İstanbul'da sabahleyin bisikletle spor

MRollinson

Üye
Tepki
12
İsim
Martin
Sayın Istanbul'daki Üyeler,
Tarzancamı affedebilirseniz memnün olurum.

Bu Eylül başlangıçta Istanbul Sultanahmet semtte iyi arkadaşlar (bir kari koca) için rehberlik yapmağa calışıyorum. Onlar sizin gibi bisiklet binmeyi çok severler ve iyi binebilirler (25 - 30 km/sa)

2 yıl önce Boğaz yolunda spor yaparken (koşuyordum) bir grup bisikletciler benden geçti. Hatıraladığım kadar ile saat 0700'den önce o yolda bisiklet kullanmak müsait.

Eğer o saat ve yerde bisikletle spor yapan olup ve arkadaşlarımı kabül eden varsa veya sabahleyin bisikletle spor yapanları tanıdığınız olursa bana bildirir misiniz?

önceden teşekkür ederim.
saygılarımla,
Martin

Scudo

Sadettin Z.

Forum Bağımlısı
Tepki
11.749
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Cyclocross
Merhaba Bay Rollinson,

Öncelikle anadili Türkçe olan bazı kişilerden daha iyi Türkçe yazdığınızı belirteyim. :)

Ben Anadolu Yakası'nda oturuyorum. Avrupa Yakası'nda trafik daha yoğun olduğu için orada bisiklet kullanmak daha zor. Ancak Anadolu Yakası sahil yolu kullanılarak Kadıköy - Tuzla arası 30 + 30 : 60 km turlamak mümkün. Eğer bu tarafa geçerseniz size eşlik etmek isterim.

• Beğen
Tepkiler: MRollinson

MRollinson

Üye
Tepki
12
İsim
Martin
Sadettin Bey, çok nazıksınız Türkçem hakkında yazdığınızı teşekkür ederim. Daha iyi olması lazım. Epey Türkiye'de kaldım ama devamlı değil ve bügünlerde az Türkçe konuşuyorum.

Maalesef ve maalesef biz Avrupa yakısında, Sultanahmet semtte kalacağız. Sabahleyin karşıya gidip ve zamanında turlamak zor olur.

Sadece 4 gün Istanbul'da kalmağı planlıyoruz. Ondan sonra Fethiye (2 gece), Şirince (2 gece), Pamukkale (1 gece), Konya (1 gece), Ürgüp (3 gece), Köprülü Kanyon (2 gece) şehirlerde kalmağa çalışıyoruz. Onlar ilk defa mükemmel ülkenizi ziyaretikleri için tam bir turist gibiyiz. AMA ondan sonra Fehiye'den bir haftalık bisiklet tur yapacaklar. Onun için mümkünse formda kalmak için her hafta bir kaç defa bisiklet surmak istiyorlar.

Oktayakgoz Effendim, ''ne tarafta'' demek hangi kıta mı veya Sultanahmet'ten hangi istikametinde mı?

Herkese ilgilerinz için çok teşekkür ederim.

saygılarımla,
Martin

Osman Yener

Forum Demirbaşı
Tepki
643
Bisiklet
Scott
@MRollinson merhabalar. Sahilden doğru Sarıyere kadar sabahları rahatlıkla bisiklet ile gidip gelebilirler. Yanlız öğleden sonra geç vakite kalmamak gerekiyor ki çok yoğun trafikye yol almak imkansız oluyor. Benim geçtiğimiz cuma yaptığım sürüşteki tecrübem bu şekilde oldu.

• Beğen
Tepkiler: MRollinson

MRollinson

Üye
Tepki
12
İsim
Martin
Osman Bey - çok teşekkür ederim.

1. Sizce saat kaç'tan önce yoldan cıkarmaları gerekıyor? Ben tahmin edersem en geç 8'den önce yollarınız kalabalık - ve yerli olmayanlar için tehlikeli - oluyor.

2. arkadaşlarım bunu bana gönderdiler: I ride a Specialized Amira 51cm and my husband an S Works Roubaix 56cm.
Onun gibi bisikletleri kiralamak mümkün mü?

