Kaçkar Çekmeköy Yarışları Final.....

Ozan Güven

Forum Bağımlısı
Tepki
201
Bende gelicem ama elife katılmamak elde değil aslında, bizim gibi amatör olarak yarışlara katılmaya çalışanlar için parkur gereğinden fazla kırıcıydı geçen sefer, pazar günü görüşmek üzere:)

Scudo

yasinymn

Forum Bağımlısı
Tepki
1.285
@Ozan Güven

Çamurlu yarışlar ekipmanı çok çabuk eskiltiyor haklısınız ama yarıştan sonra çoğumuz ciddi bir bakım yapmıyor ( ben de dahil :) ) öyle oto yıkama köpüklü yıkama iyi ama ondan sonra bir kenara atıp kurumasını beklersek yanlış olur yağlaması zartı zurtu nu iyi yapmak ve vakit ayırmak gerekir diye düşünüyorum
Askeriyede hep yazar " En iyi tamir bakımdır " diye :cool:

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
@ysnymn

Bu yoruma pek katılamayacağım, bakım elbette gerekli ama o çamurda en bakımlı bisiklet bile inanılmaz yıpranıyor, şöyle söyliyim bisikletlerim oldukça bakımlıdır ama bir çamur yarışında bir sezon yarışmaktan daha çok yıpranıyor bisiklet, çok fazla çamur olmazsa ve zincirlere bulanmassa sorun yok teker 3-5 cm den fazla giriyorsa mahvoluyor bisiklet...

Ozan Güven

Forum Bağımlısı
Tepki
201
Geçen yarışta arka rublem çamurdan tam olarak gözükmüyordu zincirim resmen iki katı kalınlıkta dönmeye çabalıyordu kendi kendine artık bu durumda nasıl bir aşınma oluyor hesabını yapın.

elifm

Aktif Üye
Tepki
235
yeni taktığım parçalarla gelmiştim, ve pişman olmuştum geçen sefer.. hava baya açtı.. kaçkar parkur hakkında bilgi verse süper olacak :)

msd_57

Forum Bağımlısı
Tepki
487
hava boyle giderse zemin kurur gibi gorunuyor

camur ne kadar zevkli olsada insan yeni parcalara aciyor

ama bu hafta sonu guzel bi yaris olacak ayrica bu yarisa katilimda fazla olacak gibi

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Çekmeköy parkuru, Belgrad Ormanı gibi ağaçlık bir alanda değil. Bu nedenle hava yarın da böyle giderse kupkuru bir yarış geçebilir. Ormanda sık ağaçlar yüzünden zemin pek güneş almıyor ve bu sebeple de hiç kurumuyor. Ancak Çekmeköy parkurunun %75'i açık alan desek pek de yanıltıcı olmaz sanırım. Zaten ağaçlık olan yerler de Belgrad gibi değil.

jankat

Aktif Üye
Tepki
46
bu sabah havayı koklayan adam(gevezenin programında) cumartesi gecesi yağmur yağacak demişti bakalım öle mi olcak??

msd_57

Forum Bağımlısı
Tepki
487
onu bunu bilmem ama asagidaki linkte

cumartesi 11 C
pazar 10 C

diyor

(link)

jankat

Aktif Üye
Tepki
46
bende bilmiyorum ama tahmini sölüyorum. Zaten nolursa olsu yarışacağımız için problem yok sanırım.

• Beğen
Tepkiler: msd_57

Mert Bağcılar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.214
Bisiklet
Cannondale
İnşallah kuru bi' zemin bizi karşılar...Abi final yarışınıda temiz bitirelim yahu...:):p

Yarışta görüşmek üzere...

jankat

Aktif Üye
Tepki
46
tam kuru olmasın ama geçen yarış gibide çamur olmasın bence. herşey (çamur) DOZUNDA olursa güzel bir yarış olur.

fatihgüven

Forum Bağımlısı
Tepki
807
servisi yakalamak için sirkeciden kaçta vapura binmem gerekiyor?

