Kadro boyu cok sırıtırmı

ankema5555

Üye
Tepki
3
İsim
Ali
Bisiklet
Whistle
Merhabalar 1.77 boyum var scott buldum uygun xl kadro ama bana büyük gelicek tabi ama ne gibi dezavantajlarj olur gidona daha cok yatıcagımdan hız artarmj?

Scudo

Ertan M.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.438
İsim
Ertan
Bisiklet
Merida
Size M boy kadro gerekir 2 boy büyük kadro almak ileride ciddi sıkıntılara yol açabilir.

Ertan M.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.438
İsim
Ertan
Bisiklet
Merida
Daha fazla eğilmeden dolayı en başta bel ağrıları çekersiniz bu sizi bisikletten soğutur , forumda büyük kadro kullananların örnekleri var araştırın.

tserkman

Üye
Tepki
5
İsim
Serhan Sekman
Bisiklet
Kron
Birkaç gün önce bisikletimin kadro boyu büyük geldiği için fena şekilde düştüm :) kaldı ki size 2 bir büyük gelen dağ bisikletini gerçekten dağda arazide sürecekseniz, bisikleti kontrol etmeniz imkansız olacak ve sonunuz benim gibi olacaktır. Bence bunları yaşamaya hiç gerek yok :))

• Beğen
Tepkiler: anıl şentürkk

Uğur Recep AKGÜL

Forum Bağımlısı
Tepki
567
Örnek : bedeniniz xxxl , gezerken bi tshirt görüyorsunuz smal beden. Size olma imkanı yok fakat cok ucuz oldugu için alıosunuz. Sonrasında size olmuyor ve kenarda duruyor . Ucuz olarak düşündügünüz paranın tümü boşa gitmiş ve daha cok zarara girmiş oluyorsunuz.

eyupefe3

Üye
Tepki
1
İsim
Eyüp
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Arkadaşlar boyum 1.65 rockrider rr8.1 xl kadro olur mu sizce ? 26jant bisiklet small kadrosuda var ama xl daha uzun ömürlü olur diye düşündüm.
şimdi farkettim hortlattım sanırım konuyu yeniyimde kusuruma bakmayın lütfen

osmancan71

Forum Bağımlısı
Tepki
2.375
İsim
osman
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
Arkadaşlar boyum 1.65 rockrider rr8.1 xl kadro olur mu sizce ? 26jant bisiklet small kadrosuda var ama xl daha uzun ömürlü olur diye düşündüm.
Yaşınız kaç. Xl çok büyük seçim olmuş

eyupefe3

Üye
Tepki
1
İsim
Eyüp
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
14 yaşındayım birden boy atarım diye korkuyorum diğer small kadro 26 jant istanbulda ve boyum uzadıktan sonra binemem gibi korku var.

mertars

Aktif Üye
Tepki
279
muhtemelen xl kadro kullanacak boya hiçbir zaman erişemeyeceksin. uzun ömürlü de olamayacak bu yüzden. 190 için önerilen kadro boyu o. uygun kadro boyu önemli zaten ikinci el alıyorsun elden çıkarır yine uygun olanı alırsın.

eyupefe3

Üye
Tepki
1
İsim
Eyüp
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
muhtemelen xl kadro kullanacak boya hiçbir zaman erişemeyeceksin. uzun ömürlü de olamayacak bu yüzden. 190 için önerilen kadro boyu o. uygun kadro boyu önemli zaten ikinci el alıyorsun elden çıkarır yine uygun olanı alırsın.
26jant small kadro küçük olmaz değil mi boyum uzarsa üstündeki parçalar üst segment ondan almak istiyorum

Son düzenleme:

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.125
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
14 yaşındayım birden boy atarım diye korkuyorum diğer small kadro 26 jant istanbulda ve boyum uzadıktan sonra binemem gibi korku var.
Muhtemelen @mertars 'ın dediği gibi o boylara ulaşamayabilirsiniz. 14 yaşında olduğunuz yazıyor 14-15 yaşlarımda boyum 1.90a gelmişti, liseyi bitirdiğimde 1.96ydı. Üniversitenin ilk yıllarında 1.98e geldi ve orada kaldı. Bisiklet 26" bile olsa eğer o boylara ulaşamazsanız uzanma mesafesi bisikletin üzerinde eğil vb durumlar uzun sürüşte ciddi bir ağrı oluşturabilir. Sürülmez değil ama işkence dolu bir sürüş olur özellikle 30-40kmden sonra, küçük kadro kullandığım dönemlerden tecrübeye sahiptir.

Örnek video

eyupefe3

Üye
Tepki
1
İsim
Eyüp
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Muhtemelen @mertars 'ın dediği gibi o boylara ulaşamayabilirsiniz. 14 yaşında olduğunuz yazıyor 14-15 yaşlarımda boyum 1.90a gelmişti, liseyi bitirdiğimde 1.96ydı. Üniversitenin ilk yıllarında 1.98e geldi ve orada kaldı. Bisiklet 26" bile olsa eğer o boylara ulaşamazsanız uzanma mesafesi bisikletin üzerinde eğil vb durumlar uzun sürüşte ciddi bir ağrı oluşturabilir. Sürülmez değil ama işkence dolu bir sürüş olur özellikle 30-40kmden sonra, küçük kadro kullandığım dönemlerden tecrübeye sahiptir.

Örnek video
Sizce nasıl 26jant small kadro ? Freeride gibi bir sürüş tarzım var hareket odaklı üstündeki parçalar sebebiyle alıcam boyum 1.65 sizce küçük gelir mi ? Alırken istanbula gideceğim için geri dönüşü yok.