İzmir Göztepe Köprüsü

Tuncay Üner

Forum Bağımlısı
Tepki
619
Bisiklet
Trek
Çok güzel hareketler bunlar. Fotoğraflarda çok güzel, insanı kendine çekiyor sanki. Gel beni sür diyor. :) Devam edin hiç bırakmayın bence.

Scudo

HakanÜnal

Üye
Tepki
2
Öğrenci bütçesiyle genelde efese yatırım yapılır sen bisiklete yapmışsın :D hayırlı olsun. Güzel bisiklet 1 hafta önce scale 70 aldım öyle bi övdün ki satıp Salcano City Sport alsammı diye düşünüyorum :)

Çağatay Çağlar

Forum Demirbaşı
Tepki
223
@Tuncay Üner

Teşekkürler Tuncay, bisikletim dünya çapında ün yapmış bisikletlerden olmasa da manzarayı kullanarak "Gel beni sür." havasını yakalamaya çalıştım. Hele ki sahilde yaşamayanlar tam heveslenmiştir :D

İnşallah kondüsyon edinince daha uzak ve güzel yerlerde fotoğraflamalar yapacağım..

Çağatay Çağlar

Forum Demirbaşı
Tepki
223
@HakanÜnal

Alkolü severim, hele bir İzmirli olarak rakı balık :) Ama bütçemiz ortada. Fazla tüketemiyoruz. Haftasonları 2 bira o kadar. Bisiklet daha ağır bastı. Hem zamanla alkol ve sigarayla azıcık olan aramı da belki tümüyle ortadan kaldırır da her açıdan karı olur bana :)

Estağfurullah benim bisikletim bir Scott'ın hiçbir modelinin yanından geçemez ama övüyorsam da sırf kendi bisikletim diye değil. Cidden adamlar iyi donanım parçaları kullanmışlar. Düşük ekonomi sahipleri için ideal :)

Artık Yok

Forum Bağımlısı
Tepki
1.463
izmirde haftanın 7 günü pedal çevriliyor arkadaşlar grupları buluşma yerlerini ve etkinliklerini tek tek yazmak yerine bir yerde toplandığı adresi paylaşmayı daha uygun gördüm grupça pedallamakta oldukça keyifli oluyor çünkü
(link)

Çağatay Çağlar

Forum Demirbaşı
Tepki
223
@ReşitÇağırgan

Teşekkürler gruba katıldım, bakalım benim bulunduğum semt dolaylarında buluşma yeri varsa katılacağım ben de.

Artık Yok

Forum Bağımlısı
Tepki
1.463
size en yakın grup perşembe akşamı bisikletçileri ( PAB ) grubudur her perşembe saat 20.00 de göztepe iskelesi önünde toplanıyorlar pek çoğumuzda fırsat buldukça dahil oluyoruz turlarına oldukça keyifli geçiyor
dediğim gibi grup çok etkinlik çok hangisine katılsam aceba dediğiniz olacaktır muhakkak :D

Çağatay Çağlar

Forum Demirbaşı
Tepki
223
@ReşitÇağırgan

PAB'ı duymuştum ama tam bilgim yoktu. Bir sonrakinde muhakkak katılacağım :) İçerik nedir peki kısaca? Yani nereden nereye gidiliyor? Bir yerde topluca içecek ve/veya yemek molası mı oluyor? Falan..

tt2000

Forum Demirbaşı
Tepki
431
Bisiklet
Diğer
@Çağatay Çağlar

:D

Gülünmeyecek gibi de değil ama.

Bisikleti ilk aldığım gün su koyacak yeri bile yokken öylece çırılçıplak üzerine atlayıp doğruca Sasalı'daki doğal yaşam parkına gitmiştim.Tabi müthiş susamış halde vardım, karnımda açtı.Tüm yol boyunca buz gibi kola ve hamburger hayali ile pedal çevirdim.Oraya ilk açıldığında sadece 1 kere gitmiştim, bu ikinci gidişimdi.

Bisikletle giriş kapısına dayandım.Turnikelerin olduğu yere.Yandan bir görevli çıktı "yassah hemşerim" dedi."Ne yasağı ulan açın kapıları!" diye bağırasım vardı ancak kendimi tutup "neden yasak?" gibi bence gayet mantıklı bir soru sordum. Tabi görevli paralize oldu, onun kapasitesini aşan bir soruydu bu.Yasak mı yasak, tamam bitti.Biraz zorladım herif içeri kaçtı.Etrafta insanlar girip çıkıyor, öylece kapıda kan ter içinde dikilip kalmış haldeki bana bakıyorlar. Bir süre etrafta kedi misali, elimde bisikletle dolaştım.Çözüm üretmeye çalıştım, bilet gişesine gidip bisikleti emanet etmek istedim, kabul etmedi. Sadece Sasalı'ya tek sefer gidiş için aldığım bir bisiklet olma olasılığına karşı kös kös susuz halde geri döndüm.Bir kilidim yok diye oldu bunlar. Dönüşte koçtaş'ın karşı çaprazında bir benzin istasyonu var, oraya girdim su almak için.Hani kovboy filmlerinde falan olur, adam çölden gelir kasabaya girer, kafasını atların su yalağına sokar; aynen o durumdaydım.Marketteki kız beni görünce korktu.Litrelerce su içip yarısını da kafama döktüm.Bu da başlangıç için değişik bir anı oldu.

Kilit faydalı bir icattır; kelepçe, zincir, asma kilit ne olursa olsun alıp kullanmak gerekir.Bu yazının ana fikri budur.:D

Çağatay Çağlar

Forum Demirbaşı
Tepki
223
İlginç bir olay yaşamışsın cidden, insana da koyar be :D Ben kelepçelesem bile bisikleti, marketteyken falan gözüm hep dışarda oluyor ne olur ne olmaz diye :D Sadece 1 defa üniversitede fakülte işlerimi halletmeye bisikletle gitmiştim, fakülte önüne kilitledim ve 30 dk bekledi öyle. Yeni bisiklet ya tırsıyordum çalarlarsa diye, birşey olmadığını görünce çok sevindim :D

Sasalı'ya hiç gitmedim. Bisiklet almışken ben de gitmek istiyorum, arkadaşımın stajı bitsin de :)