İzmir Doruk bisiklet Sezon sonu

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
@Hamit E.

çok ayıp etmiş o nasıl bir cevap öyle..

bütçeyi iki bisiklet için 1400lira yapabilirseniz carraro modelleri var fiyat performans açısından iyidir..
ben "parkur bisiklet"ten aldım çok ilgililer ve ne zaman gitsem yardımcı oluyorlar.. esnaflık budur!

• Beğen
Tepkiler: Çağlayan
Scudo

Hamit E.

Forum Bağımlısı
Tepki
356
Bisiklet
Mosso
şu an en ucuz bisikletimiz örnek veriyorum 600 dese yada neyse bende ok derim. bit pazarı falan saçma oldu sanki adama 100 liralık yarış bisikleti sordum.

negüzel afişe ediyoruz bu şekilde bu firmaları

Ercan.s

Üye
Tepki
52
Bisiklet
Merida
Doruk bisikleti çok bilmem ama kardeş firması olan Seda Bisiklet inanılmaz ilgili bir firma. Sağolsun Bülent Benli abimiz her türlü sorunumuzda bizimle ilgilenir. Doruk bisikletin böyle bir davranış sergilemesi beni üzdü açıkçası. Durumu kendilerine telefon yoluyla ilettim. Pazartesi günü bizzat gidip buradaki yazılanları da kendilerine göstermeyi düşünüyorum. Çok ayıp etmişler.

Ercan.s

Üye
Tepki
52
Bisiklet
Merida
@coşkun özdemir

Her iki firmanın da internetteki fiyatları güncel değil. Telefonla iletişime geçildiğinde indirimli fiyatlar öğrenilebiliyor.

Arda_7

Forum Demirbaşı
Tepki
140
Bisiklet
Cannondale
@Ercan.s

bencede gösterirseniz hatalarından belki ders alırlar .Hayal kırıklıgı yasatmamayı öğrenirler.

Tepki
1
Dün doruk bisikletle bende telde görüştüm ama ilgisiz ve de umursamaz davrandılar bende iki bisiklet alıcaktım kendileri bilirler zamanla kaybolurlar

• Beğen
Tepkiler: Arda_7

Hamit E.

Forum Bağımlısı
Tepki
356
Bisiklet
Mosso
@Ercan.s

telefonla iletişime geçene ağzının payını veriyorlar ;)
aynı durumu ahmet fettah da yaşamış
bende 2 bisiklet alacağımı söyelmiştim

ömer yetmişüç

Aktif Üye
Tepki
37
Bisiklet
Sedona
@Ercan.s

Bu konuda bahsi geçen kişileri tanıyorum. herbirinden birşeyler satınaldım.
Buradaki asıl sorun karşılarındaki kişinin bisiklet alma heyecanını anlamamaları,
bilgilendirme işini üstlenmediklerinden çok hızlı ve uygun olmayan tavsiyelerde bulunmaları.
Anlamadan araştırmadan gittiysen olmadık bir bisiklet yada aksesuarla dönerbilirsin.
diğer taraftan bakarsak çok fazla abuk subuk müşteriyle uğraşmaları haklılıklarının tek yanı.

Yinede daha ilgili ve bilgilendirici olmaları gerektiğine inanıyorum.

iyi bir alternatif çıkarsa işlerinin çok zor olacağını düşünüyorum.

A.Aşkar

Forum Demirbaşı
Tepki
311
Bisiklet
Carraro
Doruk bisiklet ve parkuru baya uzun süredir tanırım sedayıda öyle.Hepsi gayet ilgilidir.Böyle bir şey yapmaları çok ironik.Fakat oraya gidip bi 3-4 saat takılırsanız gelen müşterilerin orada ki çalışanları ve sahibini nasıl deli ettiğini görürsünüz.Aynı şey bazı telefonla arayanlar içinde geçerli.

ömer yetmişüç

Aktif Üye
Tepki
37
Bisiklet
Sedona
@Ali Aşkar

İzmirli olarak, Ankara Erdoğanlar bisikletten lastik almamdaki tek sebep Lütfü bey amcanın -İster al ister alma ben anlatayım deyip bana dağ lastiği-şehir lastiğini arasındaki farkları deneyimleriyle yarım saat anlatmasıydı. Kendisini tanımam bilmem ama eski esnafların farklı olduğunu düşünmüştüm.

Bu arada aynı kişi hakkında terslendiğini ileri süren arkadaşta var internette. Demekki kimi zaman şanssız bir şekilde satıcının ters anına denk geliyoruz.

Delta bisiklet biraz daha farklı daha elit bir kesime hitap ediyor, daha pahalı ve markalı ürünler. Satıcınında buna göre bir yaklaşımı oluyor. kask eldiven far almıştım.
Seda bisikletlerimi aldığım yer. İyi niyetli satıcılar. fiyatlar makul. Bülent bey yardımcı oluyor. Ama ne istediğini bilip araştırıp gitmekte fayda var.
Doruktan sele almıştım. burada ne istediğini biliceksin varmı bakacaksın alıp çıkacaksın.

hernekadar beklentiler farklı olsada hepsi saygın yerler... Ürünleri yanıbaşımızda bulmamıza yardımcı oldukları için teşekkürü bir borç bilirim.

