
İsim
İbrahim DEKER
Bisiklet
Carraro
benzinliğe git yarım litre doldurt büyük benzinlikler bazen sıkıntı çıkarıyo yerel benzinlik varsa ordan al

hiç olmadı birinden rica et deposundan biraz çek :D

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Büyük benzinlik bile olsa ne gibi bir sorun çıkarır parasını versem alamammı?

Reha Oğuz Altuğ

Aktif Üye
Tepki
87
Bisiklet
Trek
Bildiğimiz yumuşak karakalem silgisini deneyim, ben az miktar yapışkanları onunlla çıkarıyorum.

Tepki
10
İsim
İbrahim DEKER
Bisiklet
Carraro
o kadar az satmıyolar diye biliyorum en az 5 litre ya da kayseridekiler sıkıntılı shell opet filan lagaluga yapıyo :D

yanlız dikkat et yanmasın benzin çok aşırı yanıcı beze bir miktar aldıktan sonra kapağını kapatmayı unutma

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Reha Oğuz Altuğ Az sonra aşağıya inip deniycem, onun dışında 1km yakında BP var oraya gidip istiycem bakalım, umarım yarım litre almama izin verirler.

Gokalp Gokmenler

Forum Bağımlısı
Tepki
348
Bisiklet
Giant
Temizlemek istediğin yere deodorant sık çok azıcık bekle ve kuru bir bez ile bastıra bastıra sil. Pırıl pırıl olacaktır.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
En temizi bir beze wd40 dok, bezle hafifce ovals cikiyor

lealtad

Forum Bağımlısı
Tepki
1.597
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Diğer
Selülozik tiner ama kullanmayı iliyorsa. Acemiysen kadroya aşırı zarar verir soldurur..

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Silgi ile neredeyse sonuç 0.

Deodorant olayı ise sonuç verdi fakat, tüm stickerları temizleyene kadar karete kit'den beter olurum.

@Özgür K. WD40 ile yapıcam fakat, WD40 sıktığım yeri yağ içinde bırakmaz mı?

BORA34

Aktif Üye
Tepki
123
İsim
BORA
Bisiklet
Cube
Tiner veya zippo benzini

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@BORA34 Maalesef elimde şuan o malzemeler yok ya, ben elimde olan malzemelerle acil bir çözüm bulmak istiyorum.

turanilhan

Üye
Tepki
65
İsim
Turan
Bisiklet
Kron
wd40. bu ürün bir mucize, 1200 yıllık bakır paranın pasını temizledim bunla ben. viral reklam gibi oldu biraz ama. ayrıca yağ bırakmaz, kimyasal sökücü uçup gittiğinde gözle görünmeyen, elle dokunulduğunda ise çok zor farkedilen yağsı bir koruyucu tabaka kalıyor. bu tabaka pası önlemek için var

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
WD40 kesin çözüm olur mu? Dediğim gibi kadroyu yağlı bırakmaz mı?

turanilhan

Üye
Tepki
65
İsim
Turan
Bisiklet
Kron
yağlı bırakmaz bro, dont worry be happy

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@turanilhan Çok teşekkürler dostum ozaman son kez apartmandan aşağıya iniyorum, valla bugün en az 20 kere in-çık yapmışımdır. Gece antremana güç kalmadı. :)