izmit-istanbul E5

kalpe8

Daimi Üye
Tepki
302
Bisiklet
Trek
herkese selamlar,

tecrübeli arkadaşlar. izmit -istanbul (bostancı) arasını gidip gelmeyi planlıyorum. Tuzla'dan sahile girerim diyorum.

Yolların emniyeti, rahatlığı nasıldır?

Tavsiyelerinizi ve önerilerinizi alırsam çok iyi olur. Yoksa dağ bayır mı yapsam?

Scudo

onur güneş

Forum Bağımlısı
Tepki
183
bunu bende merak ediyorum yeni konu açmadım bilerek biraz eski ama olsun bilen biri cevaplayabilir mi ?
Üst yoldan(MolaFeneri üzerinden) mı daha iyidir sahil şeridimi güvenlidir bilen biri yardım edebilirse iyi olur

Emrah Özşahin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.745
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
bende körfezde oturuyorum ama hiç cesaret edemedim hele o dilovası tuzla arasındaki tırlar, kamyonların vızır vızır geçişini görünce.
bir ara eski istanbul yolundan pendik tarafına giden yolu incelemiştim google'dan ama denemedim açıkçası

• Beğen
Tepkiler: onur güneş

onur güneş

Forum Bağımlısı
Tepki
183
@Emrah Özşahin

Bende teretturde kaldım e5 te kamyon tır olayı yuzunden yarın keşif turu yapıcam gidebildim kadar sonrasında karar vericem bilen biri yorum yapabilirse daha açıklayıcı olur aslında :)

Ozan Duran

Forum Bağımlısı
Tepki
621
Bisiklet
Cannondale
Daha geçen hafta Hereke turumuzda Tavşanlı'dan Hereke'ye kadar D100'den gittik. Gidiş çoğunlukla emniyet şeridi bakımından rahattı. Ama tırların soluğunu ensenizde hissediyorsunuz.
Dönüş ise çoğunlukla tehlikeli. Özellikle Hereke-Dilovası arasında neredeyse hiç emniyet şeridi yok.
Dönüşte Hereke'den Gebze'ye otobüsle gittik. Gebze'den Tuzla'ya kadar emniyet şeridi sıkıntısı yok. Yine Tuzla'dan sahile inmenizi tavsiye ederim.

mucoist

Üye
Tepki
79
Bisiklet
Merida
Körfez'den Yalova'ya pedallayıp, Yalova'dan deniz otobüsüyle Bostancı'ya geçmek çok daha keyifli olacaktır.

Tepki
7
Bisiklet
Salcano
E-5 i güvenli bulmuyorum emniyet şeridinden son hız giden ve makasa giren denyolar yüzünden çok tehlikeli olabilir.