İzmir Bayraklı - Alsancak Liman Arası Ulaşımı Altınyol'a Girmeden Sağlamak Mümkün Müdür?

Meriç G.

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Carraro
Merhabalar,
Karşıyaka istikametinden bisiklet yolu ile Bayraklı Turgut Özal rekreasyon alanına geldikten sonra yola çıkmadan olabildiğince Meles deltası üzerinden gidilerek Alsancak Limanı'na geçmek mümkün müdür? Bu yolu kullananların fikrini/rota önerilerini alabilirsem sevinirim. Teşekkür ederim.

Scudo
Tepki
176
Bisiklet
Mosso
Merhaba,
Evet %90 mümkün.
Neden %90 ? Çünkü Meles deltasının ordan yola çıkmak zorundasın alsancağa geçiş köprüsünde bisiklet yolu yok, yapılıyordu en son.
Karşıyakadan çıkarken Alaybey nizamiyenin ordan bisiklet yoluna girersen seni meles deltasının oraya kadar götürecektir.Bu güzergahta bayraklıya kadar tamamiyle bitmiş bir bisiklet yolu yok.Yolun sağ tarafından (demir parmaklıkların ordan) gitmen gerekiyor bayraklıya geldiğinde ise normal bisiklet yolundan devam edebilirsin ki en sevdiğim yol bayraklı bisiklet yoludur :) Hem düz hem de slalom yapabiliyorsun :p

• Beğen
Tepkiler: Meriç G.

Okan A

Aktif Üye
Tepki
293
Kesintisiz bisiklet yolunun Bayraklı - Alsancak geçişi için belediye Karayolları'ndan izin bekliyor.Muhtemelen yol çalışması mart ayında tamamlanacak. Şu an için rota önerim Bayraklı'dan üst geçidi kullanarak iç yola geçip Çınarlı üzerinden Alsancak'a ulaşmak. Ben Bornova'dan Çınarlı üzerinden geliyorum...

• Beğen
Tepkiler: Meriç G.

serkanky

Üye
Tepki
1
Arkadaşlar forumda yeniyim geçen yıl yaz aylarında bir kaç ay çiğli-konak arası işe bisikletle gidip gelmiştim.. Altınyol daki bisiklet yolunun bitiminden sonra melesin içinden anayola çıkıp liman köprüsünü kullanıyordum. bu güzergah üzerinde yeni yapılan herhangi bir çalışma yada alternatif bir bisiklet yolu varmı acaba..birde konaktan çiğliye dönüş yolunda liman bölümünü karayolunda ters yönden giderek mi tamamlıyorsunuz yoksa farklı güzergahlar mı kullanıyorsunuz?ben dönüş yolunda tamamen karayolunu kullanıyordum ve biraz tehlikeli oluyordu..zaten dönüş yolunda kaza yaptığımdan geçen yıl bisikleti bırakmıştım.. tecrübeli arkadaşlar bu konuda beni aydınlatabilirse memnun olurum. saygılar..

• Beğen
Tepkiler: Tarikİzmir35
Tepki
0
İsim
Tarık
Bisiklet
Mosso
Selam nerde kaza yaptınız bende eşrefpaşa bayraklı tolunda liman köprüyü kullanıyorum yeşildere tehlikeli geliyor bana

serkanky

Üye
Tepki
1
ben çiğli yönünde anadolu caddesinde ilerlerken karşıyaka jandarmayı geçtikten 200 300 metre sonra falan yaptım..sağ şeritteki park halindeki araçlardan biri yanından geçerken aniden şöför kapısını açtı..orta şeride doğru yuvarlandım ama Allahtan orta şeritten gelen araç teğet geçti.. sizin dediğniz gibi yeşildere çok daha tehlikeli kullandığınız güzergaha göre.

aso2

Aktif Üye
Tepki
71
Bisiklet
Giant
Melez Deltasının orada Alsancağa geçerken köprüden mi yoksa altından geçiş var mı?, Ben her zaman vapur yada feribotu tercih ettiğim için son durumu bilmiyorum

serkanky

Üye
Tepki
1
geçen yıl ben köprüden geçiyordum alttan geçiş yoktu.. devamlı o güzergahı kullanan tecrübeli arkadaşlar daha güncel bilgiler paylaşır diye umut ediyorum.

Tepki
0
İsim
Tarık
Bisiklet
Mosso
Bisiklet yolu yapımına önem verilmesi için bir pazar konak yada gündoğdu da eylem yapalım bunu bi dernek organize etsin derim