İzmir - Marmaris turu hazırlıkları başladı

pedalterapi

Daimi Üye
Tepki
1.136
İsim
erhan erdem
Bisiklet
Carraro
Türkiye sahilleri turumun 4. etabı izmir-marmaris turunun hazırlıklarına başladım. heybeler de yavaş yavaş dolmaya başladı. Benim bir sözüm var TUR HAYALDE BAŞLAR YOLDA DEVAM EDER. Zihnimde yola çıktım bile sadece yol üzerinde nerelere uğrayayım nerelerde konaklayayım bir fikrinizi alayım dedim.

193069

Bol fotoğraflı bol videolu bir tur önce beni sonra da sizleri bekliyor. instagramdan @pedalterapi adresinden yakından takip edebilirsiniz.

Yaptığım diğer turların linklerini de aşağıya ekliyorum :)))

Orta-Doğu Karadeniz Turu
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)

Antalya - Mersin Turu
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)

Çanakkale - Ayvalık Turu
(link)

Scudo

Tuğrul Tomba

Söz uçar, yazı kalır...
Tepki
1.241
İsim
Tuğrul Tomba
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Keyifli turlar dilerim. Tekerinize taş değmesin.

• Beğen
Tepkiler: pedalterapi

pedalterapi

Daimi Üye
Tepki
1.136
İsim
erhan erdem
Bisiklet
Carraro
@Tuğrul Tomba
teşekkür ederim hocam

Tepki
181
İsim
Hakan K.
Bisiklet
Mosso
Benim de tatil planımda Konya - Manavgat - Kemer - Kaş - Fethiye turu var. Şu bayram tarihleri gelse de tatilleri birleştirip çıksam. :) Kolay gelsin size.

Seyha07

Aktif Üye
Tepki
143
İsim
Metin
Bisiklet
Bianchi
Onceki turlardan sizi takip etmistim

• Beğen

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.877
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@pedalterapi simdiden keyifli kazasiz, belasiz, arizasiz, patlaksiz bir tur dilerim.

Tarihi yerlere merakliysaniz (belki arastirdiniz ve hali hazirda rotanizdadir) asagidaki noktalari tavsiye edebilirim.
Kuşadasından cikip Söke ovasinin batısına dogru olan yan yol üzerindeki Priene antik kenti ve Doganbey Köyü görülmeye deger yerler.
Yine aynı hat üzerindeki Milet örenyeri ozellikle iyi durumda denebilecek tiyatro ve devasa girisleri ile gorulmeye deger.
Bafa Gölünü katettiginizde Kapıkırı - Heraklia antik kenti ve köyünü ziyaret etmenizi tavsiye ederim. Yanilmiyorsam hala pansiyon ve cadir imkanı sunuyor.
Milas'a gelmeden sanat tarihi kitaplarinda mimari dizilimi ile yer alan Euromos Zeus tapinagina ugrayabilirsiniz kucuk bir mola icin.
Milas'ta bulunan muze icerik bakımından fena degildir.
Milastan cikip Mugla-Yatagan yoluna doneceginiz kavsaktan guneye dogru bir kac kilometre devam ederseniz, Roma-Osmanli kalintilarinin oldugu Becin Kalesi oren yerini ziyaret edebilirsiniz.
Yatagan tarafina gectiginizde Belen Kahvesi (su meshur turkuye konu olan) ve Stratonekia antik kentini ziyaret edebilirsiniz. Son yıllarda kazilar geliştirildi ve Gladyator okulu ve gladyatorlere ait yeni bulgularla populer bir oren yeri olmaya basladi.
Mugla'ya dogru devam ederken ana yoldan ayrılarak köy yollari uzerinden devam ederseniz Bozüyük - Güzelköy hoş bir geceleme noktası olabilir.
Mugla sehir merkezine girmeyi tercih ederseniz Arasta denilen eski çarşı küçük bir keşif ve fotograf cekmek için dusunulebilir. Aynı alandaki belediyenin restore ettigi ve işlettiği Kültür Evi uygun fiyatli kahvaltı secenegi ve ücretsiz ziyaret edilen Muğla evi konsepti ile denemeye deger.
Akyaka'da bisiklet dostu noktalar bulabilirsiniz.

