İzmir Bisiklet Forum Grubu (İBFG)

erhanh

Üye
Tepki
18
Normal yanmamisim ki diz kapagim alt baldir ve kol ustleri yanik nasi is anlamdim.uzun kollu giyersem delireblrm su gunes kremi isine bakayim bi...

2 zamanli gasgas mehmet diye bi arkadasta vardi zamanin da satilikti deneyemedm cok sukela hareketlere gebe bi cihaz du agzimin suyunu sileyim :D

Scudo

Hamit E.

Forum Bağımlısı
Tepki
356
Bisiklet
Mosso
uzun kıyafet olayını yaşlı bi komuşumuz vardı ondan öğrendim :)
siz dedi soyundukça yanıyonuz, uzun giy dedi dışarda rahat edersin. hee hüü dedim tabiiki kalbi kırılmasın diye :)
uzun zaman sonra denemekten zarar gelmez diye düşünüp açık renk uzun kollu ince bir kıyafet ile dışarı çıktım izmir sıcağında sonuç başarılı. güneş tenimize daha az temas ettiği için terleme aza iniyor ve bunalmıyoruz.

geçen pazar ise üzerimde decathlondan aldığım polyamide malzemeden içlik vardı, hem teri emip dışarı attı hemde güneşten korudu.

ancak alt tarafı düşünemedik :D

erhanh

Üye
Tepki
18
Formaiste diye bibsite buldm uzun kollu bi forma edinebilirim...en kesin cozum gibi duruyor simdilik.

erhanh

Üye
Tepki
18
Sali aksami yeryuzu sofrasi kuruyoruz..

İftar sonrasi ise pedallicaz.

Katilmak isteyen ozelden ulasirsa detaylari veririm.

Tepki
9
Bisiklet
Carraro
Hafta sonları olan turlarınıza ben de katılmak isterim.. Rota uzunluk ve ya zorluk derecesi hiç farketmez :) Takipteyim yazmanız yeter.. ratm ve erhanh balçova ve güzeltepe rotalarına eşlik edebilirim

K.Burak

Daimi Üye
Tepki
103
Bisiklet
Giant
@Edip Dinçer

Peki amele yanığı dediğimiz yanıkları önlüyor mu ?

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
@Burak Küçük

Tabi yine yanıyorsunuz ama kıpkırmızı olarak yanmıyorsunuz.
Ayrıca yüksek faktörlü olduğundan kapkara da olmuyorsunuz, bir nebze önlüyor diyebilirim ama çizgi halinde güneş yanıkları bisikletçi işaretidir, çok da çekinmeyin onlardan :)

(link)
Tan lines should be cultivated and kept razor sharp.
Under no circumstances should one be rolling up their sleeves or shorts in an effort to somehow diminish one’s tan lines. Sleeveless jerseys are under no circumstances to be employed.

Güneş yanık çizgileri barındırılmalı ve jilet keskinliğinde tutulmalıdır.
Hiçbir koşu altında kişi formasının kollarını veya taytını kıvırarak güneş yanık çizgilerini azaltmaya kalkışmamalıdır. Kolsuz formalar hiçbir koşul altında kullanılmamalıdır.

http://s26.postimg.org/prq5itrfd/rsz_tan_line.jpg

erhanh

Üye
Tepki
18
Ya bacagi gorunce aklima geldi.

Bana da bacagini al fln diyorlarda.

Yani ormandan hallice bacak icin agdayi yemio bunye jilet desen gorsel facia.

Krem kalio bi tek geriye siz ne yapiyorsunuz. ?

erhanh

Üye
Tepki
18
Bu aksam 20.00 de Alsancak iskelede bulusup pedalliyoruz.katilmak isteyene kapimiz acik.inciralti yapip gelicez.geyik ve muhabbet on planda performans manyaklari uzak durabilir.

Saygilar

Erhan