Jant hakkında birkaç soru

Bisikletinizi seçerken en çok hangi özelliğine bakarak seçiyorsunuz? Tercih hakkınız iki tanedir.

• Toplam katılım
    75

doganumutk

Üye
Tepki
18
İsim
Doğan
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Dostlar lastiğim patladı tekeri çıkardım yama yapmak için jantın üstünde böyle bir şey var. Bayağı sert bir plastik nedir bu? 2. El almıştım bisikleti 3.000 km sonra arka iç lastik yolda delinmiş, iç lastikteydi hava kaçırma buldum yamaladım geri taktım, hazır sökmüşken kopan jant telini takayım dedim bu çıkınca takamadım. (36'lık seti 35'li kullanıyorum 1 tanesini yanlışlıkla çok gevşetmiştim öyle kaldı.)

İlkkez patladı dış lastikte çok çok küçük iğne gibi bir delik olmuş sanırım iç lastik yama yeterli olacaktır.

e31c6f29-85ab-432b-ae07-d95d70015a9e.jpg

Scudo

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
11.627
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Dostlar lastiğim patladı tekeri çıkardım yama yapmak için jantın üstünde böyle bir şey var. Bayağı sert bir plastik nedir bu? 2. El almıştım bisikleti 3.000 km sonra arka iç lastik yolda delinmiş, iç lastikteydi hava kaçırma buldum yamaladım geri taktım, hazır sökmüşken kopan jant telini takayım dedim bu çıkınca takamadım. (36'lık seti 35'li kullanıyorum 1 tanesini yanlışlıkla çok gevşetmiştim öyle kaldı.)

İlkkez patladı dış lastikte çok çok küçük iğne gibi bir delik olmuş sanırım iç lastik yama yeterli olacaktır.
PVC Jant şeridi o. Yanından altına bir alet sokup kaldırarak jant dışına alabilir, teli takıp bunu tekrar yerine oturtabilirsiniz. Sadece değişecek telin hizasından telin üstünü açacak kadar çekerek de teli değiştirebilirsiniz. Komple sökerseniz takmadan önce sibop deliğini şeridin deliğiyle hizalamayı unutmayın, sonra jant içinde kaydırıp deliği hizalamak pek kolay olmuyor.

Awacs7n

Forum Bağımlısı
Tepki
780
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Arkadaşlar ben de sormak istiyorum, salcano ns 450 tarzı hidrolik fren bisikletine ince dış lastik takılabiliyor mu? yol bisikletine çevireceğim (almayı düşünüyorum)
Öyle bir hata yapmayın, bisikleti satın almadıysanız ise ng 450 yerine xrs yol bisikleti modellerine yönelin. Çok alakasız bir bisiklet çıkıyor ortaya, yol bisikleti alın bence.

• Beğen
Tepkiler: oscak41

doganumutk

Üye
Tepki
18
İsim
Doğan
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
PVC Jant şeridi o. Yanından altına bir alet sokup kaldırarak jant dışına alabilir, teli takıp bunu tekrar yerine oturtabilirsiniz. Sadece değişecek telin hizasından telin üstünü açacak kadar çekerek de teli değiştirebilirsiniz. Komple sökerseniz takmadan önce sibop deliğini şeridin deliğiyle hizalamayı unutmayın, sonra jant içinde kaydırıp deliği hizalamak pek kolay olmuyor.
Bir dahakine artık hocam veya detaylı bakım yaparken hallederim, bu pvc şerit sonradan takılan bir şey değil mi? orjinalinde gelmiyordur sanırım.

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
11.627
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Bir dahakine artık hocam veya detaylı bakım yaparken hallederim, bu pvc şerit sonradan takılan bir şey değil mi? orjinalinde gelmiyordur sanırım.
Çok düşük seviye bisikletler hariç mutlaka bir şerit takılı geliyor, kalite ve türü bisiklet model ve kalitesine göre değişiyor. Hem tel ve tel başları iç lastiğe zarar vermesin, hem iç lastik dış katın deliğinden iç katın deliğine doğru balon yapıp patlamasın, hem pabuç frenli jantlarda jantın ısınması iç lastiğe zarar vermesin diye kullanılıyor.

• Beğen
Tepkiler: doganumutk