İzmir'de en iyi bisikletçi kim?

Caner Geyik

Daimi Üye
Tepki
858
İsim
eski rumuz: luneris
Bisiklet
Carraro
@duryolcu

Seda, Doruk, Parkur yaz aylarında büyük bakım için 75 TL alıyordu. Sanırım hala aynıdır.

• Beğen
Tepkiler: hamlet2006
Scudo

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.971
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@luneris
Size katılıyorum.Nisanda Doruk Bisiklet;70 tl istemişti.Üç aşağı beş yukarı 70-75 tl civarı diyebiliriz.
Genel itibariyle İzmir'deki bisikletçi esnafı iyidir.Kötü tecrübe yaşayanlar da muhakkak vardır ama benim alişveriş yaptığım esnaflar gayet düzgündü.

Çağdaş78

Forum Bağımlısı
Tepki
4.572
İsim
Çağdaş
Izmir Bisiklet tam bakım için 100 tl istiyordu. Ama pazarlık yapılabilir sanırım.

B

BF Okuru

Misafir
@luneris parkur bisiklet 100lira yapmış fiyatı haberiniz olsun.. geçen hafta zincir değiştirmek için gittiğimde görmüştüm fiyat tabelasını

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.971
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Genel bakımda ne tür işlemler yapılıyor.Hangi bisikletçi hangi bakımları,işlemleri yapıyor.Hangi işlemler için extra ücret alıyor?

B

BF Okuru

Misafir
@hamlet2006 bildiğim kadarıyla önce zinciri söküp mazota yatırıyorlar.. sonra vites ayarı, fren ayarı, jant ayarı yapıp bisikleti teslim ediyorlar..

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.971
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Türka¥
Göbekleri yağlama,akort vb hep ekstra üret mi?

Fırat Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
851
İsim
Fırat
@hamlet2006
Muhtemelen teker göbekleri dizme bilye ise yağlanıyor rulman ise rulmana bakarlar durumu iyiyse ayar çekerler,jant akordu vites sistemi temizliği,genel temizlik,furş yatağı yağlanması gerekli kontroller fren vites tel kontrolleri ayrıca değişen parça olursada ekstra ücret olarak karşınıza çıkar.
Benim aklıma genel bakım dendiğinde bu geliyor ve böyle yapıyordum:)

• Beğen
Tepkiler: hamlet2006

duryolcu

Üye
Tepki
26
İsim
Çok Gezenti
Bisiklet
Carraro
Tüm arkadaşlar detaylı açıklamalar için teşekkür. Birde izmir de olan bisiklet tur vesaire etkinlikleri bisiklet sever dostlara ulaşmak için hangi platformlarda gitmeliyiz

JusTiMe

Siyah Bisiklet Delisi
Tepki
1.117
İsim
emre
Bisiklet
Mosso
şayet İzmir'de olsaydım muhakkak parkur bisiklete giderim oradaki işlerini çok sağlama alıyor kargo işinde Trabzon'da yaşıyorum ne yazık ki. Bu arada fiyat konusunda 1 numara olduklarını zannediyorum. Çok uygun fiyata malzeme satıyorlar sonuç olarak

nonsteril

Forum Demirbaşı
Tepki
786
Bisiklet
Tern
Geziniyo youtube kanalı sahibi Fırat hocamız bisiklet bakımlarına başlamış. Instagramda gördüm. Isterseniz iletişime geçip fiyat öğrenebilirsiniz.

