İznik Gölü Turu 30 Temmuz 2011

Scudo

can ayan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.791
vize ha...

turun özetini geçeyim ben size bu tura katılmamış biri olarak.
dün akşam öğrendim katılanladan.

iznik turu için kullanılan araçları sayıyorum.

tren
vapur
tren
feribot
traktör
otobüs
kamyon kasası

bütün bu araçlara binilmiş.
bütün bu araçlar kullanılmış.

soru şu;

bu bisiklet turunda hangi araçlar kullanılmamıştır.

a. bisiklet
b. bisiklet
c. bisiklet
d. bisiklet
e. hepsi

cevaplar lütfen......

RECEP İŞLEK

Forum Bağımlısı
Tepki
996
Merhaba.:)
Çok güzel bir tur olmuş.Ayaklarınıza sağlık.
Paylaşımınız için teşekkürler.:in:

Tepki
32
Traktörün kasasına tutunup bisiklet sürmeklemi İznik turu yaptınız şimdi Yaptığınız iş son derece tehlikeli :eek: Planlama, Zamanlama, Ekip ruhu olmayınca böyle bir tur çıkıyor ortaya Bu turun tekrarını talep ediyorum sizden ama Traktöre takılmadan kamyona, otobüse binmeden o gün müsait olursam bende geleceğim sizinle

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Ömer Kılıçsoy

Aynı rotada (Boyalıca'ya kadar) pedallamış bir kardeşiniz olarak...

İkinci tura katılmak isterim...

Bayramı geçirdikten sonra....Eylül'de çok geciktirmeden yapalım mı?

10 Eylül? Cumartesi?

Ekrem Erten

Daimi Üye
Tepki
244
Bisiklet
Sedona
@mtsemiz

Benim de tekrar yapasım var. Ramazan bi bitsin durum netleşir, bir gün belirlenir.

koray_can

Forum Bağımlısı
Tepki
212
ayağınıza sağlık çok güzel bir tur olmuş arkadaşları otobüsle yolladık demişiniz otobüse aldılar umarım bisikletleri.

-Paşa-

askssy
Tepki
579
Bisiklet
Specialized
sedonalar cok dikkat çekiyor. turunuzu bizimle paylaştığınız için teşekkürler

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Böyle bir turun tekrarının planlanmasında fikir belirtmek istiyorum

Dairesel bir tur olduğunu düşünürsek, en seri şekilde alınacak rota sizin gittiğiniz yön mü, yoksa tersini düşünmek mümkün müdür? Benzer turu aynı yönde başlayıp gölün etrafını dönmeden, kuzey yolundan alarak, daha güdük versiyonunu yapmıştım ve açıkçası işin Orhangazi-Yalova kısmını sona bırakmak çok yorucu gelmişti.
Topçular'da indikten sonra Altınova tarafı değil de, Yalova-Orhangazi yönüne gidilip, işin yorucu, yoğun trafikli ve sıkıcı kısmını başta katedip, göl-iznik-boyalıca-altınova kısmını dönüş kısmına bıraksak nasıl olur? Sadece fikir almak, sizin tecrübenizden de faydalanmak adına soruyorum.
Bir de,
Hayranlıkla takip ettiğim turunuzun gece yarısını geçe bitmesini gayet doğal karşıladım, mesafe kısa değil, ben dahil birçok kişi muhtemelen daha da geç dönerdi. İşte bunu birazcık bertaraf edebilmek için, sabah başlangıç saatini mümkün olan en erken saate geri çekmek faydalı olacaktır. Gebze trenleri sabah 05.00 dan itibaren başlıyor. Karşıdan gelecek arkadaşlar için 04.45 Edirnekapı-Söğütlüçeşme metrobüsü var. Bu yolla gelinirse Söğütlüçeşme istasyonunda 05.15 trenine yetişmek mümkün görünüyor. Varsayımlarla konuşuyorum, şimdilik aksilikleri gözardı ediyorum. Bu kaçarsa bir sonraki tren 05.35'te.
05.15 treni rötarlarla 06.30 gibi Gebze'de olsa, 06.45'de Eskihisardayız, 07.00'de feribot hareket etse, 07.50 gibi Topçular'da olunur. Yalova 14 km. Sonrası rampalar başlayana kadar 4 km daha. Bu 18 km yi 1 saatten kısa sürede alırız desek rampalara geldiğimizde saat yine de 09.00 olur. Burada 5-6 km boyunca hız ciddi olarak düşecek ve bundan sonra Orhangazi'ye varış 10.30 desek, oradan gölün güney yolu başlıyor, orası hakkında bilgim olmadığından konuşmayayım, ancak kuzey yolu gibi mıcır asfalt olduğunu, ancak yine de zevkli olduğunu belirtmişsiniz, her halukarda gölü hiç görmeyen kuzey yolundan daha zevkli olacağı kesindir diye düşünüyorum. Kısa dinlenmelerle (2-4dk) gidip, mapmyride ölçümü ile Orhangazi-İznik arası 45 km.ye dinlenme ve aksilikleri de katarak 4 saat ayırsak, Saat 14.30 te İznik'e varırız. Yemek köfte molası 1 saat desen, 15.30'da hareket ile Boyalıca 15 km, sonra tırmanılacak tepedeki zirve noktasına kadar 4-5 km desen, saat 16.30 gibi o zirveye varmak gerekiyor, geriye Topçular'a kadar genelde hafif iniş eğilimli bir 35 km kalıyor. Yorgun ve ağrıyan popolarla o 35 km yi rahat rahat 3 saatte alabiliriz, feribota geldiğimizde güneş batıyor olur. Gerisi kolay.

