jant seçimi

tayfur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.025
seti her halde birinin 600 birinin 700 euro civarındadır.

Scudo

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Deemax 550-600 EURO aralarında, Deetraks modeli de 350-400 EURO civarlarında. Yalnız yanılmıyorsam ön göbekleri 20mm sokma mil uyumlu. detaylı bilgi önceki mesajda ki linklerde vardır mutlaka :)

c.turhan

Aktif Üye
Tepki
262

Selamlar,
Konuyu biraz geç gördüm; ancak ben de eski bisikletimde çok çektim bu yüzden.
Kendi geliştirdiğim 2 çözüm var, 1.klasik bisiklet siboplu iç lastik kullanmak. Benim V jantlarda sibop sabitleme vidası kıl payı kurarıyordu, her jantta ya da iç lastik de kurtarmayabilir.
2. iç lastiği çok az hava ile dış lastiğin içine yerleştirdikten sonra, sibop kısmından iç lastiği jantın içine doğru kuvvetlice ittirmek (iğne sibopta iğneyi eğmemek için özen gösterilmeli) İç lastik, dış lastiğin içine oturduktan sonra dış lastiğin özellikle sibopa yakın kenarlarını en son janta yerleştirmek.

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Valla bende yeni gördüm bende bildiklerimi yazıyım dedim...

Gürsel abinin dediği gibi zac19 lar öle kalitesiz bir jant değil ve jant kalitesi gerçektende tellerin eşit gerilip iyi örülmesine bağlı...Akort ayarının bozulmaması içinse en kolay çözüm jantı örerken tel başlarına biraz bezir yağı sürmek...Ben xc420 de kullandım onuda yamulttum v-profil jantta kullandım onuda yamulttum ayrıca kırıldıda ama bu demek değilki v profil sağlam diğildir yada normal profil sağlam değildir...Doğru koşullar için seçilip iyi örülmüş bir jant en kalitelisidir....

Bide şu deemax olayı var...Valla ben freeride bisikletimde xm321 çemberler kullanıyorum ve gerçektende çok sağlamlar hiçde öle deemax e felan gerek yok...yani deemax tamamen dh için üretilmiş amerika fiyatı700 dolar olan bi set tubeless ve çok sağlam ama tr de çoooooook gereksiz...Deetracks lerse 350 dolar gibi bi fiyata ayrıca normal qr ile kullanılabilme imkanına sahip ama fiyatı genede pahalı..o sağlamlıktaki bi teker setini daha ucuza kurmak mümkün olabilir....

koray386

Üye
Tepki
32
Arkadaşlar bazı bisiklet modellerinde taywan üretimi olan alex dc 19 ve alex ace 19 jantlar gördüm, yanılmıyorsam alex dc 19 lar ameoba hussar marka bisikletlerin üzerinde türkiyeye geliyor,bunlardan alex ac 19 sanırım u profilli
(link) a girip incelediğimde bu jantların 2006 model olduğunu gördüm
açıkcası tasarım ve görünümlerini çok beğendim bana hiçte kalitesiz gibi gelmedi en azından zac 19 larla aynı kalitede yada daha iyi olduğuna inanıyorum siz ne dersiniz??

Gürsel A.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.153

Alex'ler de gayet iyi jantlardır..Rahatlıkla tavsiye ederim..Bu fiyatlara çok iyidir. (ZAC-19'lar da..)

• Beğen
Tepkiler: koray386

goLdenskuLL

Aktif Üye
Tepki
52
konu acılmışken bende birşey sorayım.

trek 4300 lerdeki jantın markası modeli nedir acaba ?
gecen arkadaşın bisikletini söktüğümüzde ön tekeri elime aldım, benimkine göre (36 tel beyaz rigida) adeta ''kuş gibi'' idi. dış lastik de bontrager zannedersem.

bisikletcanavari

Forum Bağımlısı
Tepki
1.243
Bende v profil bir jant almayı düşünüyorum.Arkadaşımdaki stars breeze marka u profil jantlarda hareket yapmaktan dolayı jantta biraz yumurtalık oluştu o yüzden trials hareketlerine dayanabilen bir jant tavsiyesine ihtiyacım var.Fiyat olarak jantın teki 20 ytl yi aşmamalı.Ne önerirsiniz? DAyanıklı oldugu taktirde u profilde olaibilir.
Son olarak Gürsel abi sitenzide iki çeşit zac 19 bulunuyor teki için popüler deniyor digeri için yarı fiyatına deniyor ve 15 dolar.Hangisi daha saglamdır.?
Not:jantta dayanıklılık ön planda hafiflik biraz arka planda kalmalı .....