kablosuz bağlantıda sorun yardımmmmm

Yetkin Şahin

Forum Bağımlısı
Tepki
265
Bisiklet
Scott
arkadaşlar bende dell latitude 110 l notebook var.ve sorun şu;airties marka adsl modem kullanıyorum.daha önce aynı modemle böle bi sorunum yoktu.notebook 'a şarj yani adaptör fişini taktığım zman bağlantı kopmuyo modemle .ama ac fişini cıkardığım anda pille çalışmaya gectiği zman bağlantı kopuyo(sınırlı bağlantı falan ibaresi beliriyo)modemin frekans ayarlarını değiştiriyorum hepsini deniyorum kanalların .en fazla 5 dakka bağlı kalıp sonra kopuyo bağlantı.ac adaptör ne zaman devreye girse pilden cıktığı zman bi kere bile kablosuz bağlantı kopmuyo.böyle bişey duyan varmı?çok entersan bi durum değil mi? lütfen yardım....

Scudo

Önder Özdoğan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.166
Enteresan bir durum..:)

Modemi kablo bağlantısı ile deneyiniz,modemle alakalı olduğunu zannetmiyorum ama modemi başka bir yerde deneme şansın varsa (test amaçlı) ..iyi olur ;)

Ercan Bayram

Forum Bağımlısı
Tepki
1.518
donanımsal bir sorun olduğu açık bir ara bakacağım bende merak ettim ;)

smhcnr

Aktif Üye
Tepki
29
Bence modemle ilgili değil. Güç ayarları ile ilgili bir sorun gibi geldi. Control panel'den power'a girip pil ile çalışırken maximum performance seçilirse sorun ortadan kalkabilir?

Bir deneyim isterseniz Notebook'lar pil ile çlışırken uzun süre açık kalabilmek için bazı enerji tüketen işlemleri kapatırlar.

Kolay gelsin.

Ergün Gündoğar

Forum Bağımlısı
Tepki
206
smhcnr'nin dediği gibi ya windows'dan ya da bios'dan usb güç ayarını düzeltmeniz gerek.

Tugfox

Forum Bağımlısı
Tepki
1.218
@smhcnr

benim aklimdan da aynisi gecti