İlk etapta aklima gelen ve cizdiginiz rotaya uygun birkac detayı vermek istedim. Internetten bahsettigim noktalari arastirabilir rotaniza gore tercih edebilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: Palkana

KuzeydenGaliba

Daimi Üye
Tepki
266
İsim
KuzeydenGaliba
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Şehir - Tur
2016 yazında Bergama- Fethiye turu yapmıştım. Doğanbey Köyü'nde çadır kurmak için yer bulamamıştım ama köyün balıkçı barınağına çadır için izin alabilmiştim bekçiden. Milet Antik Kenti çok güzel bir nokta olacaktır. Bafa Gölü kıyısına çadır kurabilirsiniz ( gölün kendine has kokusuna katlanmalısınız ancak )Göl kıyısındaki Kapıkırı Köyü oldukça güzel. Pansiyonlar var. Rotanızla ilgili naçizane bir tavsiyem var. Milas'tan Yatağan ve Muğla'ya gitmek yerine Milas'tan Ören'e inerseniz hem harika bir yoldan Ören'e ( sahile ) ulaşıp hem de sonrasında sahilden Akyaka'ya ulaşabilirsiniz. Bekliyorum paylaşımınızı şimdiden.

pedalterapi

Daimi Üye
Tepki
1.136
İsim
erhan erdem
Bisiklet
Carraro
@suat akman
hocam bisikleti kap gel valla bu ne böyle :) çok teşekkür ederim :)

@cenkpasha
tavsiyeyi hemen inceliyorum çok kara yolundan gitmek istemiyordum zaten :) sakar geçidinden iniş yapmak istiyorum bakalım ne olacak ?

• Beğen
Tepkiler: suat akman

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.877
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@pedalterapi

Cok isterdim ama yazın turistik bolgede yasayan birisi olarak pek sansimiz olmuyor. Kışın cocuklarin okulu vb... Gucumuz kuvvetimiz yerinde olursa belki 10 sene sonra uzun turlar mumkun olur gibi benim icin :)

@pedalterapi
Milas'tan Oren'e gecmek ve Akyaka'ya bu yolu takip etmek guzel bir fikir. Ancak bu rotayi alirsaniz Sakar Gecidi inisi ile bir baglantiniz kalmaz.
Milas Sakar arasi genellikle bolunmus yol ve genis yapili. Ancak Oren uzerinden Akyaka yolu cok yogun olmasa da dar ve kor noktası bol bir yol. Buna ragmen temiz hava ve denize yakın devam eden, mola icin surekli agaclikli alanlardan gectiginiz bir yol. Tercihinizi bu bilgilere gore yapabilirsiniz.

Son düzenleme:

pedalterapi

Daimi Üye
Tepki
1.136
İsim
erhan erdem
Bisiklet
Carraro
@mtb_rider
yorum için teşekkür ederim hocam. ben Türkiye sahillerini tamamlamaya çalıştığım için bardağın dolu tarafından bakıp basacağım pedala. umarım keyif katacak şeyler yaşarım :)

C.Koc

Forum Bağımlısı
Tepki
1.085
İsim
Cem
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Şimdiden kazasız belasız turlar...

tos0648

Üye
Tepki
116
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Çok imreniyorum böyle turlara çıkanlara, umarım bir gün o cesareti bende toplayıp yola çıkarım. Güzel ve keyifli bir tur diliyorum

Tepki
393
İsim
İlker Arslan
Bisiklet
Claud Butler
Şimdiden iyi turlar dilerim, herşey beklediğinden çok daha güzel olsun, ne zaman yola çıkıyorsun?

seko35.50

Forum Bağımlısı
Tepki
17.068
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
muhteşem bir güzergah seçimi şimdiden iyi yolculuklar.haritada gördüğüm rotanız zevkli bir rota.özellikle seferihisar gümüldür arası yol yeni yapıldı kaymak gibi ve geniş seyire uygun.tabi mevsimine göre yazın özellikle haftasonu oldukça yoğun,tek sıkıntılı yer ahmetbeyli mevkii,orada yol daralıyor biraz sıkıntılı.(izmir kuşadası arası pedallamıştım oradan biliyorum) sonraki söke yolu ve kalan kısım gayet geniş.konaklama yerleri kuşadası,söke,milas,akyaka planladığınız günlük km ortalamalarına denk gelirse en uygun yerler gibi duruyor,gerek tesis gerekse mevki olarak buralar uygun gibi.

