İzmir Yarışı

simplonmurat

Forum Bağımlısı
Tepki
336
İsim
Murat ALTINCAN
Bisiklet
Simplon
Bu arada resimler için Hasan abiye çok teşekkürler.Yarışmacı arkadaşları da canı gönülden kutluyorum.Sıcak havanın yarış şartlarını ne kadar zorlaştırdığı tüm sporcuların yüz ifadelerinden belli oluyordu.

Scudo

vfor

Üye
Tepki
36
@simplonmurat

ben Eskişehir Tepebaşı Belediyesi takım idarecisiyim adım Oğuz bu arkadaşlarasponsor olmuştuk
2 sedona kadro
4 neco furç takımı
3 vitra sele borusu
deore arkaaktarıcı
lx arka aktarıcı
2 Noby Nıc lastik
4 kmc x9 zincir
2 XT ruble
Scood SPD ayakkabı
1 şu camı değişen gözlüklerden almıştık sonrada söylediğim kurallara uymayarak bizi çok zor durumlarda bıraktılar, bunun üzeri bağlantımızı kestik ve parçalarımız iadesini istedik ama 1buçuk ay ladar geşmedi geldiğinde e şunlar eksikti
sedonaların kulakları
furç takımları
2 vitra sele borusu ama seleyi tutan parçaları yoktu
arka aktarıcıların ayar vidaları yoktu
lastiklerin üzerinde 10 dan fazla delik var
zincirler ise başka marka ve biçok baklaları eksikti
rublelerin birisi sram ve erimiş kullanılmayacak durumda diğeri ise tamamen bitmiş bir xt
ayakkbılarda diş işleri var(küçük bir köpeği var bu arkadaşın)
gözlükte kırılığı gerekçesiyle geri gelmedi

işte böyle işleri yapan insanlarla benim hiçbi şekild işim olmaz
önce insan olmak lazım

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
@vfor

Sevgili Vfor
Bu söylediklerin çok ciddi iddialar. Burada çok rahat 2 bisiklet toplanacak kadar malzeme var.
Bence bunları forum ortamında yazıp söylemektense hakkınızı yargı yolu ile aramalısınız ki biz de bunun gerçek olduğundan şüphe etmeyelim. Açıkçası kafamda soru işaretleri oluştu benim.
Bu konu burada noktalansın lütfen. Eğer gerçekten hakkınızın yendiğini düşünüyorsanız hakkınızı aramanın yeri yargıdır.
Saygılar

@xC_emRe

xc_emre bir bakıma haklısın. Ancak sonuçlara baktığın zaman U23 kategorisinin açılmadığını, U23'lerin de Elit Erkekler ile birlikte yarıştığını görebilirsin. Zaten UCI nolarına baktığında tek U23 adayı yarışçının da Gökay olduğunu görülüyor. O nedenle yapılan açıklama ilk bakışta doğru gibi görünse de, aslında hiç açılmamış bir U23 kategorisinden bahsediyoruz.

eYa

Forum Bağımlısı
Tepki
781
@HaliliOzturk

Halil, Oğuz'un (vfor) anlattıklarını ve yaşananları Eskişehir'in yarısı biliyor, tanık oldu, gözlerinle gördü gelen malzemeleri.

Bizzat kulüp başkanından da duydum ben bunları bir arkadaşımız için başkanla görüşmeye gittiğimde.

Kaldıki bunlar Oğuz'un, onun, bunun malı değil, devlet malı. Bizi ilgilendirmez diyemez kimse. Belediyenin resmi spor kulübü malzemesi hepsi.

Belediye fazla iyi niyetinden dolayı halen bir dava açmadı. Kulüp başkanını gerçekten sabrından dolayı kutluyorum. Ama devlet malının talanına karşı da bu kadar sabırlı olunmamalı.

Gazetedeki habere gelince. Bu ilk haber değil. Her yarıştan sonra benzer haberler okuyoruz. Bence, yanıltmadan başka birşey değil. Öyle bir kategori olmamasına ve yarışanın da tek kişi olmasına rağmen ben birinciyim diye yerel gazeteye ilan vermek nasıl bir davranıştır sizlere bırakıyorum. Bana bakarsanız U23 sonuncusu arkadaş. Sondan birinci. Sonuçta yarışan bir kişi madem öyle bir kategori de varmış...