Ercan.s

Üye
Tepki
52
Bisiklet
Merida
@Ali Aşkar

Aynen katılıyorum. Bugün kendileriyle konu hakkında görüşmeye gittim. Yaklaşık 45-50 dk. kadar konuştuk. Öncelikle şunu belirtmek isterim İzmir'de "bit pazarı" dendiğinde akla ilk gelen Çankaya semti olur. Çünkü Çankaya, bisiklet, telefon, fotoğraf makinesi, vb. akla gelen bir çok ürünün ucuz ya da ikinci el olarak bulabilceğiniz bir yerdir. Doruk Bisiklet'teki kişinin de telefonda "bu fiyata anca bit pazarında bulursunuz" lafından kastı bu olmuş. Bu konuşma sırasında iki müşteri geldi ve Ali Aşkar'ın da bahsettiği gibi gerçek anlamda insanları zıvanadan çıkaracak diyolagların geçtiğine bizzat şahit oldum. İndirim yaptıklarından beri aynı şeylerin telefonda da bir çok kez olduğunu söylediler. Onların da biz haklıyız gibi bir iddiası yok. Telefonda konuşan kişinin de daha kibar olması gerektiğinin farkındalar. Kısacası bana göre bu tarz müşterilerin telefonlarından sonra ihale o arkadaşa kalmış. :)

Bu arada sakın yanlış anlaşılmasın, benim firmayı korumak veya reklamını yapmak gibi bir amacım yok. Sadece olan biteni sizlerle paylaşmak istedim. Çünkü gerçekten bu zamana kadar (alışveriş yapmasam dahi, hatta bisikletimi bile oradan almadım) ne zaman gitsem her konuda bana yardımcı oldular, her sorumu hiç sıkılmadan cevapladılar.

Neyse çok uzatmayayım. Herkese iyi forumlar. :)

Nail USANMAZ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.175
Bisiklet
Specialized
@Arda_7

Selam.
Anlaşmaya vardığınıza dair bir miktar "kapora" teklif ettiniz mi?
Yani kapora verilmişse o ürün sizindir.
Herhangi bir sektöre ait olan bir mağazada, telefonla alışverişte, söz ile alışverişte, kelimelerin bir garantisi yoktur. Telefonda "alıyorum, ayırın" dediği ama almayıp bir çok mağazayı mağdur eden müşteriler de vardır ve hiç de az sayıda değildir.

A.Aşkar

Forum Demirbaşı
Tepki
311
Bisiklet
Carraro
@Ercan.s

Aynen öyle hocam.Ben hepsinden alışveriş yaptım orası ucuz burası ucuz diye değil fiyatlar makul geldi yakınımdaki yere uğrayıp halledeyim bari derim hep.Neyse gelelim konuya.Her gittiğim zaman mutlaka seda bisiklet olsun parkur ve dorukta çay ve nescafe içmeden çıkmam :) Her konuda yardımcı olurlar.Fakat gerçekten diyorum sadece gidip biraz zamanınızı geçirin orada ve görün siz satıcı olmasanız ve sahibi olmasanız bile sinirlenirsiniz.

Buradan parkur bisikletten adamın dibi olan bora beye ve seda bisikletin sahibi bülent abiye selamlar sevgiler :)

murat aslan

Daimi Üye
Tepki
134
Bisiklet
Whistle
@Nail USANMAZ
Sanırım konuşmanın diğer kısmında. Bisikleti satmayacaklarına dair garanti verilmiş. Madem magdur olmak istemiyor. Böyle durumlar başına geliyor. Neden garanti veriyor. Hata bisikletçide. Ben böyle böyle magdur oluyorum. Bisikletide ilk gelen müşteri alır. Kusura bakmayın rezerv alamıyorum demesi gerekirdi. Eger satmıcam dediyse satmamalı bizde söz senettir hele ki böyle tanınan bir bisikletçi yaparsa bence bir sıkıntı var demektir

Arda_7

Forum Demirbaşı
Tepki
140
Bisiklet
Cannondale
Telefonla aradigimda zaten bir kac saat sonra tekraar aricam demistim.Aradigimdada bankadan tum parayi havale edicektim.Birakin kaporayi doruk bisikletin patronu zaten ben telefonu kapatinca yarim saat icerisinde hemen satmis.Yani en azindan bir kac saat beklenirdi .Donus olmazsa baskasina satilirdi.Firma benim ciddi olup olmadigimida kapora isteyerek dile getirebilirdi ki ben zaten tum parayi bir kac saat yatirmak isteyince demek gerek bile duymadilar.Ama ellerine gelen sicak para daha cazip geldi.Nail bey bence hic ellerinizi yormayin .Benim hayal kirikligimin tek sebebi DORUK BISIKLETdir.

Tepki
10
Bisiklet
Bisan
Doruk bisikletin size söz verdiği bisikleti aynı fiyata size temin ederek konuyu tatlıya bağlamasını beklerdim . Olabilir , herkes hata yapabilir , sağlık olsun . Bu şekilde konunun hallolması mümkün . Siz tekrar iletişime geçtiniz mi , Doruk bisiklet ile ?

Arda_7

Forum Demirbaşı
Tepki
140
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet zaten ikinci eldi.Ayni bisikletin tekrar ayni fiyaatdan bana satilmasi imkansiz.Ayrica nasil bir donus yapabilirdim ki onlarin bana donus yapmasi gerekmez mi? yapilan haksizligi telafi etmeleri gerekmez mi? onlar icin kotu olan sey benim sessiz kalacagimi dusunmeleri ama oylede olmadi
.

• Beğen
Tepkiler: Çağlayan

Çağlayan

Forum Bağımlısı
Tepki
890
@Arda_7

Arda_7 bey boşver canını sıkma,zaten sezon bitti,ama en önemlisi sizi kaybettiler,

size yapılan bu hareket karşısında,uygun fiyatta parça satsalar bile,artık uğramam oraya..