İstanbul'dan Bursa'ya (Uludağ zirve) dağ bisikletiyle uzun tur

Özcan güler

Daimi Üye
Tepki
2.826
İsim
özcan güler
Bisiklet
Diğer

İstanbul - Bursa ( Uludağ Oteller Bölgesi ) dağ bisiklet turu.
105km 2530m elevation
Aşağı inerken çok fazla yağış olduğundan dolayı Garmin SD kart giriş yerine su kaçtı.
Strava verimi kaydettiğim halde yükleyemedim. İniş videolarımın çoğu silindi.
Çok güzel ve bir o kadar da maceralı geçti. Umarım beğenirsiniz.
Sormak istediklerinizi yorum kısmına yazabilirsiniz.

İyi Seyirler!

✩✩✩Bana destek olmak için ABONE OLMAYI UNUTMAYIN!
(link)...

Dosyalar

Scudo

C.Biberci

Tulpar
Tepki
5.477
İsim
Alp Tigin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Triathlon
Keyifli ve zorlu turunuz için tebrik ederim.
Bursa merkezden hotellere yaz sezonunda zaman buldukça tırmanış yaparım. Yaz sezonu da gerçek zirveye Mtb ile çıkmanızı tavsiye ederim. Hotellerden sonra bisiklet için %90 patika yollar mevcut belli yerlerde elle taşımak gerekebilir ama oraya tırmandığınıza değecektir emin olun. Dikilitaştaki Zirve Defterine de yazınızı yazmış olursunuz hem.

Turlarınızın devamını dilerim.

Devenez ce que

Daimi Üye
Tepki
983
İsim
Murat
Bisiklet
Kron
Tur harika; çekimler/düzenleme; müzik seçimleri çok profesyonelce; tebrikler, çok beğendim, helal olsun sana ??? ... Ha unutmadan, köpeklerle diyaloglar da gayet iyi, "Saldırmayın, ortam yeterince gergin zaten..." :komik::komik::komik:

Özcan güler

Daimi Üye
Tepki
2.826
İsim
özcan güler
Bisiklet
Diğer
@Alp Tigin Tengrikut teşekkür ederim. Gerçekten güzel. Bir deneyim oldu. İklim o kadar çabuk değişiyor ki... etkilenmemek elde değil. Havalar ısınınca tekrar geleceğim. Zirve için MTB şart.

@Devenez ce que güzel yorumunuz için teşekkür ederim! Hayatımda nasıl birisiysem video çekerken de aynen öyle davranıyorum, davranmaya çalışıyorum. Oldukça fazla emek harcıyorum. Eğer uygun görürseniz Youtube'a da bu tarz yorumları yaparsanız bana destek olmuş olursunuz. Teşekkürler tekrar

C.Biberci

Tulpar
Tepki
5.477
İsim
Alp Tigin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Triathlon
Bisiklet üzerine emek söz konusuysa desteğimiz her zaman tam olmalıdır. Devamını dilerim.

Devenez ce que

Daimi Üye
Tepki
983
İsim
Murat
Bisiklet
Kron
@Özcan güler En önemli şey bana göre samimiyet, doğallık; yapay hareketler, davranışlar direk itici oluyor zaten. Çok emek harcadığın aşikar kardeşim; geçen ay bizim arabayla çıktığımız yere sen bisikletle çıkıyorsun, herkesin harcı değil. Ayrıca bu videoları editleme de çok saatler harcatan, çok sabır gerektiren bir iş, inşallah emeklerinin karşılığını alırsın :harika: Youtube'a da aynı yorumu copy/paste yaptım yalnız, idare ediver artık :hhhhhh: İstanbul-Sarıkamış videolarının devamını da bekliyoruz, ona göre ha :)

• Beğen
Tepkiler: Özcan güler
Tepki
409
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
brovo hocam, karlı günlerde efsane bir anınız olmuş. İnsanın yollara atası geliyor resmen.

• Beğen

BF Okuru

Üye
Tepki
2
yine güzel bir kayıt olmuş, bravo. "giyiminizi kendi bünyenize göre çok iyi ayarlamanız gerekiyor" uyarınız da önemli. şunu giyin bunu giyin demek yerine "bünyenize göre ayarlayın" vurgusu çok daha rasyonel bir tavsiye olmuş. transanatolia'ya da katılacaksınızdır umarım.