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
@eYa

Efrahim selam
Bu konunun gerçekliğini bilemem, ancak eğer gerçekten bu konu var ise dile getirilmesi gereken son yer bence burası. Çünkü bu tip iddialar, forum ortamını germeye çok müsait. Birisi yaptın der, diğeri yapmadım der. Sonra ayıkla pirincin taşını.
Eğer gerçekten böyle bir durum varsa, yetkili ve ilgililerin yargı yoluna gitmesi gerekir. Aksi bir durum da zaten devletin malını talana göz yummaktır, bu da suç ortaklığına girer.
Kısaca yapılması gereken (ki siz de biliyorsunuzdur sayın Vfor) yargıya gidip haksız fiili tespit etmek ve gerekli cezaların verilmesini sağlamaktır. Daha sonra eğer ki talep ederseniz biz yargının verdiği kesinleşmiş hükmü zaten forumda yayınlarız.
Umarım ne demek istediğimi anlatabilmişimdir.
Saygılar

eYa

Forum Bağımlısı
Tepki
781
@HaliliOzturk

Bu olaylar olalı bir kaç ay geçti daha ilk defa ağzımı açtım Halil'im. Biliyorum forumda olabilecekleri. Yine açmayacaktım ağzımı da vfor'un yazısına senin cevabını görünce açıklama yapma ihtiyacı hissettim. Bence de burada kalması daha doğrusu burada bu konunun kapanması ve Belediye-yargı ekseninde devam etmesi daha uygun.

2005'ten beri bir kere açtım ağzımı, sabır sabır da bir yere kadar Halil'im. :D Bıktık artık. Kendi kendine yarışıp U23 birincisi olan insanların haberlerini ballandıra ballandıra her yarıştan sonra yerel gazetelere vermesi garip ötesi... Neyse saygı duyamıyorum. Sadece kınıyorum ve susuyorum bu konuda. Öbür konularda görüşmek üzere

• Beğen
Tepkiler: vfor

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Ortak bir paydada buluştuğumuza inanıyorum Efrahim.
Arkadaşlar bu tartışma burada son bulsun lütfen. Eğer daha da söyleyecekleri olan varsa, özel mesajlarını bekliyorum.
Anlayışınız için teşekkürler
Saygılar

ExtremeBiker

Aktif Üye
Tepki
26
Elit B kategorisi hakkında şunu söylemek istiyorum.Bana göre bir eksik var bu kategori ile ilgili. Bence Elit B kategorisinde yarışıp 3 kere birinci olan birisi bir daha elit B yarıştırılmamalı ve üst kategoriye geçirilmeli. Veya Elit B için de bir puan listesi hazırlayıp sezon sonunda dereceye girenleri Elit A ya geçirmeliyiz.Böyle yaparsak bence hem elit B de yeni bir heyecan yaratırız hemde tecrübe kazanmış birincilerimizi Elit A da daha profesyonelleştiririz diye düşünüyorum.

Hardrider

Üye
Tepki
11
Bisiklet
Merida
Oldukça mantıklı bi düşünce katılıorum....

selimcan

Aktif Üye
Tepki
179

bence de çok doğru olur ...

kış antreman yarışlarının yada yapılabilicek yerel ve puanlı yarışlarda reklam/sponsorluk yapmak isteyen markalar/yönetimler ilgisi artacak , yeni ve genç yeteneklerin profesyonel yarış parkurlarına katılımı da sağlanacaktır ...

Helen

Aktif Üye
Tepki
234
Bisiklet
Mosso
Merhaba,
Her yarışı resimli paylaşım yapıyormusunuz.Yurtdışından gelecek sporcular biz takip edebiliriz parkur paylaşımı yapılıyorsa.

selimcan

Aktif Üye
Tepki
179
Özellikle (link) adresini ziyaret etmenizi tavsiye ederim.

• Beğen
Tepkiler: Helen

Helen

Aktif Üye
Tepki
234
Bisiklet
Mosso
Yarış önce resim paylaşım oluyor mu.Bu güzel bir avantaj olur önce bilmek

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Helen merhaba
Kimi zaman, tıpkı bu konuda olduğu gibi üyelerden parkuru anlatan çok detaylı yazılar gelebiliyor.
Örneğin Büyükada yarışı öncesi Muammer kask kamerası ile parkuru tanıtmıştı. Bu nedenle yarışlardan önce forumu takip edersen, yaklaşan yarış hakkında bilgi sahibi olabilirsin.

simplonmurat

Forum Bağımlısı
Tepki
336
İsim
Murat ALTINCAN
Bisiklet
Simplon
İzmir yarış pistini Sayın Hakan abim en küçük ayrıntısına kadar resimli ve yazılı olarak anlatmıştı.Diğer illerdeki yarışlarda da o bölgedeki yarışçı arkadaşlar tanıtımda bulunuyor.

Saygılarımla

kaan

Forum Demirbaşı
Tepki
50
@simplonmurat
Federasyon Eskişehirde Yarış Yapmıyorki Yapsa En İnce Detayına Kadar Yardımccı Oluruz

• Beğen
Tepkiler: Bike-City

vfor

Üye
Tepki
36
@Kaan Uysal

arkadaşlar projelerimizin arasında Eskişehirde bi yarış düzenlemekte ramazan dolayısıyla biraz gecicek ama yapıcaz inşallah hepiniz bekleriz

kaan

Forum Demirbaşı
Tepki
50
@vfor

oğuz abi federasyon yarışı demek istemiştim.ama yinede tabiki ondada yardımcı olucaz.zaten biz yapıcaz yarışı diilmi ?;)