Kadınları mutlu etmenin yolu :)

Tepki
335
@Mesut Girgiç

Mesut abücüm ve pelin hanım; bence bırakın kadınları yada erkekleri mutlu etmenin yolunu kendi mutluluğunuzun peşine koşun derim. Daha doğrusu pedellayın derim...

Boşanma davasını bakırköy adliyesinin önünden tandem bisikletletiyle tek başına peldallayarak geçerken açan birisi olarak....

Samimi bir paylaşımda bulunduğunuz bir parteriniz var ise tüm o saymakla bitiremediğimiz maddelerin asla olmaması gerekir bence... Karşınızda sizi sevidiğini söyleyen bi kişi var ise ve onun kalbini şöyle kazanır böyle kaybederim şıklarını tanımam sizi; seni olduğun gibi kabul eden ve seven bir insanla olabilmek ... Eğer böyle bir insan yoksada kendimi sevdirmek adına yada saygısını kazanmak adına hiç bir çaba göstermem ve karşımdaki insandanda; şölyle olursa severim böyle olursa sevmem demeden kısaca kendim ve kendisi gibi olmayı başara bilmek bence mühim olan....

Özetle; egoistcede gelse öncelikle kendimizi mutlu etmenin yollarını bulmalıyız çünkü; bir insan ancak kendine dürüst olup kendi kendiyle barışık bir şekilde kendisi ile mutlu olursa ancak sosyal çevresini ve kendini mutlu edebilir....

Umarım bu düşüncelerimle kimseyi kırmak yada eleştirmek anlamımda algılamazsanız ben yalnızca kendime dürüst olmaya çalışan bir insan olarak bu konuyu okuduğumda; dostum olan yalnızlığımla konuştuğumda bu gerçekleri paylaşma zorunluluğu hissettim...

Scudo

bisikletseven

Forum Bağımlısı
Tepki
1.577
Bisiklet
Trek
Konuya geç kaldım ama okuduklarım (ve yaşamım) bana şunları düşündürmektedir:
İnsan ve davranışları tüm tanımlama ve sınıflamaların üzerindedir ve insan bilinenden çok "şey" dir.

Mehmet Boran

Forum Bağımlısı
Tepki
663
Her ne kadar işin içinde espride olsa , maddelerdeki doğruluk payı birhayli yüksek. : )

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
@pedaltutkunu

Haklısın,
Kendine bakamayan başkasına bakamaz. (Bu cümlede kafa gözüyle bakma değil, yaşamsan ihtiyaçları karşılama kastedilmektedir)
Kendini anlamayan başkasını anlayamaz.
Kendini mutlu edemeyen başkasını mutlu edemez.
Kendi ne aradığını bilemeyen karşısındakinin ne aradığını bilemez.

Kendi yukarda bir kısmı liste haline getirilmiş şeyleri başaramadan evlenen kendisine uşak, hoca, şamar oğlanı(veya kızı) vb almış olur.

Kendine yetebilen ve hatta kendini aşan insanla ömür paylaşmanın ise tadına doyum olmaz. İster eş olarak, ister spor arkadaş olarak, isterse iş arkadaşı olarak, isterse ne olarak olursa olsun. :)

Bizim niyetimiz de kadınları yada erkekleri yargılamak yada yüceltmek değil Belli bir espri dozayı içinde İNSAN OLARAK İNSANI ANLAMAYA ÇALIŞMAK idi zaten.

• Beğen
Tepkiler: Şahin Bulut

fiveX

Üye
Tepki
18
yoo bu kadar şeye gerek yok , herseye evet desin , bide yanımda dursun çok dolaşmasın yeter : )

bisikletseven

Forum Bağımlısı
Tepki
1.577
Bisiklet
Trek
Kadın psikolojisini otuz yıldır incelememe rağmen büyük soruya cevap bulamadım. Gerçekte kadınlar ne istiyor?... -Sigmund Freud-

(Alıntıdır)

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
@bisikletseven

Ferud'u boşver dostum.

Kadınları anlamaya gerek yok. Ne diyorlarsa yap, aran süper olur.. :)

"Bir kadını en iyi başka bir kadın anlarmış.. "
Not: bir kadından alıntıdır.. :)

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
@lepidoptera

Acımasızca konusunu biraz açalım.

Eski Türk filmlerinde bir diyalog vardır, şöyle ki:

"Beni sev ama asla acıma"

Yani:
acıma ve sevgi bir arada olmuyor demek ki.
İnsan acıdığı şeyi nasıl sevsin zira o zaman yaşanan acıma duygusu oluyor.

Benim yazdıklarım da belki acıma olmayabilir ama sevgi tavan durumunda..

Olayın mizahi boyutunu bir kenara bırakacak olursak kadınlar her aklı başında erkeğin hayatının en güzel hediyesi ve yol arkadaşıdır. Gerisi laf-ı güzaf'tır.

Selam saygı ve hürmetler. :)

ALTERNATİF BİR CEVAP TA ŞÖYLE OLABİLİR.. :)

Varsın acımazsız olsun da kadınlar erkeklere o mavi renkle yazılı listedekileri yapsınlar. Valla erkek olaraktan gıkımız çıkmaz. :)
Gelsin bisikletler, gelsin saatler...
Asansörün düğmesine bile basan var.. :)

Yada en iyisi siz bu alternatif cevabı boş verin. Zira hiç bir kadın bir erkek için bu kadar uğraşmaz.. :)

• Beğen
Tepkiler: lepidoptera

tamerbasaga

Aktif Üye
Tepki
81
çok şey soylenmiş

kadın erkek diye ayırmadan karşımızdakine sözde değil özde değer vermemiz yeterli gerisi buna bağlı gelir

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
@tamerbasaga

Evet çok şeyler dendi.
Hatta, siz bile bir şeyler dediniz..

Güzel dediniz hoş dediniz deee.

Pekii, her kişiye sadece insanlık mertebesinden bakacak olursak o durumda kadın olmanın yada erkek olmanın faydası nerde kaldı... :)

Ben deyim mi.. hepsi dünyanın gailesi... olacak... öyle olması en uygunuydu ve kadın ile erkek oldu.
İnsanlara cinsiyetine göre bakmanın da ayrı bir değeri var kıymeti var.. tabiki kıymet takdir bilene.. ;) :)

Tabi ki ikisi de insan.. ama biri kadın diğeri erkek... biri diğerinin yerini tutmaz.. :)

Gönlünüze sağlık, hoşçakalın. :)