Boagrius

Üye
Tepki
94
Bisiklet
Scott
Çok güzel bir video hocam, elinize sağlık :harika:

Bisiklete ve diğer ekipmanlara (Garmin, GoPro) dair bilgi de verebilir misiniz.

• Beğen

C.Koc

Forum Bağımlısı
Tepki
1.085
İsim
Cem
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tebrikler...

• Beğen

Özcan güler

Daimi Üye
Tepki
2.826
İsim
özcan güler
Bisiklet
Diğer
@bisikletgundemi teşekkür ederim. Yani herkese göre geçerli olması zor. Bu tarz bilgiler vermek için tecrübe etmek çok elzem. Bu sebeple böyle konuşmayı daha uygun görüyorum. İngilizce bir vlog izleyip onu insanlara anlatmak uygun değil. Yarışa katılmayı düşünmüyorum

historiyst

Pedalşör ;)
Tepki
1.014
İsim
Murat Hoca
Bisiklet
Giant
14' ten sonra hızlandırılmış kayıt galiba ?

Özcan

Forum Bağımlısı
Tepki
6.862
İsim
Özcan
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Specialized
Adaşım tebrikler. Sucuk gibi olmuşsun, inşallah hastalanmamışsındır.
Bu arada genel bir yanlış bilgiyi düzeltmek isterim. Oteller bölgesi Uludağ'ın zirvesinde değildir. 1850 rakımdadır ve zirvesi 10 km. daha doğuda 2543 rakımdadır.
Zirveye mtb ile yazın çıkılabiliyor. Gelirsen eşlik de edebiliriz. Değil mi @Alp Tigin Tengrikut ?

Özcan güler

Daimi Üye
Tepki
2.826
İsim
özcan güler
Bisiklet
Diğer
@ahlaksız aynen 30 km boyunca çıkış olduğundan dolayı. Ayrıca terleme de beraberinde; ama yol bisikleti sürerken hiç çıkarmam!

@C.Koc teşekkür ederim.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
sizinkine benzer rotayı 19 ağustosta yapmıştım.

pendikten sabah 06 feribotuyla yalovaya geçip ordan orhangazi- gemlik- engürücük -kurşunlu üzerinden mudanya ya vardım.

1 gece kalıp(16 yıl mudanyada yaşamış sonrasında istanbula taşınmış biri olarak özlem gidermek için) ertesi sabah 8de mudanyadan çıkıp tepedevrent-bademli-acemler-çekirge meydan-yiğitali köyü üzerinden zirve yapmıştım.

inanılmaz keyifli bir rota,tırmanmayı sevenler içinse bir cennet.

bahar aylarında tekrar yapmayı düşünüyorum.

Videodaki yer Bakacak.. Uludağ'ın kuzeyinde hem Bursa'yı hem Mudanya'yı hem Gemlik Körfezi ve Mermara'yı hemde pus olmayan günlerde İstanbul'u görebileceğiniz enteresan bir lokasyon.

Özcan güler

Daimi Üye
Tepki
2.826
İsim
özcan güler
Bisiklet
Diğer
@historiyst Hızlandırılmış değil.

@Özcan. Teşekkür ederim. Yok hasta olmadım :D Bilgi için teşekkür ederim. Tabii ki tekrar geleceğim. Mtb ile 2500 çıkmam lazım çok merak ediyorum gerçek zirveyi

@Boagrius Tabii ki. Gopro 7 ile çekim yapıyorum. Kullandığım bisiklet Ktm ultra team 27.5 full xt sadece fren kolları deore. 33 vites mega range olan bir dağ bisikleti. ağırlığı 11.7kg. gidondan kilitlenebilen havalı maşası mevcut. Frenleri hidrolik. Teşekkür ederim yorumunuz için.

@murathan var Teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: Boagrius ve Özcan

Şeref Tuzcu

Daimi Üye
Tepki
1.683
İsim
Şeref Tuzcu
Başlangıç
1994—95
Bisiklet