Zekeriya Çab

Forum Bağımlısı
Tepki
1.655
@MRollinson hi
You should on the road like 5:00 and its really nice till 10:00. If you give me which day they will be here ı can arange myself to ride with them.
I ride mostly alone, riding with group ı little bit hard on that road but there is big groups like 50 bikes on tuesdays. They get together at Starbucks bebek at 5:30.
In İstanbul you can not find ant road bike to rent may be city bike, mostly mtb. There is a Store in Beşiktaş bike&outdoor which is renting but I've never saw a road bike on their parking lot. Nice ride anyway.

Kerem Özbayrak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.688
Bisiklet
Giant
Selamlar, avrupa yakasında hafta içi neredeyse her gün sabah 5-7 arası antrenman yapan bir grup var. Grubun hangi seviyede kişi kabul ettiğini bilmiyorum ancak aşağıda vereceğim facebook linkinden kendileriyle iletişim kurabilirsiniz.

(link)

• Beğen
Tepkiler: Ali E.

MRollinson

Üye
Tepki
12
İsim
Martin
Offffff - Herkese ÇOK teşekkür ederim. Gerçekten ve gerçekten mısafir perverliğiniz için sizin ülkeniz ınanılmaz özel.

Zekeriya Bey, yazdığınız "...the road like 5:00 and its really nice till 10:00. If you give me which day they will be here..." tam bir Amerikalı konuştuğu gibi tebrik ediyorum. Amerika'da bulunduğunğz mu?

Istanbul'da 1-4 Eylül sabahları Sultanahmet mahalesinde olacağız. Arkadaşlarıma sizin ve diğer üyelerinizin fikirlerini onlara iletirim. Cevaplarını bilmiyorum. "Jetlag" nasıl hepimizi etkileciğini bilemedigim için ne yapmak istedeklerini de bilmem. Tahmin edersem Eylül 2 ve 3 bisiklet binmek isterler. Ama önce müsait bisikletleri bulmam gerek. Onlarla haberleşmek kolay değil. Hepimiz İstanbul'a gitmek bir gün önce buluşacağız. O zaman alternatifleri tartışacağız.

Belki hiç binmek istemezler. Bakayım. Daha iyi bir bisikletçi ben olsam binmek isterdim.

Inşallah boşa sizi rahatsiz etmiyorum.

Oktay Bey - okuduğunuz gibi ne tarafı şimdilik bilmem. Sultanahmet mahalesınden hangi tarafı tavsiye edersiniz?

Kerem Bey - Facebook fikriniz için teşekkür ederim. Araştırayım. (ve coçuğunuz? çok cici - Allah Bağışlasın)

En son arkadaşlarımla görüşmem gerek. Ve tahmin edersem müsait bir bisiklet bulamamsa vaz geçerler.

Hoşca Kal,
İyi bisiklet binmeler,
Martin

FelixTheCat

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Betül
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kesinlikle bakırköy yönüne gelmenizi tavsiye etmiyorum. Yol çalışması nedeniyle yollar epey karışmış ve çok tehlike arz ediyor. Sahil yolu üzerinden karaköy - kabataş- beşiktaş ortaköy bebek istikametini takip ederseniz çok çok rahat olacaktır. Bu yolu fazlasıyla bisikletli arkadaşlar kullandığından dolayı sürücüler alışıklar ve dikkatli davranıyorlar yanlarından geçerken. En güzeli sabah saat 05:00 ve 07:00 arası bisiklet kullanımına uygun olmaktadır.

MRollinson

Üye
Tepki
12
İsim
Martin
Herkese tekrar demek istiyorum - ÇOK teşekkür ederim. Çok sabır ve nazıksınız. Arkadaşlarım bisiklet kiralamak istemeyebilir, istemezlerse belki ben deneyim. "The Biker İstanbul" adlı bir bisiklet tur ve kiralama şirket ile temas kurdum. Onların bisikletleri "BTWIN". Sizce öyle bir bisiklet müsait mi?

Tepki
28
İsim
Burak Saatçioğlu
Bisiklet
Colnago
Modeli önemli tabi ama BTWIN fiyat performans açısından bu dolar/euro çalkantısında alınabilecek gayet makul bir marka. Triban modelini öneririm.

MRollinson

Üye
Tepki
12
İsim
Martin
Sağolun Burak bey. Yarın öğreneceğim. Sabah entremanı bisiklet binmekle için B'TWIN The Bıker Istanbul'dan kiraladım. Teşekkür, Zekeriya.