Pelin

Forum Demirbaşı
Tepki
461
Bisiklet
Felt
Biz 8:15 vapuru ile geçiyoruz 8:15 vapuru ile yetişebilirsin

• Beğen
Tepkiler: fatihgüven

oguncavus

Aktif Üye
Tepki
529
Yarınki yarışa herkesi bekliyoruz! unutmayın sucuk partisi var hatta bugun ben mangalı götürdüm kesin yani.
parkur hakında ufakda olsa bilgi vereyim: seri dışı yaptıgımız parkura benzeyen bir parkur olacak. 3. yarışta çamura bulandıgımız patika ve onun devamındaki dere geçişleri olan yer yok :) askeriyenin yanından yukarı cıkıp sola döndükten sonraki orman içi patika uzatıldı. geriye kalan parkur gecen yarışlarla aynı olacak. camur konusuna gelecek olursak. karlar erimiş durumda parkurun kuru oldugu söylemek yanlış olur ama eger yagmur yagmazsa (bu akşam ve yarış anı) 3 yarışdan daha az kirlenecegiz. kirlensekde birşey fark etmez diye düşünüyorum: bildiginiz üzere çamur çildi gençleştirir :) sevgili Halil seni artık kenarlarda değil çamur içinde görmek istiyoruz!!

• Beğen
Tepkiler: İLKER TAŞ

elifm

Aktif Üye
Tepki
235
süper güzel ve eğlenceli bir kapanış bekliyoruzz :)

Sahinoz

Forum Demirbaşı
Tepki
161
İsim
Ahmet Sahinoz
Ya arkadaşlar fazladan elinde disk rotoru için vida olan varsa yarışta kullanmak için ödünç alabilir miyim, yani orda hemen takarım yarış bitince de geri veririm. Eğer boşta vidası olup verebilecek varsa. Bende 4 tane var doğal olarak 8 tane daha lazım..

MustafaOnderATiK

Forum Bağımlısı
Tepki
755
İsim
Mustafa Önder ATİK
Bisiklet
Giant
Ah arkadaşlar bende gelmek isterdim Final yarışına. Kendime çok kızıyorum ama yapacak bişey yokişte. 2. Kaçkar yarışında takla atıp sakatlanmıştım. Fren kontrolü yapamamıştım. Herşeyde çok güzel geçiyordu. Sen git 4. turda fren kontrolünü kaybet. Pabuçlar güzelce çamura ve kara bulanmıştı. Lastiğimden hiç bir sorun yaşamamıştım. Tahminimce 5. 6. götürüyordum derken o ormanın içinde giderkn 25 28 km süratle dirseğimle ağaça çarptıktan sonra bir alabora olmuşum sormayın girtsin. Tam belimin üstüne düştüm. Ve fena bir ezik vardı. Belimi tam 13 gün hiç bir şekide kullanamadım. Her neyse hayırlısı olsun. Ama bu kaçkar yarışlarında bi yerlere gelmek çok isterdimç En çokta bütün yarışlara katılmak öncelikl hedefimdi. Her neyse. Herkese başarılar dilerim. Benim yerimede yiyip içip eğlenin. Gerçekten kaçırdığıma bin pişmanım. Herşey gönlünüzce olsun. Sevgiyle kalın , Hoşçakalın...

Sevgi ve Saygılarımla

Mustafa Önder ATİK

Sahinoz

Forum Demirbaşı
Tepki
161
İsim
Ahmet Sahinoz
Ya spam gibi olacak belki ama yarışa tek frenle girmek istemiyorum iki frenim de tutsun istiyorum :) Valla varsa sevabına vida getirebilecek olan, ister ödünç ister satılık, çok makbule geçer..

Sahinoz

Forum Demirbaşı
Tepki
161
İsim
Ahmet Sahinoz
Buldum vidaları, herkese yarın başarılar, ben her zaman arkanızdayım arkadaşlar merak etmeyin :)