Jant Ve Tekerde Sorun Var ?

koray_can

Forum Bağımlısı
Tepki
212
iyi günler.yeni aldığım bisikletin.arka jantın yalpalıyordu.akort ayarı için götürdüm yaptırdım.fakat bisikletçi jantın birleşme noktasından kaynaklandıgını soledı.dahada onemlısı yenı lastıgın yamuk oldugunu soledı bu yuzden yalpaladıgını soledı.akort da sorun yok fakat lastık yanakları yalpalıyor.yenı bır lastık alırsan jantakı sorunuda hıssetmessın dedı.acaba hem jant hem lastık takımımı almalıyım.bısıkletcıde byte ın jantları vardı.benım jantlarım xpro salcano jantları lastıkler contınental race king 2.2 sorunu nasıl cozebılırım yardım lutfen.

Scudo

SALİH TUNÇKIRAN

Daimi Üye
Tepki
138
servisine gitmeni öneririm. madem bisiklet yeni. lastikte veya başka bir yerde sorun varsa değiştirirler..

koray_can

Forum Bağımlısı
Tepki
212
@SALİH TUNÇKIRAN

hiç sanmıyorum.bısıkletcı lastıklere elleyemıyoruz dedı.karısmıyorum onlara yapabılcegım bısı yok dedı servısı.lastık konusuna.akordunu yapmıcakmısın dedım onlar zaten akortlu gelıyor dedı bende baska bır bısıkletcıye goturdum yaptırdım butun bakımları.15 lira verdım.hıc yoktan gozumun onunde herseynı yaptılar.anlattılar.

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
Lastik tam oturmamış olabilir. Onun için; önce lastiği indirin sonuna kadar.
Daha sonra bir süngeri (banyo, bulaşık vs) iyice sabunlayın.
Lastiğin yanaklarını, jantın içine doğru iyice köpükleyin.
Daha sonra lastiği şişirin. Şişirirken "tak - tak" şeklinde duyarsınız lastiğin yerine oturmasını.
Bu şekilde sorundan kurtulursunuz diye düşünüyorum. Tamamen düzelmese bile belli oranda azalabilir sorun

koray_can

Forum Bağımlısı
Tepki
212
@Gökhan Toros

zaten bısıkletcı bıkac kere akort yaparken cıkarttı lastıgı tekrar taktı yerıne suanda az bısı var.pekı janttakı o ek yerındekı sorunu nasıl cozebılırız bı fıkrınız varmı.

Tepki
16
@koraycan

contınental race king 2.2 için üretim hatası olacağını zanletmiyorum 1 yıldır sorunsuz kullanıyorum. çember birleşim yerinde hatamı var anlamadım ama garantisi olan bir ürününüz var.

koray_can

Forum Bağımlısı
Tepki
212
o yerınde pek etkılemıycegını soledı cok az bısı dedı her jantta olur az mıktar dedı.ama on lastıkte ole bır sorunum yok arka lastık cok az yalpa yapıyor akort olduktan sonra belkı daha ınce akort olması gerekıyordur.32 tellı oldugundan bıraz zor dıyor ama ugrastı adam baya 36 tellı olsaymıs daha kolay akort olur dedı.