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.971
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@nonsteril
Fırat Delan inanılmaz titizdir,işini iyi yapacağına inanıyorum

Aytaç DİREK

Daimi Üye
Tepki
1.559
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Burada bahsedilen "genel bakım" veya "periyodik bakım" adı altında bisiklet tamircilerinin yaptığı bakımların pek çoğunun internette videolardan izlenerek yapılabilecek şeyler olduğunu düşünüyorum. Zincir sökme/takma,temizleme,vites ayarı,vites veya fren tellerinin değişimi,pedal,ruble veya aynakol değişimi aslında çok da pahalı olmayan birkaç el aleti ile pek ala yapılabilecek uygulamalardır. Bu tür küçük onarımlar için bisiklet tamircilerine bu paraları ödemek bence gereksiz. İzmir'de birkaç tanesi hariç olmak üzere diğer bisiklet tamircilerinin atölyelerini gördüm.Hemen hemen hepsi izbe, içi tıkış tıkış market bisikleti dolu dağınık yerler. Açıkcası küçük bir servet ödediğim bisikletimi bu tür yerlere emanet edip gönül rahatlığıyla arkamı dönüp gidemem. Bence bisiklet tamircilerine jant örme vb. hususlar için gidilmeli.

Genç89

Daimi Üye
Tepki
276
Bisiklet
Merida
@Çağdaş78 Ayrica jant akoru icin jant başıa 25 tl istiyorlar :(

Girne bulvarinda aktif pedal tam bakim ucretini 130 tl yapmis. Ama haklarini yemeyelim jant akorlari fiyata dahilmiş :s :(

@BF Okuru İyi de muşterilerin de böyle olmasını sağlayanda yine kendileri. En basitinden İlk bisikletimi ihtiyaçlarımi soylememe rağmen gidip dağ bisikleti satmakla kalmadı ustune boyuma falan dikkat etmeden kucuk boy sattı. E biz musteriler de aynı sıkıntıları yaşayıp dogru durust kullanamadan satmamak adına bisikletin inciğini cıncığını öğrenip karşı tarafı sıkacak kadar sorar hale geldik.

Theo3232

Aktif Üye
Tepki
311
İsim
Berkan yildiz
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Karşıyaka tarafında olanlar için Kess bisiklet' î tavsiye ederim. Birkaç ay önce ön-arka jant akordu, yine ön-arka pabuç değişimi, fren ayarı ve işçilik toplam 45 tl ödedim. Fiyatın makul olduğunu düşünüyorum.

JusTiMe

Siyah Bisiklet Delisi
Tepki
1.117
İsim
emre
Bisiklet
Mosso
@Aytaç DİREK bununla ilgili seni sevindirecek haberde ben vereyim arkadaşın dediği FIRAT DELAN abimiz youtube sayfasında bunların nasıl yapılacağını ayrı ayrı video çekerek göstermiştir eminim herkes bakarsa yapabileceğine inanıyorum

hayriünal

Daimi Üye
Tepki
447
İsim
hayri ünal
Bisiklet
Lapierre
İzmir de 5 yıl yasadım.Bisiklet sporuna İzmir de basladım.Tum bisikletlerimi İzmir den aldim,hatta İstanbul'a geri tasindiktan sonra bile..
Parkur Bisiklet,Sundu, Doruk Bisiklet ..ucunden de bisiklet aldım,parca aldim,bakim yaptirdim..
Parkur Bisiklet Ali Abi nin yeri bende baskadir. Ozellikle Goztepe,Kucukyali bolgesindeyseniz cekinmeden Parkur Bisikleti tercih edebilirsiniz (Ali abi Tour of Turkey de shimano ekip arabasinda gorev yapan ekipten)
Doruk Bisiklet te her zaman guler yuz vardi,Sundu Husnu insana bisikleti sevdiren kisikligi ile ayri bir sıcaktır.
Karsiyaka tarafini bilemiyorum ama o bolgedeki arkadaslarim da hep memnumdu esnaftan.
İstanbul a donunce cok zorluk cektim cok.Burda herkesin gozunde dolar isareti var malesef[emoji857]

F8331 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mura7Mac1t

Üye
Tepki
170
İsim
Murat
Bisiklet
Giant
Başlık En iyi bisikletçi kim yerine en iyi bisiklet tamircisi kim olsaydı daha faydalı olurdu. Ben başlığı ilk gördüğümde aha liselinin biri gaza gelip başlık açmış sandım.:))