İstanbul'dan doğu karadenize bisiklet götürmek

yavz0r

Aktif Üye
Tepki
439
İsim
yavuz
Bisiklet
Merida
@Mr. Bağlama
Son tahlilde evet. Ama rahat bir sekilde degil. İlk checkin yaparken gorevli diger bagajimi da aldi ben de vermis bulundum ve sonra elime bisikletin ucretini odemem icin bilet tutusturdu. Ucretsiz degil mi dedim, yok falan... Thy'nin sitesindeki yaziyi gosterdim yalniz o sirada sitede belli tarihler ve yerlere ilgili bilgileri gorunce kendimden suphe ettim cok iddialasamadim. Sonra bagajlarla ilgili vezneye gittim ordaki gorevli de buna kilo bilgisi lazim boyle olmaz vs. Dedi. Celiskili bir surec olunca geri dondum supervisorla gorusmeye fakat bu esnada sitedeki yaziyi tekrar okudum ve ic hat ucuslarinda bagaj sinirinda kaldigi surece bisiklet verebiliyorsunuz acikca yaziyor. Bu durumu anlattim fakat Hopa ucusunun ic hat ucusu olmadigi iddiasiyla ilgili bence komik bir muhabbet yaptik (supervisorla konusuyorum degil mi demek durumunda kaldim) ben duzgun aciklama yapinca gorevli supervisor verdigim normal bagaji geri alabilirseniz o zaman oyle yapalim biraz zahmet olcak size ama falan dedi. İyi dedim boyle seyler olabilcegini bildigim icin erken geldim. Gittim cantami geri aldim geldim kutuyu verdim ucretsiz. İki saat kosturmus oldum.

Ozetle:
-ichat ucuslarinda 20kiloluk bisiklet kutunuz bedava tasiniyor, diger yukunuzu ya yaniniza aliyorsunuz ya kilo basina ucret oduyorsunuz
-hopa ucusu statu olarak ichat ucusu fakat dishatlardan yapiliyor fiziksel olarak. Gorevlinin algi kapasitesi/tecrube eksikligine gore bu durumda sabirli ve israrci olmak gerekebiliyor.
-aksiliklere onlem olarak erken gelmekte fayda var

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
Teşekkür ederim bilgiler için. Ben de böyle şeyleri yaşamamak adına önceden defalarca telefon görüşmesi yaptım. Bisiklet kaydını da müşteri hizmetlerini arayarak yaptırdım ve ücretsiz diye de telefonda teyit ettirdim. Bakalım şansıma umarım bilgililer gelir ?zaten yurtdışından gelip direk o uçağa geçeceğim birde böyle şeylerle uğraşmam umarım ??‍♂