Kendimi Avrupa yakasındaki arkadaşların yerine koyarak bir plan yaptım. Yani dönüşte gece metrobüsüne binmemek için ilk başlangıçta vapur değil, şafak vakti metrobüsü diyorum arkadaşlar.

(metrobüste sorun yaşamamak için ön ve arka tekerler sökülecek, kadronun yan taraflara bağlanacak, görüntü, mümkün olan en kompakt ve küçük hale getirilercek, daha sonra trene de bu şekilde binilip Gebze'ye gelmeden trende bisiklet eski normal haline döndürülecek, bu şekilde, binişlerde yaşanacak sıkıntıyı azaltmak mümkün olabilir)

Ekrem Erten

Daimi Üye
Tepki
244
Bisiklet
Sedona
@mtsemiz

Bence tura Altınova'dan başlamak daha mantıklı. Çünkü turun en güzel kısmı olan Altınova İznik yolunu dinç bir şekilde sabah sukunetinde geçmek daha zevkli olur. Dönüşte karanlığa kalınmazsa Orhangazi yokuşu yavaş tempoda rahatlıkla çıkılır.
Metrobüs konusuna gelince, bir daha bisikletle metrobüse binmeye kalkışacağımı zannetmiyorum. Gece 3te bile tıklım tıklımdı, sabah 4.45te bile kalabalık olup şoförün reddiyle karşılaşılabilir. O yüzden riske girmek istemem.
Ayrıca biraz farklılık olması açısından sonraki turu gölün kuzeyinden yapmayı planlıyordum. Hem mesafe az da olsa kısalıyor, hem de güneydeki narlıca yokuşlarından kurtulmuş olunuyor. Ama kuzeyde yokuş var mı bilmiyorum. Siz de kuzeyden gittiğiniz yolu tekrar gitmek istemeyebilirsiniz farkındayım. :) Yazı tura atarız artık :)
Biraz kondisyonlu ve şanslı olunursa (9 kere lastik patlamazsa) çok da erken çıkmaya gerek kalmadan tur bitirilir.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Ekrem Erten

Kuzey yoluna da varım, yazı turaya gerek yok, ancak hızlı gidip İznik'i görelim.

Cüneyt HOCAOĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.463
Bisiklet
Trek
Tur güzel ayaklarınıza sağlık ammaaa şunu belirtmeden geçemeyeceğim, bisiklet-sigara kimse kızmasın hiç olmuyor.
Bisiklet harika bir spor fakat sigara bütün bu güzelliği öldürüyor. Ne olur genç kardeşlerim bir an önce bırakmayı deneyin. Bugün bırakırsanız bugün kazançlısınız. Onun haricinde resimler ve paylaşımınız için teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: ö_ksoy

Kimseyi İlgilendirmez

Forum Demirbaşı
Tepki
316
İsim
Murat Ç.
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Geotech
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Maalesef Cüneyt abimin Sigara-Bisiklet yorumuna sonuna kadar katılıyorum. Turunuz süper olmuş. Tekrar yaptığınızda daha çok fotoğraf çekip paylaşırsanız mutlu oluruz. Bu arada bu tür turları gördükçe "gidip acemice Şehir-Tur bisikleti alan (MTB almak varken) kafama tüküreyim" diye hayıflanıyorum. Allah pedallarınıza zeval vermesin.

Ekrem Erten

Daimi Üye
Tepki
244
Bisiklet
Sedona
@koraycan

Midibüstü aslında, tekerlekleri söküp zor da olsa arka bagaja sıkıştırdık.

@Cüneyt HOCAOĞLU

Tamamen katılıyorum, hiç yakışmıyor sigara. Bisikleti aldığım gün bırakmıştım aslında. Sonrasında 2 ay hiç paket almadım. Ama etraftaki herkes içince insan bir yere kadar dayanabiliyor. Umarım yakında bırakırız.

Halitkin

Sirrus
Tepki
44
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
ezici bir sedono üstünlüğünün olduğu tur olmuş :)