kadro değişince 4kg hafifledi!...

boreas

Forum Demirbaşı
Tepki
159
kız arkadaşımın kullandığı bianchi grizlly 2000model bisikletin, demir ve yaylı kadrosunu değiştirmeye karar verdik. akşam üzeri 3:30 falan delta bisikletten geotech expert kadro siparişi verdim. yarım saat tekrar aradım bir ürün daha ekletecektim fakat ürünler kargoya verilmiş:eek: sonra kadromuz ertesi gün sabah 10:30da kapımıza geldi. bu ne sürat böyle dedim. DELTA BİSİKLET'TEN Ulaş Baydar'a ve Davuta çok teşekkürler.

işte bisikletin eski hali :
(link)

(link)

tabiki soldaki:D
(link)

bukadar nostaljik foto yeter işte gördüğünüz bisiklet bu hali ile tam 18,400gramdı.

parçaları tek tek serkan arkadaşımla birlikte değiştirdik. birhayli zamanımızı aldı. :D ama uğraşmak çok zevkliydi. bisikletin şimdiki ağırlığı üzerindeki aksesuarları ile birlikte (suluk,suluk kafesi,zil,reflektörler dahil) 14.100gram.
oldukça dengeli oldu. 50lik maşa ile yokuşları benim bisikletten daha iyi tırmanıyor.
işte kız arkadaşımın yeni bisikleti;
(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

uzun süre daha forumdan uzak kalacağım. hoşçakalın.

Scudo

t-genc

Forum Bağımlısı
Tepki
430
güzel olmuş.kız arkadaşın gereksiz bir yükten kurtulmuş.iyi pedallamalar

rahmankarataş

Forum Bağımlısı
Tepki
707
slm
öncelikle hayırlı sürüşler
bana göre güzel bir terfi olmuş
bu yazın sizleride armızda görmek isderiz
selamlar

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
Sadece kadro değil maşa da değişmiş olmalı :)
Yine de 4kg hafiflemesi bisikletten alınacak verimi ve keyfi tamamen değiştirecektir.
Senin gibi bir erkek arkadaşı olduğu için kız arkadaşın da kendini şanslı saymalı.
Hayırlı olsun, güle güle beraber binin.

İdris ACA

Forum Bağımlısı
Tepki
1.425
meraba bisiklet çok güzelolmuş.benden aldığın maşa ,gidon ve boğazını ,eğer hala duruyorsa .takarsan çok daha güzel olacağını düşünüyorum kazasız belasız....

bedo

Forum Bağımlısı
Tepki
332
bisiklet bu haliyle daha da mükemmel olmuş gereksiz ağırlık gitmiş hayrlı olsun

seko123

Daimi Üye
Tepki
71
hayırlı olsun bısıklet cok gusel olmus zaten bısıkeltın agırlıgını belırleyen en temel sey kadrodur;)

felis911

Forum Bağımlısı
Tepki
859
güzel olmuş bisiklet budan sonra ki geziler daha keyifli olacak sanırım kazasız belasız sürüşler

Hasan Hakan Koç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.177
Faydalı bir değişim olmuş elinize sağlık . güle güle kullanın. acaba kodro ile birlikte fiyatın içinde sele borusuda varmı? ve bu kadro hakında forumda ehil arkadaşlardan olumlu görüşler var sizin de bu konuda fikriniz alabilirmiyim .

tekrar kazasız belasız sürüşler dilerim.

boreas

Forum Demirbaşı
Tepki
159
yorumlar için herkese teşekkürler.
rahman abi burgaz'a geleceğiz bir ara bisikletle. görüşmek dileğiyle..
@athletic
yok yok maşa değişmedi. maşa 50lik logan. ayaklık falan vardı birde gidonda bağlı gereksiz bir demir parçası vardı. onuda çıkardım söktüm neden koymuşlar onu hala anlamış değilim...

@mchael evet ama logan maşa daha hafif. gidon boğazı ve gidonu takmam için adaptör gerekiyor. size maşa :( maşa gri olunca uyumsuz olacak diye düşündüm sele borusuda gri. neyse böyle süper oldu... üzerindeki donanima fazla bir kadro.

herkese tekrar teşekkürler.hoşçakalın...

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
Garip, çünkü ilk kadro 1" görünüyor.
Fakat Geotech kadro oversize alın borusuna sahip.

boreas

Forum Demirbaşı
Tepki
159
@kochakan@hotmail.com
evet tabikide. sitede baktığında göreceksin zaten Expert modeli sert sürüşler için hazırlanmış. Kadro sağlamlığı güvenli sürüş keyfi sağlıyor.

Fiyatına furş yatağı, sele borusu ve sele kelepçesi dahildir...
benim kadro hakkında görüşlerim şunlar, bildiğimiz bir çok ünlü markadan daha hafif. kadro açılarında herhangi bir sorun yok kesinlikle. 1800gram alü sonuçta yarışlara katılmayacaksan bu fiyata daha ne isteyebilirsin...

boreas

Forum Demirbaşı
Tepki
159
@athletic
bunu biliyorduk almadan önce. teredütte kaldık uyacakmı diye. serkanda (r_scribble) aynı kadro vardı. logan maşayı taktık furçlarıda uydu. adaptör alıp gidon ve gidon boğazını değiştirmek gerekiyor. birazdaha hafifleyecek. en sonda donanimi ve jantları. 3ay sonra 13kg.altına inecek.:D

r_scribble

Aktif Üye
Tepki
30
Sabah Tayfur kadro geldi diyerek sıcak yatağımdan kaldırdı beni :) İlk kez bir bisiklet toparladık.Puzzle gibi, inanılmaz zevkliydi.Bisikletimi söküp söküp toplayasım geliyor :D

ulas

Forum Bağımlısı
Tepki
9.754
Bisiklet
Geotech
Hayırlı olsun ben kargo ulaşmışmıdır diye düşünürken bu konuyu görünce çok şaşırdım. :S

Umarım güle güle kullanırsınız..

Haa bu arada son resme çok güldüm bir birine aşık iki bisiklet gibi çekilmiş :D

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.442
Çok güzel olmuş güle güle kullanın, bisiklet eskisine nazaran dokundumu uçuyordur :D

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.806
Hayırlı olsun sevgili kardeşim. Güle güle kullanmanız dileğiyle. Çok güzel görünüyor. Allah nazardan saklasın.

Sevgiler...

İLKER TAŞ

SPECİALİZED. S-WORKS M5 HARDTRAİLL ALL......
Tepki
794
İsim
İLKER
Bisiklet
Scott
hayırlı olsun güzl bir secim yapmışınız ileriye dönük bir kadro secmişiniz bol pedallar

bisikletcanavari

Forum Bağımlısı
Tepki
1.243
Bisiklet tabiri yerinde ise adama dönmüş.NAsıl bir konfor farkı oldugunu anlamak hiçte zor degil.HEm görünüş olrak hemde performasn olarak büyük bir basamak atıldıgı bir gerçek. Kız arkadaşın güle güle kullansın bisikletini.Elinize sağlık....
Not:Hiç belli olmaz kız arkadaşın yeni kadrolu bisiklete binince çift amortisörlü kadrodaki yaylanmayı arayıp eskisi daha iyiydi diyebilir. :) Bu kızlara hiç belli olmas :)