• Beğen

pedalterapi

Daimi Üye
Tepki
1.136
İsim
erhan erdem
Bisiklet
Carraro
@suat akman
büyük ihtimalle milastan örene ineceğim gibi görünüyor. çok çok teşekkür ederim :)

@IlkerArslan
Ankara'dan İzmir'e ne zaman gideceğime henüz karar vermedim ama tura pazartesi ya da salı günü (01-02 Nisan) gibi başlayacağım

@mrbdnc
hocam tek ihtiyacın olan şey freni tutan bir bisiklet ve zaman. cesaret gerektirecek bir durum yok aslında. yola çıktıktan sonra her şey kendiliğinden oluyor zaten.

@C.Koc
teşekkür ederim hocam :)

• Beğen
Tepkiler: tos0648

Tuğrul Tomba

Söz uçar, yazı kalır...
Tepki
1.241
İsim
Tuğrul Tomba
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Tekrar merhaba,
naçizane benim de bir önerim olacak. Didim Akbükten Milas'a gitmek için Bafa Gölü kenarından geçen Milas-Söke Karayolu yerine diğer yolu da kullanabilirsiniz. Önce yolu yazayım. Sırasıyla: Didim Akbük'ten Kazıklı Köyü(denizden 1-2 km. içerde) - Gürçamlar köyü(denize 200-300 m)- Kızılağaç köyü(orman içi, denizden yüksek)- Kıyıkışlacık (yoldan 5 km. içerde, deniz kenarı, iasos antik kenti var). Buradan, Kıyıkışlacık'a girilen yola geri dönünce girişten yaklaşık 3 km. sonra sağ taraf uçurumlu bir bölgede yol çatal oluyor, sağdan giderseniz Milas Bodrum karayoluna bağlanıp Ören kavşağı 18 km. Alta haritalardan aldığım görüntüleri paylaşmaya çalışacağım. Yol durumuna gelirsek, tamamı asfalt, Akbükten itibaren sürekli iniş ve çıkışlar var. Milas-Söke Karayoluna göre daha dar, ama daha sakin trafik olur. Bu kısım daha sakin doğa içinden, deniz kenarından, orman içinden devam eden bir yol. Milas Karayolu Akbük kavşağından Ören kavşağına kadar yaklaşık 68 km. Eğer bu yol yerine sizin planınızdaki yoldan yani Bafa gölü kenarından giderseniz Milas Karayolu Akbük kavşağından Ören kavşağına kadar yaklaşık 53 km. Keyifli yolculuklar. Sağlıcakla.

Dosyalar

• Beğen
Tepkiler: elric1982

pedalterapi

Daimi Üye
Tepki
1.136
İsim
erhan erdem
Bisiklet
Carraro
@Tuğrul Tomba
çok teşekkür ediyorum hemen değerlendiriyorum :)

• Beğen
Tepkiler: elric1982

elric1982

Daimi Üye
Tepki
664
İsim
Murat
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Yalnız belirteyim, kazıklı yolunun trafiği az, doğası muhteşem, rampasının eğimi yer yer %15 üzeri olması lazım. Ona göre :)
Ayrıca kazıklı'da tekne turlarının yapıldığı yerde ücretsiz kamp imkanı, hatta tuvalet ve duş var, ulaşırsanız bana yardımcı olurum :)

Sinan H.

Katip
Tepki
364
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@cenkpasha

belirtildiği gibi Milas-Ören-Akyaka tavsiyemdir, rampası bol olsada havası trafik sakinliği ve örendeki sakinlik hoşuma gitmişti,
Kuşadası Davutlar Ağaçlı Söke yolu tercih edilebilir, Akyaka civarı da Akçapınar tostçusu tavsiye edilir :) önceki turlarınız gibi bunuda merakla bekliyoruz