İzmir Nif Dağı Gözetleme Evi ?

semihcelikoglu

Forum Demirbaşı
Tepki
274
Arkadaşlar aslına bakarsanız benim için Buca'dan çıkmışız Kemalpaşa'dan çıkmışız pek fark eden birşey yok. Benim tek amacım nereden nasıl olursa olsun yukarıda dağın görünen en yüksek yeri zirvesindeki kulübeye( yaklaşık 1500m ) varmak. Yalnız şöyle bir durumda var çıktığım taraftan inmeyi pek tercih etmem görmediğim ve daha önce geçmediğim bir rota olması önemli. Yani eğer ilk iletimde işaretlediğim noktadaki kulübeye varacaksak nereden isterseniz çıkabiliriz hiç sorun değil ayrıca tek başına olmaktan çok daha iyi olur kesinlikle. Zaten her şeyin paylaşıldıkça daha da güzelleştiğine inanan biri olarak beraber pedallamaktan zevk duyarım ;)

• Beğen
Tepkiler: matrixod
Scudo

Ozan Yılmaz

Forum Demirbaşı
Tepki
1.197
Ben de gelirim.Radar ve Karagöl zirvelerinden sonra geriye Nif ve Spil kaldı:D Havalar düzelir düzelmez gidelim.Utku abide Dazer (köpek kovucu) da var:p

• Beğen
Tepkiler: semihcelikoglu

sercan_pa

Aktif Üye
Tepki
141
Sık sık pedallıyorum kaynaklar belanbaşı kırıklar taraflarında, rota konusunda bende yardımcı olabilirim..

• Beğen

gezgin35

Aktif Üye
Tepki
134
Selam Semih,
Senin bahsettiğin gözetleme evine motorlu araçlardan başka çıkan bir araç olduğunu sanmıyorum. Çünki o yol çok dik bir yol,
Gözetleme evine Işıkkentten çıkan bir yol olduğunu hatırlıyorum ben. Ya da Pınarbaşından,
Eğer balık çifliğine gitmeyi düşünürsen,
Aşağıya koyduğum link sana nasıl gidileceğini anlatıyor.

(link)

• Beğen

semihcelikoglu

Forum Demirbaşı
Tepki
274
@gezgin35

Selamlar aynen dediğin gibi motorlu araç dışında zirveye çıkmış çok kimse olduğunu bende sanmıyorum. Yolun dik olduğunu tahmin etmek ise gerçekten zor değil. Çünkü sıfır rakımdan başlayıp 1500 metre yüksekliğe ulaşmak söz konusu. Balık çiftliği nerede bilmiyorum. Ama zirve yolu üzerindeyse mutlaka uğrarım. Verdiğin bağlantının yardımı olur. Çok sağolasın

gezgin35

Aktif Üye
Tepki
134
@semihcelikoglu

Bu gün yaptığımız sohbet sırasında öğrendiğime göre, gözlem evine Ege ünivesitesi spor salonunda görevli İfan abi ve bir kaç kişi çıkmış, çıkış yolu Işıkkent'ten başlıyor.

• Beğen

yaminkutlu

Forum Demirbaşı
Tepki
748
ARKADAŞLAR YOLLARI GÖRMEDEN EN TEPESİNE ÇIKMAYI DÜŞÜNMEYİN BENCE.YOLDAKİ BÜYÜK TAŞLAR DENGE BOZUCU OLABİLİYOR.ÇOK DİK OLAN YERLER DE VAR.BORNOVA TARAFINDAN ÖYLE BİR PROBLEMİN OLMADIĞINI DÜŞÜNÜYORUM. AMA OLDUKÇA ZOR BİR TIRMANIŞ! SON OLARAK KÖYDEKİ BİR RİVAYETE GÖRE DAĞA KÖPEKLER SALINMIŞ VE AÇ BIRAKILMIŞ.VAHŞİ KÖPEKLERE DİKKAT EDİN DİYE BOL BOL TEMBİH ETTİLER. :d

• Beğen

TrekOnur

Üye
Tepki
25
Semih sen biliyosun da bilmeyenler için söylüyorum: ben egede astronomi uzay bilimleri öğrecisiyim. Öğrenciler düzenli olarak araçla oraya gözlem'e götürülüyo. Ben bigün hocaya dedim: Hocam ben kendim bisikletimle rasathaneye çıkmak istiyorum bi ara diye. Cevabı şöyle oldu: orası askeri bölge. elinizi kolunuzu sallayarak dolaşamazsınız. çıkıp benim başıma iş aşmayın.

Ben de 2 yıl önce bu işten vazgeçtim. Ama varsa öyle bi problem. ilgili makamdan izin alınabilir tabi.

• Beğen

yaminkutlu

Forum Demirbaşı
Tepki
748
kamp yapılacaksa jandaemaya biz şurdayız demek zsorundasınız zaten! ama buca tarafından askeri bir bölge olduğunu sanmıyorum.askeri bölge olsa köyün sürüleri de giremezdi

semihcelikoglu

Forum Demirbaşı
Tepki
274
@TrekOnur
Selam Onur.
Sanırım benim tam olarak çıkmak istediğim zirveyi yanlış anladın sen. Ben zaten daha önce elimi kolumu sallayarak rasathaneye çıkmıştım :D (link) Şuan ki hedefim orası değil. Ne kadar zor ve tehlikeli olursa olsun oraya çıkacağım belki zaman zaman pedallamak yerine yürümem gerekicek ama önemli değil. İzmir çevresindeki en yüksek nokta bildiğim kadarıyla. İçimde kalmasın görmedik demeyelim

• Beğen
Tepkiler: matrixod