Iste Bu.... Yeni projem FUJI Altamira 1.1 Carbon ve Campagnolo

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@ihtiyar

Bülent abi mesajlar duruyor, yani ben görebiliyorum. Evet tel isi hal oldu, yeni tel takildi, akord ayarida yapildi ve simdi sira geldi lastikere. En iyisi ve en hafifi hangisidir onu ögrenmeye calisiyorum.

Scudo

hakan64

Forum Bağımlısı
Tepki
543
İsim
hakan
continental 4bin serisi iyi diye duydum

yucel gulesenoglu

Forum Demirbaşı
Tepki
360
Bisiklet
Pinarello
continental 4000s, michelin pro4 service course veya schwalbe ultremo zx seç beğen :)

ihtiyar

Forum Bağımlısı
Tepki
3.579
İsim
Bülent B.
Bisiklet
Diğer
En hafifi senin icin en iyisi demek degildir. Yarsia girip bir yaris kullanabilecek, patlayinca hemen gelip tekerini degistirecek birisi varsa, o zaman bir sey diyemem. Ama Normal antrenman icin kullandigim lastigin agirligindan cok dayanikliligi, patlamaya karsi mukavemeti ve viraj-fren emniyeti önemlidir. Yani arkadaslarin yukarida belirttigi Contilerin üzerine lastik yoktur. Bu konuda en iyi testleri yapan Tour dergisidir ve o testlerden bakabilirsin.
Ama agirlik en önemlisi diyorsan, neye hikmettir bilemem! :)

En hafifi senin icin en iyisi demek degildir. Yarsia girip bir yaris kullanabilecek, patlayinca hemen gelip tekerini degistirecek birisi varsa, o zaman bir sey diyemem. Ama Normal antrenman icin kullandigim lastigin agirligindan cok dayanikliligi, patlamaya karsi mukavemeti ve viraj-fren emniyeti önemlidir. Yani arkadaslarin yukarida belirttigi Contilerin üzerine lastik yoktur. Bu konuda en iyi testleri yapan Tour dergisidir ve o testlerden bakabilirsin.

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
Bence continental grand prix 4000 s derim. Hem yol tutuşu hem fren performansı hemde dayanıklılığı çok iyi. Agırlığını tam olarak bilmiyorum ama gayet hafif olduğunu da biliyorum. Tüm beklentilerine cevap verecektir bence Murat abi.

• Beğen
Tepkiler: ufuk şimşek

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
(link)'ler güzeldir gerçekten. EvansCycles'a göre 205g.
Muhtemelen fiyatın çok bir önemi olduğunu düşünmüyorum bu proje için ama eğer öyleyse (link)'ler de candır. 225g yine EvansCycles'a göre.
İkisini de kullandım, GP4000S'ler zaten güzel ama Vittoria'lar da yabana atılacak cinsten değil, hem renk seçeneği de var :).

Onur K.

Forum Demirbaşı
Tepki
379
Jantların uyumu çok güzel olmuş. :alkis: Ama bundan daha fazla sarı veya sarı tonu içeren ekipman ilave edersen, gözü yorabilir. Şu an için bence yeterli.

Abi, bunun gibi bir set bana da bulsan :) Malum sizin oralar da seçenek daha çok :)

Max Torque

Forum Bağımlısı
Tepki
800
İsim
Hüseyin Gündoğdu
Bisiklet
Kron
Uyum harika, bisikleti biraz büyük göstermek için yani göze gelmesi için Sarı şeritli lastikler tercih edilebilir tamamen benim görüşüm :)

Murat abi birde, bisikleti incelediğimde Maşada Karbona özgü parlaklıklar ( sanki spiral ile geçilmiş gibi olan ) mevcut ama bunu kadroda göremiyorum gibi yoksa fotoğraftan mı öyle?

Murat Cömez

Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@Onur Kuzik
Onur begendigine cok sevindim ama jant isine gelince, bulmak zor ben arkadasimdan aldigim icin uygun verdi.

@Hüseyin Gündoğdu
Hüseyin masa ile kadronun rengi ayni, bence fotograflardan öyle görünüyor.

@Hüseyin Gündoğdu

Hüseyin bu fotografi nasil yaptin ya, gercekten süper olmus sayende bisikletin %90 bitmis halini görmüs oldum.
Yapabiliyorsan bisikleti güzel biryere koyarak gidon bandi falanda eklesen de tamamlanmis halini bir görsem.:)

• Beğen
Tepkiler: Max Torque

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Abi bisiklet muhteşem olmuş bitmiş sayılır Hüseyin abimin gösterdiği gibi sarı siyah bir sele güzel durur.
Sarı şeritli lastik takmanı önermem bence çok sarı işi bozar düz siyah Continental 4000S taksan iyi olur gidon bandını siyah yap derim ki yine fazla sarı göz almasın diye.
Ayrıca abi ilerde bu bisiklete Dura-Ace sistem takarsan felaket olur yolların kralı olursun. :D

• Beğen

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
Murat abi jantlar çok güzel olmuş. Gayet yakışmış bisikletine. Uyum çok iyi. Hüseyin Bey in yaptığı fotoğraftaki fizik sele de cuk oturmuş. Benim düşüncem bu bisiklete continental grandprix 4000s lastikleri takıp resimdeki gibi bir sele ve sele borusu birde siyah gidon bandı sardın mı on numara tamamlanmış olur.

• Beğen

Max Torque

Forum Bağımlısı
Tepki
800
İsim
Hüseyin Gündoğdu
Bisiklet
Kron
@Murat Cömez

http://i61.tinypic.com/2s12hea.jpg

Murat abi, sargılarıda koydum. :)
Kollar Dura-ace oldu malesef :D

Onur K.

Forum Demirbaşı
Tepki
379
@Murat Cömez

Yok be abi şaka yapıyorum. Benim hayalimde bir jant var bakalım kısmetse bu yaz sonunda alacağım.

Bu arada bence siyah sele ve siyah gidon bandı alabilirsin. Sele için bir yorum yapamam. Kendine en uygun seleyi zaten sen bulursun.
Ama gidon bandı için tavsiyede bulunabilirim. Lizard Skins 2,5 veya 3,2 gidon bantlarından alabilirsin. Ben 2,5 kullanıyorum, yumuşak, tutuşu güzel ve titreşimleri emme kabiliyeti oldukça başarılı diyebilirim.

Murat Cömez

Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@Ekrem Yılmaztürk
Sagol ekrem,
en az seninki kadar güzel olmasini istiyorum.

@Berke Kazankaya
Tesekkürler berke,
sele de sari siyah olabilir ama dedigin gibi fazla sarida bence görüntüyü bozar.
Dura-ace'e gelince, kisin ya shimano yada campagnolo eletrikli set takmayi düsünüyorum insallah.

@Ömer KARAN
Ömer evet sele benimde hosuma gitdi ve cogu kisi continentali tavsiye etdigi icin pazartesi continental almaya gidiyorum. :)

Sehzade43

Daimi Üye
Tepki
147
Bisiklet
Salcano
Hayırlı olsun murat abi. Gerçek bitmiş halini bekliyorum :)

Ahmet Onur Çakmak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.562
abi sen ne yaptın :) bisikletle, jantlar birbirine bu kadar mı uyar. sele ve gidon bandı bence siyah olmalı. daha fazla sarı gözü yorar.

• Beğen
Tepkiler: Ömer KARAN

sezer_57

Forum Demirbaşı
Tepki
68
İsim
Sezer Şentürk
Bisiklet
Trek
Murat abi yine herzamanki gibi harikasin :)

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi